3VA - nové deiony od OEZ

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

OEZ, lídr trhu v kompaktních jističích do 1600 A, slangově deionech, od roku 2020 postupně mění sortiment. Známé jističe Modeion nahrazuje modernějšími 3VA výhodnějšími nejen pro běžné aplikace, včetně výborné dynamické selektivity, ale i pro velmi sofistikovaná řešení, třeba také s datovou komunikací a měřením.

Jističe 3VA jsou dodávány s označením Siemens, aby byla zachována dodací lhůta jejich mnohem širšího sortimentu jističů a jejich komponent do zakázek. Je obecně známé, že OEZ je již od roku 2007 součástí koncernu Siemens. Již od roku 2007 se OEZ zapojil do výzkumu kompaktních jističů 3VA a výsledkem je, že celý proces včetně vývoje a velice sofistikované výroby jističů 3VA zůstává v Letohradě. Naši zaměstnanci ve zkušebně, konstrukci i ve výrobních halách neustále pracují na tom, aby byly jističe 3VA kvalitní, bezpečné a spolehlivé. Další přidanou hodnotou je technická a softwarová podpora, osobní přístup našich obchodníků a dostupné servisní služby.
Nabídku jističů 3VA lze rozdělit do dvou základních skupin - pro jištění vedení / jednoduché aplikace, a pak pro průmyslové aplikace. Pro jištění vedení / jednoduché aplikace je vhodné nahrazovat jističe Modeion (BC160, BD250, BH630) až do 630 A jističi 3VA1 s termomagnetickými nadproudovými spouštěmi. I levnější jističe 3VA1 jsou totiž velmi dobře selektivní, mají nízké ztráty a lze je dlouhodobě používat i v obvodech s vyššími zkratovými proudy (Ics = 100 % Icu). Nad 630 A se jističe Modeion (BL1000, BL16000) nahrazují jističi s elektronickými spouštěmi 3VA2 do 1000 A a 3VA27 do 1600 A.

3va deion 2021 1
Pro průmyslové aplikace jsou již od velikosti 100 A určeny jističe 3VA2 do 1000 A a 3VA27 do 1600 A. Jističe 3VA2 až do velikosti 1000 A jsou koncepčně stejné. Jističe 3VA27 do 1600 A jsou robustnější a dodávají se především kompletně sestavené včetně příslušenství z výrobního závodu. Vůči jističům BL1600 však mají téměř stejnou šířku, u jističů bez motorového pohonu mají hloubku menší o cca 5 % a u jističů s motorovým pohonem dokonce menší cca o 30 %. Jističe 3VA2 i 3VA27 velmi dobře jistí vedení, vedení s motorovými zátěžemi, transformátory a motory. Vyznačují se univerzálnějšími a sofistikovanějšími nadproudovými spouštěmi, ale také mají vyšší základní vypínací schopnost 55 kA (pro jištění transformátorů až do výkonu 2x 1000 kVA paralelně bez omezení), úplnou dynamickou selektivitu až do 55 kA (ob jednu velikost), nižší ztráty, možnost datové komunikace a měření, možnost připojení testerů atd.

3va deion 2021 2
Toto byl pouze základní sortiment jističů. Jističe 3VA jsou nabízeny s vyššími vypínacími schopnostmi až do 150 kA, dokonce se připravuje provedení s 200 kA. Jističe 3VA1 s termomagnetickými spouštěmi jsou dodávány až do 1000 A, což se využívá pro narůstající DC aplikace až do 1000 V. Pro bezpečné odpojování slouží odpínače, vyznačující se velmi vysokou zkratovou odolností s předřazenými jističi 3VA.
Zejména výrobci rozváděčů a velkoobchody uvítali jednotný sortiment vnitřního příslušenství (spínače pomocné spouště apod.) pro jističe 3VA1, 3VA2 až do 1000 A. Výhodné jsou kompletní sestavy ručních pohonů, kvalitní motorové pohony, nová jsou chráničová relé až do 630 A. Při náhradách starých jističů J21U, J2UX, BA51, AMT, BD250, BH630 oceníte připravené kompletní sady pro náhrady starších jističů. Retrofity velkých jističů AR, ARV provádí profesionálně a rychle servis OEZ.

3va deion 2021 3
Nabídka jističů 3VA se zatím netýká rozváděčů distribučních společností, kde jsou jističe Modeion dodávány v odlišných provedeních. Po dohodě s ČEZ, Eon, PRE jsme schopni z připravených zásob dodávat jističe Modeion se speciálními nadproudovými spouštěmi DTVE minimálně do konce roku 2022. Současné prodeje jističů 3VA se realizují zejména do průmyslových aplikací. Od léta loňského roku jističe 3VA spolehlivě jistí stovky zařízení, např. ve Škodě Auto, SŽDC, České televizi.
Vše obvyklé k deionům je zahrnuto v oblíbeném výpočtovém programu Sichr. K dokompletování příslušenství, ověření možných konfigurací jističů 3VA a k získání materiálů pro CAD/CAE (rozměrový výkres, obrázek, 3D model, drátěný model a schéma zapojení v různých formátech) je připraven Konfigurátor OEZ.

3va deion 2021 4
Pro výběr deionů do rozváděčů bývá většinou potřeba mnoho informací. Jsou obsaženy v cca 500 stránkovém katalogu Kompaktní jističe 3VA. Pro většinu uživatelů je mnohem jednodušší běžná práce v cca 80 stránkovém Přehledu sortimentu kompaktních jističů 3VA. K jednoduchému seznámení s nabídkou je užívána Brožura pro výběr kompaktních jističů 3VA, která mimo jiné obsahuje přehledové i detailní položkové převody z jističů Modeion. Kromě toho existuje mnoho dalších podpůrných dokumentů a videí, které jsou umístěny na www.oez.cz. K seznámení je nejvhodnější část Aktuality obsahující i nabídku podle zaměření zákazníka. Podrobné technické informace k jednotlivým položkám jističů a příslušenství jsou v části Produkty, Sichr a Konfigurátor OEZ jsou v části Softwarová podpora. Dokumentace je kdykoliv k dispozici v části Ke stažení, popř. k zaslání v tištěné formě zdarma po přihlášení do části Modrá planeta.

OEZ s.r.o.
Šedivská 339, 561 51 Letohrad
Tel.: +420 465 672 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oez.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku