Jednodušší integrace modulárních a bezpečnostních zařízení externích výrobců

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomocí sběrnice POWERLINK lze do systémů společnosti B&R snadno integrovat velké množství zařízení externích výrobců. Nyní to platí také pro komponenty funkční bezpečnosti s rozhraním openSAFETY a pro modulární zařízení. Aplikace se systémy více výrobců můžete nyní realizovat ještě snadněji.

Funkční bezpečnost nezávislá na výrobci

Výrobci strojů a zařízení často kombinují komponenty funkční bezpečnosti různých výrobců do jednoho bezpečnostního řešení. Díky automatizačnímu softwaru Automation Studio lze každé zařízení openSAFETY plně integrovat a konfigurovat prostřednictvím souboru popisu zařízení. Společnost B&R tak nabízí i v oblasti funkční bezpečnosti optimální integraci zařízení externích výrobců, a to například bezpečných světelných mříží, snímačů úhlové polohy, laserových skenerů nebo pohonů.
To platí také pro modulární zařízení. Tato zařízení lze propojit a nakonfigurovat pomocí grafického rozhraní vývojového nástroje Automation Studio. Tím se zvýší přehlednost a umožní se efektivní uvedení celého systému do provozu.

BnR-PR15037-Multivendor

Automatické přizpůsobení firmwaru

Dalším milníkem pro usnadnění obsluhy je rozšíření osvědčené funkce řízení firmwaru společnosti B&R. Tato funkce je nyní k dispozici také pro všechna zařízení POWERLINK a openSAFETY externích výrobců. Všechna zařízení se při rozběhu automaticky aktualizují na požadovaný stav firmwaru. Kromě automatického upgradu firmwaru je možný v případě potřeby také jeho downgrade.

Více naleznete na: www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku