EST – Váš partner pro průmyslovou elektroinstalaci

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Elektro-System-Technik s.r.o. (EST) se za více než 25 let působení na českém trhu stala zavedenou obchodní firmou v oblasti prodeje výrobků pro elektroinstalaci. Na český a slovenský trh dodáváme renomované značky z Německa, Francie, Belgie, Rakouska a Itálie.

Naším cílem je nejen prodej samotných produktů, ale i servis a poradenství partnerům, kterými jsou velkoobchody, výrobní firmy, projektanti, architekti či koncoví zákazníci. Z těchto důvodů jsme v roce 2017 otevřeli v centrále společnosti showroom, kde si na ploše více než 150 m2 můžete prohlédnout a vyzkoušet vybrané produkty našich dodavatelů.
Výrobky, které na český a slovenský trh dodáváme, můžeme rozdělit do skupin podle oblasti použití: dům a byt, kanceláře a veřejné budovy, osvětlení, inteligentní elektroinstalace, komunikační technika a IT, průmysl, kabely a příslušenství.
V oblasti průmyslu musí produkty vyhovovat zvláštním nárokům – ať je to odolnost proti vlivům prostředí, nevýbušnost, flexibilita nebo třeba mobilita. Mezi naše dodavatele, kteří takové produkty nabízejí, patří Benning, Doepke, Telegärtner, Theben, Nexans či Walther-Werke. Dovolte nám je ve zkratce představit.

Renomovaní výrobci stručně

Benning – výrobce měřicích přístrojů pro elektrotechniky i revizní pracovníky
Benning dodává celou řadu multimetrů, které umí měřit stejnosměrné a střídavé napětí v rozsahu 1 mV – 1 000 V a proud v rozsahu 1 μA – 10 A, a klešťové multimetry až do 1 000 A. Je třeba zdůraznit, že většina z nich měří tzv. TRUE RMS, tedy skutečnou efektivní hodnotu napětí nebo proudu.
Benning je rovněž specialistou na zkoušečky instalací el. zařízení do 1 000 V, zkoušečky elektrických přístrojů a lékařských zařízení a testery fotovoltaických systémů. A kdo neměl v ruce zkoušečku Duspol, jako by nebyl.

est partner top

Theben – světová špička v systémech pro spínání v závislosti na čase, světle a teplotě
Žádný jiný výrobce v Evropě nemá tak široké spektrum výrobků v oblasti systémů pro spínání v závislosti na čase, světle a teplotě. Uživatel tak získává kompletní řešení od jediného dodavatele. Spolehlivé a přesné produkty Theben nejen šetří čas, ale také výrazně snižují náklady na energii.
V oblasti průmyslu najde uplatnění celá řada produktů: špičková čidla pohybu a přítomnosti, digitální a analogové spínací hodiny, čítače provozních hodin, soumrakové spínače, ale i produkty pro sběrnici KNX.

est partner 2

est partner 3

Doepke – renomovaný specialista na proudové chrániče a řešení ochrany proti reziduálnímu proudu
V produktové řadě Doepke najdete nejširší nabídku proudových chráničů na světě – přes 5000 typů. Chrání zdraví a život osob, chrání váš majetek. Kromě jističů a chráničů najdete v sortimentu kombinované chrániče, odpínače, hlavní vypínače, stykače či hladinové spínače.

est partner 4

Walther-Werke – průmyslové konektory Procon a CEE.
Velká variabilita sortimentu Procon je dána tím, že kontakty a pouzdra konektorů se dodávají zvlášť, takže si každý zákazník může sestavit sadu podle svého přání a potřeb. Walther-Werke rovněž přináší jedinečný systém bezšroubových a šroubových vidlic CEE s patentovaným řešením vstřikovaného těsnění 2K.

est partner 5

Titanex® je synonymem pro jedinečný kabel s pláštěm a izolací z elastomeru, který se výrazně liší od běžných kabelů typu H07RN-F. Za svou robustnost a neobyčejnou kvalitu vděčí právě speciálnímu plášti, který z něho dělá kabel vhodný pro vysokou zátěž. TITANEX® je ideálním kabelem pro průmysl (i chemický) a stavbu a je určen pro použití v suchém, vlhkém nebo mokrém prostředí. Kabel je vhodný pro pevné i pohyblivé přívody v provizorních instalacích, pro přímé uložení na komponenty a mechanické části strojů, výtahů apod. Kabel lze také použít v případě pevné instalace uložené do ochranných trubek nebo v přístrojích, i jako přívod motorů se jmenovitým napětím do 1000 V AC nebo do 750 V DC.

est partner 6

Telegärtner – výrobce komponent pro strukturovanou kabeláž a optické systémy
V oblasti DataVoice nabízí Telegärtner výkonné a snadno montovatelné systémové komponenty pro strukturovanou kabeláž měděných a optických sítí. Jsou to nejrůznější patch panely a rozvaděče, instalační kabely, zásuvky a konektory, patch kabely a spousta příslušenství.

Kde najít podrobné informace?

Podrobné informace o uvedených dodavatelích vč. katalogů a prospektů ke stažení najdete na stránkách www.est-praha.cz. Vybrané produkty si můžete prohlédnout a vyzkoušet v našem showroomu v centrále společnosti.

Kde lze produkty koupit?

Produkty můžete zakoupit v síti velkoobchodů elektro, vybrané produkty můžete zakoupit on-line na www.est-shop.cz, případně kontaktujte naše obchodní oddělení.
Uvedené výrobce, stejně jako další renomované výrobce v oblasti elektrotechniky, komunikačních a řídicích systémů, vzduchotechniky a kabelů na český a slovenský trh výhradně dodává společnost:

est partner logo

Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12, Praha 9
Tel.: +420 266 090 711,
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.est-praha.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku