Softwarová podpora OEZ

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Přechod na novou generaci kompaktních jističů 3VA přinesl změny i v softwarové podpoře OEZ. Samozřejmostí je začlenění této nové řady jističů do výpočtového programu Sichr.

Způsob práce s novými jističi v programu vychází z osvědčených principů léty ověřených na starší generaci kompaktních jističů Modeion a na největší řadě vzduchových jističů Arion WL.

Pro přehlednost jsou jističe v menu programu rozděleny do čtyř skupin podle nadproudových spouští. Uživatel vybírá mezi jističi s termomagnetickými a elektronickými spouštěmi s vypínacími charakteristikami pro jištění vedení nebo motorů. Elektronické nadproudové spouště jsou rozděleny ještě z hlediska ovládání. Zatímco většina elektronických nadproudových spouští je ovládaná přepínači jednotlivých hodnot příslušných parametrů, nejvyšší verze nadproudových spouští, disponujících možností komunikace a měření, jsou ovládány pomocí tlačítek a displeje. Uživatel programu Sichr si s nastavením obou druhů snadno poradí, stejný princip ovládání program již několik let používá u nadproudových spouští vzduchových jističů Arion WL. Velkou výhodou nové řady kompaktních jističů 3VA je jejich velice dobrá vzájemná selektivita. Všechny ověřené hodnoty mezních selektivních proudů jsou samozřejmě součástí databáze programu. Kromě samotných jističů 3VA a od nich odvozených odpínačů najde uživatel v programu také jejich kombinace s širokou řadou chráničových modulů s nastavitelnými hodnotami jmenovitého reziduálního proudu a doby nepůsobení, neboli zpoždění. Díky tomu je možné sestavit kaskádu několika stupňů těchto průmyslových proudových chráničů, které jsou mezi sebou vzájemně selektivní. Jejich selektivitu program samozřejmě dokáže také vyhodnotit.

podpora oez 2021 1
Významnou proměnou prošel i Konfigurátor OEZ. Konfigurace nových jističů 3VA probíhá online. To přináší výhodu v tom, že program pracuje v každém okamžiku s aktuálními daty. Novinkou je také to, že po nakonfigurování celé sestavy jističe s příslušenstvím Konfigurátor OEZ umožňuje stáhnutí veškeré dostupné dokumentace z webu. K dispozici jsou kromě katalogových listů například rozměrové výkresy nebo 3D modely.

podpora oez 2021 2
Veškerou softwarovou podporu a mnoho dalších užitečných pomůcek zájemce nalezne nově bez registrace na našem webu www.oez.cz (.sk, .com ...). Firemní stránky mají nyní zcela novou podobu. Zájemce zde má možnost v menu nalézt veškeré nabízené produkty až na úroveň jednotlivých položek. Samozřejmostí je možnost stažení kompletní dokumentace.

OEZ s.r.o.
Šedivská 339, 561 51 Letohrad
Tel.: +420 465 672 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oez.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2022

Číslo je zaměřené na průmyslovou robotiku, PLC, průmyslové počítače, řídicí systémy a operátorské panely.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku