Pohodlné a bezpečné elektroinstalace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Se systémy do zateplení a elektroinstalačními krabicemi od Koposu budete cooooool. Kolínská firma s více než 90 letou tradicí, zaměřující se na výrobu elektroinstalačního materiálu, patří mezi největší a nejznámější výrobce v České republice.

S obratem přes 1 miliardu korun ročně je významnou společností také ve světě. Málokdo ví, že KOPOS své výrobky vyváží do více než 50 zemí světa a řadí se mezi úspěšné české exportéry. V současné době vyrábí společnost přes 9000 produktů, jako jsou parapetní kanály, lišty, trubky, známé také jako husí krky, soustava chrániček pod obchodní značkou Kopoflex a Kopodur, kabelové nosné systémy a zejména elektroinstalační krabice. Ty se staly podstatným a významným prodejním artiklem na trhu. V souvislosti se vzrůstající oblibou dřevostaveb, pasivních nebo nízkoenergetických domů se zvětšuje i poptávka po krabicích s utěsněnými vstupy. Známe je pod rozšířeným názvem dvouvstřikové nebo krabice s měkkými utěsněnými vstupy. Určené jsou pod vypínače, zásuvky a vzhledem k velkému montážnímu prostoru i pro zařízení používaná v systémech inteligentního řízení budov nebo jen k jednoduchému, a především pohodlnému svorkování pod přístrojem. Těmito vlastnostmi splňují nároky, které jsou na ně kladeny i od těch nejnáročnějších zákazníků pro provádění moderních elektroinstalací. Klasifikovány jsou podle normy ČSN EN 60670-1. Hodí se pro instalace zapuštěné, polozapuštěné nebo uložené v hořlavých stěnách, hořlavých stropech a hořlavém nábytku. Na základě toho jsou pak kladeny mnohem větší nároky na provedení elektroinstalace. Další, velmi podstatnou výhodou, je dokonalé utěsnění vstupů do krabic, které jsou opatřeny speciální samozhášivou membránou přizpůsobenou pro kabely a elektroinstalační trubky. Tato vlastnost je velmi důležitá právě u nízkoenergetických staveb, kde krabice zajišťují dokonale provedenou elektroinstalaci bez nežádoucího proudění vzduchu konstrukcí stavby.

bezpecna elektroinstalace 1
Ti, kteří staví nebo rekonstruují své domy, určitě ocení systémy do zateplení od firmy KOPOS. Krabice KUZ a její modifikace jsou určené k zabudování elektrických přístrojů do zateplené fasády budov nebo přímo do zděné stěny. Slouží pro instalaci měřící svorky hromosvodů, jako klasická elektroinstalační rozvodná krabice se svorkami, pro krytou instalaci zásuvek a vypínačů, montáž třífázové zásuvky nebo montáž nosné lišty TS pro instalaci přístrojů jako jsou například jističe.
Dalším rozšířením produktové řady do systému elektroinstalace, se kterou přichází nyní v květnu KOPOS, je nová montážní deska do zateplení. Nazývá se MDZ XL, je určena pro montáž elektrických zařízení na zateplenou fasádu a zvládne více. Oproti montážní MDZ desce má 4x větší plochu. Díky integrované krabici, poskytuje i dostatečně velký prostor pro svorkování. Součástí balení jsou kvalitní hmoždinky, šrouby a víko pro vlastní krabici, na které je dále možné provádět instalaci. Existence krabice nesnižuje plochu prováděné instalace.

bezpecna elektroinstalace 2
Z řady systémů do zateplení nabízí kolínská firma také elektroinstalační krabice KEZ, montážní desku MDZ, vícenásobnou elektroinstalační krabici KEZ – 3 a také krabici, již zmíněnou KUZ s nastavitelnou hloubkou v různých variantách. Volba elektroinstalačních krabic a systémů do zateplení jsou ideálním řešením splňujícím všechny potřeby moderních a zároveň bezpečných instalací.

bezpecna elektroinstalace 3

KOPOS KOLÍN a.s.
Havlíčkova 432, 280 94 Kolín IV
Tel.: +420 321 730 111
www.kopos.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku