Dvě světové premiéry na stánku WAGO

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Poprvé na světě bude na veletrhu AMPER 2014 k vidění nová instalační svorka řady 221. Další světová veletržní premiéra: na AMPER 2014 se představí novinka z rodiny řídicích systémů společnosti WAGO, která bude bezesporu válcovat konkurenci svou jedinečnou odolností vůči vnějším podmínkám.

Instalační svorka řady 221 pro všechny druhy vodičů

Poprvé na světě bude na veletrhu AMPER 2014 k vidění nová instalační svorka řady 221. Ve srovnání s legendární „páčkovkou" řady 222 je o 40 % menší. S přípustným jmenovitým proudem 32 A a jmenovitým napětím 450 V se tato řada skvěle hodí pro použití v sítích 230 V / 400 V. Transparentní pouzdro teď umožňuje jednoznačně rozpoznat nedostatečně zasunuté nebo odizolované vodiče. Dva snadno přístupné zkušební otvory, jeden ve směru připojení vodiče a jeden na protilehlé straně, umožňují pohodlné zkoušení i v nainstalovaném stavu. K otevření ovládací páčky je nyní navíc potřeba výrazně menší síla. Spojovací svorky budou k dispozici v provedení pro 2, 3 a 5 vodičů a budou schopny spolehlivě upnout vodiče o průřezu od 0,14 do 4 mm2 (jemně laněné), resp. 0,2 až 4 mm2 (plné a vícedrátové).

wago amper 1

WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR – od standardu k extrému

Další světová veletržní premiéra: na AMPER 2014 se představí novinka z rodiny řídicích systémů společnosti WAGO, která bude bezesporu válcovat konkurenci svou jedinečnou odolností vůči vnějším podmínkám. Teplotní rozsah od –40 °C do +70 °C, odolnost vůči napětí do 5 kV a odolnost vibracím až do zrychlení 5 g dávají systému 750 XTR silné předpoklady k tomu, aby nastavil nové standardy spolehlivosti řídicích systémů bez ohledu na okolním prostředí. WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR vedle toho zachovává všechny vlastnosti řídicího systému 750, jako je modularita, široká škála komponent, kompaktnost nebo pružinové připojení vodičů technologií CAGE CLAMP®. To z něj činí opravdu jedinečný produkt, na který stojí za to se přijít podívat na stánek WAGO.

wago amper 2

Vysoká spolehlivost v extrémních klimatických podmínkách

Automatizační systémy se dostávají stále častěji do oblastí, kde panují velké výkyvy venkovní teploty, která má přímý vliv na použité komponenty. Příkladem mohou být větrné elektrárny, čistírny odpadních vod či energetické systémy v ostrovním provozu. Mráz –40°C ovlivňuje XTR variantu WAGO-I/O-SYSTEM 750 právě tak málo jako žár slunce při +70°C. A to platí jak pro náběh systému tak pro ustálený provoz. Maximální povolená provozní výška do 5.000 m n.m. je dalším vynikajícím parametrem systému. Svou spolehlivost systém umí prokázat i v řídkém vzduchu vysoko položené horské stanice. Díky kompaktním rozměrům systému potřebujete jen minimální prostor v rozvaděči. Žádné chlazení, žádné vytápění, jednodušší projektování, nákup i údržba. To je systém 750 XTR.

Doplňková ochrana proti rušivým pulsům

Výrobní zařízení kladou velké nároky na produktivitu. Odpovídají tomu samozřejmě i nároky na automatizační systémy. WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR vás přesvědčí díky vysoké odolnosti proti cizímu napětí až do 5kV, nízkému rušivému elektromagnetickému vysílání a zvýšené odolnosti vůči vnějšímu elektromagnetickému poli. Plynulý provoz je zaručen i v oblastech, kde bylo dříve nemožné tyto systémy používat. Žádné obavy, že okolní komponenty ruší váš systém nebo jsou naopak systémem XTR rušeny. Každá komunikace je spolehlivě zaručena.

Vysoká mechanická zatížitelnost

Tam, kde jsou automatizační systémy namontovány přímo na částech zařízení s velkými rázy, je nutná jejich vysoká odolnost vůči vibracím. Výkonné pohony, vibrační zařízení nebo extrémní případy jako vrtací souprava pro tunely – to je jen výběr z oblastí, kde se vyplatí pro dlouhodobý provoz bez poruch využít systém 750 XTR. S odolností vůči vibracím do 5 g a odolností vůči nárazům do 25 g jde XTR vlastní cestou bez ohledu na konkurenci.

wago amper logo

WAGO-Elektro spol. s r.o.
Rozvodova 1116/36, 143 00 Praha 4
Tel.: +420 261 090 143
Fax: +420 261 090 144
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.wago.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku