Zvýšení výkonu řídicích systémů SaiaPCD®

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

SaiaPCD3 Power CPU má dostatečné systémové zdroje pro provoz až 13 komunikačních kanálů v jediném zařízení. U řídicího systému PCD2.M4560 dokonce 14 komunikačních kanálů.

Většina náročných komunikačních úloh, jako je např. simultánní komunikace prostřednictvím protokolu BACnet® nebo LonIP® může být tak vykonávána spolehlivě po dlouhou dobu.
Paměťové zdroje nových PCD3 až 4 GB umožňují uživatelům v PCD zaznamenávat/monitorovat, archivovat a spravovat data a stavy řízených objektů dokonce bez přítomnosti PC s řídicím SCADA software.
Kombinace rychlého procesoru a operačního systému Saia PCD® COSinus posouvá nové automaty SaiaPCD3 na nejvyšší příčky pomyslného žebříčku funkčnosti a výkonu ve vztahu k jeho pořizovací ceně.

Ridici system SaiaPCD 1

Operační systém Saia PCD® COSinus

SBC vyvinula jádro operačního systému SaiaPCD v mezinárodní spolupráci s firmami Philips a Nokia již v letech 2001-2003, ale následně bylo jádro rozšířeno se zaměřením na operační systém pro pokročilá měřicí, řídicí a regulační zařízení s důrazem na průmyslovou kvalitu. Hlavními komponentami nového operačního systému tak jsou:

  1. Multi - tasking jádro - zajišťuje základní funkce, na kterých je založeno zpracování programu
  2. Virtuální stroj SaiaPCD® - vykonávající programy PG5. Virtuální kód po přeložení zajišťuje, že programy jsou vždy vykonávány konzistentním způsobem i na různých řadách automatů SaiaPCD.
  3. Automatizační server – zahrnuje všeobecně používané web/IT technologie, jako jsou Webserver, FTP, SMTP, SMNP, NTP apod. a zajišťuje, že výměna dat mezi uživatelem a automatizačním řešením nebude vyžadovat žádné specializované hardware nebo software.
  4. Komunikační protokoly – různé komunikační protokoly, jako jsou BACnet, Lon, Profibus, DALI, M-Bus a mnohé další.

Operační systém Saia PCD® COSinus zajišťuje, že uživatelský program bude vždy možné provozovat na všech platformách automatů, je přenositelný přes různé generace zařízení a rozšiřitelný po desetiletí. Hardware zařízení a programovací nástroje, založené na Windows se mohou změnit, ale uživatel SaiaPCD® nemusí modifikovat aplikační kód, z čehož vyplývá značná efektivita vložené investice do řídicího systému. K efektivitě investice také přispívá životnost řídicích systémů SaiaPCD® až 25 let, která je dlouhodobě ověřena na mnoha náročných aplikacích.

Ridici system SaiaPCD 2

Nové automaty SaiaPCD3.Mx60

Změna výkonu procesorů se dotýká všech stanic, vybavených ethernetem. Pro všechny platí rychlost zpracování bitových instrukcí v rozsahu 0,1…0,8 μs v závislosti na zátěži komunikačních portů, v porovnání se standardní řadou PCD3.M3x40, kde zpracování bitových instrukcí je prováděno s rychlostí 0,3-1,5 μs. Vybavení automatů automatizačním serverem již z výroby je u všech automatů SaiaPCD přirozenou součástí, což umožňuje využít webserver pro vizualizaci technologických procesů, mít přístup k uživatelským datům přes FTP, synchronizovat čas pomocí NTP nebo v neposlední řadě odesílat e-maily přímo z automatu. Kromě toho automaty SaiaPCD vykazují nízkou spotřebu, při maximálním obsazení pouze 15 W/24 V DC. Tím výrazně přispívají k úsporám energií.
Nejmenší, nerozšiřitelný řídicí automat PCD3.M3160 je vybaven 512 kB paměti uživatelského programu, 2 MB paměti pro zálohu programu a 128 MB paměti pro uživatelská data. Tento automat lze osadit max. 64 I/O ze sortimentu PCD3. Komunikační rozhraní RS485, USB a Ethernet jsou integrovány již z výroby. Doplněním typové řady tohoto automatu je PCD3.M3360, který má shodné vlastnosti, ale lze jej rozšířit až na 1023 lokálních I/O.
Výkonnější řadou jsou typy PCD3.M5x60 a M6x60. Tyto automaty jsou vybaveny 2 MB paměti uživatelského programu, 128 MB paměti pro zálohu programu a 128 MB paměti pro uživatelská data. Shodně lze tyto automaty rozšířit až na 1023 lokálních I/O.
Jednotlivé typy se od sebe liší typem a množstvím komunikačních kanálů. Všechny tyto typy pak mají shodně rozhraní USB, Ethernet, sériová rozhraní RS232, RS485 a Profibus-DP slave na RS485. PCD3.M6560 je navíc vybavena komunikací Profibus-DP Master a PCD3.M6860 je vybavena 2 nezávislými porty Ethernet pro použítí při řešení složitějších komunikačních úloh, včetně redundance v komunikaci.

Ridici system SaiaPCD 3

Ridici system SaiaPCD 4

Automaty SaiaPCD3.M6880 pro Hot StandBy systémy

Nové výkonné řídicí automaty ještě doplňuje systém PCD3.M6880 pro redundantní řešení společně s moduly vzdálených I/O PCD3.T668. Tento systém umožňuje vytvářet aplikace s redundancí v řízení v režimu „bez nárazu“, tedy s plynulým převzetím řízení při poruše hlavního procesoru v době max. 300 ms. Jednotlivá CPU si mezi sebou synchronizují data médií (flagy, registry apod.), aby při poruše hlavního CPU bylo možné pokračovat bez přerušení v řídicím procesu.
Typickými aplikacemi jsou řízení tunelů, čistírny odpadních vod, úpravny pitné vody, datová centra apod.

Ridici system SaiaPCD 5

Více naleznete na stránkách oficiálního distributora:

EWWH, s. r. o.
Hornoměcholupská 68, 102 00 Praha 10
Tel.: +420 734 823 339
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ewwh.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku