KOPOS KOLÍN rozšířil designovou řadu parapetních kanálů

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bezpečně uložená energie. Věc, které si ani nepovšimnete. A přesto dokáže pořádně pozlobit. Například když stavíte dům a provádíte v objektu rozvody elektřiny.

Teprve tehdy zjistíte, že nežádoucí kabely a vedení elektrické energie mohou být komfortně vyřešeny.

Tradice výroby v Kolíně

Kolínská firma KOPOS KOLÍN a.s. s 90letou tradicí výroby elektroinstalačního úložného materiálu je v současnosti nejvýznamnější společností na trhu s elektroinstalačními produkty. V šedesátých letech minulého století vstoupila do hry velmi významně plastová produkce a ovlivnila tak celou kolínskou výrobu. Mezi nejprodávanější výrobky elektroinstalační krabice, trubky, soustava chrániček pod obchodní značkou KOPOFLEX® a KOPODUR®, dělené chráničky KOPOHALF®, kabelové nosné systémy, lišty či parapetní kanály. S rostoucími nároky pro bezpečnost objektů KOPOS rozšířil a zavedl do nabídky systémy se zachováním funkčnosti při požáru.

Novinka na trhu

KOPOS drží krok s předními světovými výrobci a každý rok přichází s inovacemi svých výrobků a novými trendy. Letošní novinkou je nový parapetní kanál označený PK 130 X 65 D. Perfektní moderní design splňuje vysoké požadavky zákazníka. Na rozdíl od stávající řady PK 110, 140 a 170 x 70 je velkou výhodou víko. To nezapadá a zůstává v jedné rovině s čelními stěnami a je centrováno na střed. Jeho šíře je 80 mm. Další předností výrobku je dvojitá stěna, jenž zaručuje vysokou mechanickou pevnost.

parapetni kanaly 2

Jednoduché použití

Parapetní kanál PK 130 X 65 D je určen pro uložení většího množství silových a sdělovacích obvodů, zabezpečovacího, datového vedení a dalších rozvodů. Jednotlivá vedení je možno elektromagneticky odstínit vložením stínícího kanálu upevněného do dna kanálu. Hodí se pro klasické přístroje, které se nainstalují do uzavřené přístrojové krabice KP 80 PK nacvaknuté v těle kanálu. Uzavřenost krabice v její spodní části vyhovuje zvýšeným nárokům i v jiných zemích. K finální instalaci přístrojů není nutné použít žádné kryty. Víko se uřízne na požadovanou délku a přiloží k přístroji. Zároveň je kompatibilní se staršími přístrojovými krabicemi KP PK.

parapetni kanaly 1

Příslušenství od KOPOSU

Systém je doplněn bohatým příslušenstvím krytů. Pomocníkem při vašem připevnění je i vnitřní a vnější roh vyráběný v nastavitelném provedení úhlu. Z hlediska bezpečnosti se parapetní kanál může montovat na nejrůznější druhy podkladů s třídou reakce na oheň A1 - F.

Firma KOPOS KOLÍN a. s. plánuje v budoucnu uvést další typy z této řady parapetních kanálů. Letošní novinkou je také rozšíření variant systémů do zateplení o delší tubus, umožňující instalaci v silnějších vrstvách tepelné izolace. Dalším novým produktem je podlahová krabice KOPOBOX pro 12 modulárních přístrojů.

parapetni kanaly logo

KOPOS KOLÍN a.s.
Havlíčkova 432, 280 94 Kolín IV
Tel.: +420 321 730 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.kopos.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku