Stroje na celém světě pod kontrolou

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Díky novému řešení vzdálené správy od společnosti B&R lze u strojů a zařízení jednoduchým způsobem provádět diagnostiku a údržbu. Řešení je v souladu se současnými směrnicemi pro IT a bezpečnost a lze s ním dosáhnout značných úspor i při malých investičních nákladech.


Servisní technici mohou mít přístup ke strojům z každého místa na světě. K tomuto účelu se vytvoří zabezpečené VPN spojení mezi SiteManagerem u stroje a bránou, která je obvykle umístěna v servisním středisku výrobce stroje. Zde jsou uložena oprávnění k přístupu až pro 10 000 strojů. Jednoduchým způsobem tak lze vytvořit rozsáhlý pool management strojů.

SiteManager

Integrovaný firewall

SiteManager má integrované digitální vstupy a výstupy, na které lze připojit například přepínače s klíčem pro povolení vzdáleného přístupu za účelem provedení údržby. Integrovaný firewall tvoří ochranu před nežádoucími přístupy třetích stran. Aby se zabránilo konfliktům s podnikovými firewally, komunikace na internetu probíhá pomocí zakódovaných webových protokolů kompatibilních s firewallem. Žádné dodatečné porty se otvírat nemusí.

Připojení pomocí LAN, WLAN nebo mobilní sítě

Prostřednictvím bezpečného VPN spojení lze používat všechny údržbové a diagnostické funkce systému B&R. SiteManager se konfiguruje jednoduchým způsobem pomocí automatizačního softwaru Automation Studio, a tím je vynikajícím způsobem vhodný pro sériovou výrobu nebo dodatečnou výbavu strojů. Tam, kde napojení pomocí LAN nebo WLAN není možné nebo není žádoucí, lze vytvořit VPN spojení prostřednictvím mobilní sítě GPRS a UMTS. Tím je zaručen optimální servis pro zařízení umístěná na odlehlých místech. Nevznikají tak vysoké náklady za příjezd servisního technika.

Více naleznete na: www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku