Přepěťové ochrany KIWA

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Slovenská firma KIWA bezpochyby patří k nejvýznamnějším firmám vyrábějící přepěťové ochrany všech standardních kategorií nízkého napětí. Má vlastní vývoj, výrobu s nejvyšším stupněm kontroly kvality i distribuci svých výrobků. Firma vlastní několik patentů, které dávají výrobkům unikátní vlastnosti.

Certifikace dle platných norem pro používání přepěťových ochran je samozřejmostí.

oaxis_kiwa_1

V poslední době se firma zaměřila na vytvoření komplexního souboru přepěťových ochran pro sítě nízkého napětí typu 1, 2 a 3 s atraktivním poměrem cena/výkon.

Přepěťové ochrany typu 1 (I. stupeň ochrany) jsou vyráběny v provedení 12,5kA a 30kA. Ano 30kA místo známých 25kA. Toto provedení je dodáváno pouze jako monoblok na rozdíl od 12,5kA, kde existuje i provedení s výměnným modulem. Pro jednotlivé soustavy (TN-C, TN-S) jsou již spojené do celků nebo je lze sestavit z jednotlivých jednopólových modulů v provedení varistor nebo bleskojistka. Sestava z jednopólových modulů se spojuje hřebeny a výměna vadného modulu je zde velmi jednoduchá. Přepěťové ochrany jsou konstruovány v provedení bez unikajícího proudu (označení LCF), neboť v sérii s varistorem je zapojena bleskojistka. Všechna provedení I. stupně jsou certifikována v rozsahu T1+T2+T3 dle ČSN EN 61643-11, tedy jako B+C+D dle dříve používané VDE 0675-6.

oaxis_kiwa_3

oaxis_kiwa_4

Neméně zajímavá provedení jsou přepěťové ochrany typu 2 (II. stupeň ochrany). Tedy pro proudy 40kA malé vlny (8/20). Na výběr je řada provedení pro všechny typy soustav i napětí. Vedle standardu 280 V lze objednat i 75, 130, 385 a 550 V.

S kontaktem dálkového hlášení poruchy i bez něj, v provedení bez unikajícího proudu (LCF). Nejdokonalejší provedení je označené jako EWS, což znamená systém včasného varování. Jednoduchý obvod neustále kontroluje varistor, a pokud se jeví již jako opotřebovaný, i když ještě funkční, je signalizován požadavek na výměnu modulu. Na čele modulu se objeví žlutá clonka a dojde k sepnutí kontaktu dálkového hlášení poruchy. Defektní modul je signalizován červenou clonkou, plně funkční zelenou. Tento princip je použit i u některých přepěťových ochran 1. typu.

oaxis_kiwa_5

V oblasti třídy 3 může KIWA nabídnout přepěťové ochrany do rozvaděče na DIN lištu, zásuvkové moduly nebo například velmi oblíbené podpodlažní akustické přepěťové ochrany.

oaxis_kiwa_6

Také v oblasti přepěťových ochran pro fotovoltaiku udělala KIWA velký krok kupředu. Dodávané typy přepěťových ochran vyhovují nejnovější normě UTE C61-740-51. Dovedou při poruše odepnout ss proud, bez výskytu oblouku. V nabídce jsou PO třídy 1 a 2.

Samozřejmě nechybí ani přepěťové ochrany pro oblast měření a regulace jako ochrana před přepětím, šířícím se po datových a komunikačních vedeních. Nejčastěji používané typy pro ochranu datových vstupů elektronických zařízení pro analogové signály, zařízení používajících rozhraní RS 485 a datových vstupů zařízení sítě Ethernet LAN.

oaxis_kiwa_2

Bližší technické a obchodní informace Vám rádi poskytnou pracovníci výhradního zastoupení firmy KIWA na území České republik, kterým je firma:

oaxis_kiwa_logo

OaxiS Trade Company s.r.o.
Kateřinská 275, 664 32 Vranov
Telefon: +420 602 266 995, +420 724 099 916
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oaxis.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku