Jednodušší integrace modulárních a bezpečnostních zařízení externích výrobců

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomocí sběrnice POWERLINK lze do systémů společnosti B&R snadno integrovat velké množství zařízení externích výrobců. Nyní to platí také pro komponenty funkční bezpečnosti s rozhraním openSAFETY a pro modulární zařízení. Aplikace se systémy více výrobců můžete nyní realizovat ještě snadněji.

Funkční bezpečnost nezávislá na výrobci

Výrobci strojů a zařízení často kombinují komponenty funkční bezpečnosti různých výrobců do jednoho bezpečnostního řešení. Díky automatizačnímu softwaru Automation Studio lze každé zařízení openSAFETY plně integrovat a konfigurovat prostřednictvím souboru popisu zařízení. Společnost B&R tak nabízí i v oblasti funkční bezpečnosti optimální integraci zařízení externích výrobců, a to například bezpečných světelných mříží, snímačů úhlové polohy, laserových skenerů nebo pohonů.
To platí také pro modulární zařízení. Tato zařízení lze propojit a nakonfigurovat pomocí grafického rozhraní vývojového nástroje Automation Studio. Tím se zvýší přehlednost a umožní se efektivní uvedení celého systému do provozu.

BnR-PR15037-Multivendor

Automatické přizpůsobení firmwaru

Dalším milníkem pro usnadnění obsluhy je rozšíření osvědčené funkce řízení firmwaru společnosti B&R. Tato funkce je nyní k dispozici také pro všechna zařízení POWERLINK a openSAFETY externích výrobců. Všechna zařízení se při rozběhu automaticky aktualizují na požadovaný stav firmwaru. Kromě automatického upgradu firmwaru je možný v případě potřeby také jeho downgrade.

Více naleznete na: www.br-automation.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku