Ovládací panely a nosná ramena TEKNOKOL

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ovládání moderních elektrických zařízení vyžaduje rozhraní mezi strojem a člověkem, na kterém jsou k dispozici ovládací prvky, displeje, vstupní periferie a výstupy monitorovacích přístrojů.

Aby obsluha měla v každém okamžiku vše pod dohledem, je potřeba mít rozhraní na přístupném místě a nastavitelné pro různé situace. Z toho důvodu se využívají systémy nosných ramen a otočných ovládacích panelů, jako je například sortiment TEKNOKOL (obr. 1).

Základní částí systému jsou hliníkové profily dostupné ve třech velikostech, s nosnostmi 40, 60, resp. 120 kg/m. Ke každé z nich je k dispozici řada pevných a otočných spojek, které umožňují vytvarovat rameno přesně dle potřeb konkrétního zařízení. Díky spojkám, které umožňují nejen rotaci v úhlu až 315°, ale i náklon v rozsahu ±45°, je možné snadno nastavit pozici a vyrovnat vodorovnost ovládacího rozhraní s následnou aretací. Nosná ramena mají strukturovaný profil pro co největší tuhost, je jimi možné provést kabeláž a lze je vybavit signálovými světly. Pro samostatně stojící rozhraní jsou v sortimentu ocelové fixní sloupky, případně mobilní kiosky (obr. 2).

TEKNOKOL 2024 1
Ovládací panely jsou k dispozici v hloubkách od 60 do 240 mm a lze je upravit dle požadavků zákazníka. Čelní plech o tloušťce 2 mm případně 3 mm lze opracovat dle dodaného DWG výkresu. Součástí příslušenství jsou rukojeti, podvěsný panel pro klávesnice, případně spojka pro monitory s VESA přírubou. Pohodlný přístup do panelu umožňují zámky a široce otevíratelné panty, případně lze zvolit variantu se šroubovacím zadním plechem. Celohliníkové pro-vedení panelů je vhodné pro pasivní chlazení elektroniky, případně lze navrhnout provedení s ventilací.

TEKNOKOL 2024 2
Nejnovějším inovativním prvkem je tzv. “lifting system“, tedy zdvihací systém pro ovládací panely. Tento systém představuje zásadní krok vpřed v oblasti ergonomie a pohodlí uživatele. Díky možnosti hladkého vertikálního pohybu umožňuje uživatelům přizpůsobit výšku ovládacího panelu přesně podle jejich potřeb, což vede k lepšímu přístupu, komfortu a celkové efektivitě práce. Samozřejmostí je schopnost integrace do stávajících pracovních prostorů a strojů bez nutnosti úprav nebo přepracování.
Podrobnější informace naleznete na internetových stránkách českého zastoupení www.oskom.cz, případně navštivte stánek OS-KOM spol. s r. o. na veletrhu AMPER 2024.

OS-KOM spol. s r.o.
Zdíkovská 22, 150 00 Praha 5
Tel.: +420 257 210 114
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oskom.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku