Optimální osvětlení hal s minimem investic

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systém WAGO Lighting Management kombinuje efektivitu a odolnost průmyslové techniky s uživatelsky přívětivým softwarem.

WAGO přichází v rámci svého řídicího systému s unikátním řešením pro řízení osvětlení velkých prostor – například výrobních hal nebo skladů. Propojení předem definovaného hardwaru se snadno ovladatelným softwarem usnadňuje projektování, realizaci i provoz nových osvětlovacích systémů.

WAGO lighting management

Robustní hardware

Hardwarovou základnu tvoří nový procesorový modul PFC200 a I/O modul DALI ze systému WAGO-I/O-SYSTEM 750. Každý modul dokáže do systému integrovat až 64 svítidel, 16 senzorů a 16 tlačítkových ovladačů DALI. Počet I/O modulů je variabilní. Řízení osvětlení WAGO lze proto použít jak v malých továrních halách, tak ve velkých logistických centrech. K procesorovému modulu je navíc možné sériově připojit další I/O moduly – například moduly k měření třífázového výkonu nebo rádiové přijímače pro ovladače EnOcean.

Moderní software

Ve výkonné a uživatelsky přívětivé řešení se však systém proměňuje až díky softwarové aplikaci implementované v procesorovém modulu. Aplikace umožňuje myší upravovat veškerá nastavení, a to jak během uvádění do provozu, tak při provozu samotném. Programování není třeba, stačí pouze parametrování. Přístup ke grafickému uživatelskému rozhraní je realizován prostřednictvím protokolu HTTPS a standardního prohlížeče. Proto není nutné aplikaci instalovat lokálně. Webová vizualizace využívá komfortní technologii HTML5.
Hodnoty parametrů se zálohují buď na SD kartu, nebo protokolem SFTP na zálohovací server. Protokolem Modbus TCP/IP je možné předávat hodnoty nadřazenému řídicímu systému budovy nebo velínu.

Inovativní koncepce zaměřená na obsluhu

Management osvětlení WAGO se řídí potřebami ve skladištních a výrobních halách. Zásada: Hala je rozdělena do virtuálních oblastí, resp. místností, které odpovídají různým funkčním oblastem a okruhům činnosti – například montážní linky, dopravní cesty nebo kanceláře. Každá virtuální místnost snímá signály senzorů a akčních členů, na jejichž základě systém prostřednictvím nastavených funkcí optimalizuje světelné podmínky.

WAGO-Elektro spol. s r.o.
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 261 090 142
www.wago.com/lighting-management

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku