Stroje na celém světě pod kontrolou

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Díky novému řešení vzdálené správy od společnosti B&R lze u strojů a zařízení jednoduchým způsobem provádět diagnostiku a údržbu. Řešení je v souladu se současnými směrnicemi pro IT a bezpečnost a lze s ním dosáhnout značných úspor i při malých investičních nákladech.


Servisní technici mohou mít přístup ke strojům z každého místa na světě. K tomuto účelu se vytvoří zabezpečené VPN spojení mezi SiteManagerem u stroje a bránou, která je obvykle umístěna v servisním středisku výrobce stroje. Zde jsou uložena oprávnění k přístupu až pro 10 000 strojů. Jednoduchým způsobem tak lze vytvořit rozsáhlý pool management strojů.

SiteManager

Integrovaný firewall

SiteManager má integrované digitální vstupy a výstupy, na které lze připojit například přepínače s klíčem pro povolení vzdáleného přístupu za účelem provedení údržby. Integrovaný firewall tvoří ochranu před nežádoucími přístupy třetích stran. Aby se zabránilo konfliktům s podnikovými firewally, komunikace na internetu probíhá pomocí zakódovaných webových protokolů kompatibilních s firewallem. Žádné dodatečné porty se otvírat nemusí.

Připojení pomocí LAN, WLAN nebo mobilní sítě

Prostřednictvím bezpečného VPN spojení lze používat všechny údržbové a diagnostické funkce systému B&R. SiteManager se konfiguruje jednoduchým způsobem pomocí automatizačního softwaru Automation Studio, a tím je vynikajícím způsobem vhodný pro sériovou výrobu nebo dodatečnou výbavu strojů. Tam, kde napojení pomocí LAN nebo WLAN není možné nebo není žádoucí, lze vytvořit VPN spojení prostřednictvím mobilní sítě GPRS a UMTS. Tím je zaručen optimální servis pro zařízení umístěná na odlehlých místech. Nevznikají tak vysoké náklady za příjezd servisního technika.

Více naleznete na: www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku