Řešení komplexních měřicích úloh pomocí ALMEMO® 500

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zvyšující se digitalizace a rozšiřování sítí mění kompletní výrobní řetězec. To se týká také měřicích přístrojů, které se musí integrovat do stávajících sítí - heslo: Průmysl 4.0. Díky nové webové technologii získává firma Ahlborn v oblasti rozšiřujících se sítí dobrou pozici do budoucna. ALMEMO® 500 je přesný měřicí přístroj s funkcí dataloggeru, obsahující až 90 měřicích vstupů a s rozsáhlými funkcemi pro všechny oblasti použití.


Zákazník obdrží stupňovitě rozšiřitelný systém pro vysoce přesný záznam z mnoha měřicích míst. Obsluha je prováděna "obvyklým způsobem" pomocí tabletu a moderního rozhraní, jako např. USB. Přístup k naměřeným datům je možný z libovolného místa díky integrované webové službě.
Nové možnosti připojení přes síť jsou obzvláště vhodné např. pro sledování klimatu nebo výrobních procesů.
Všechny možnosti připojení do sítě a vyvolání naměřených dat jsou možné prostřednictvím aplikace na tabletu a také, jak je u firmy Ahlborn obvyklé, prostřednictvím počítače se softwarem WinControl.

almemo 500 2016 2

Moderní obsluha přes aplikaci a webovou službu

Uživatel obsluhuje zařízení ALMEMO® 500 přes dodaný 8palcový tablet a předinstalovanou aplikaci. Přístup k dataloggeru je umožněn přes integrovanou webovou službu.
Aplikace přitom nevizualizuje jen naměřená data. Uživatel může pomocí softwaru konfigurovat také samotný datalogger a všechny připojené senzory. Pohodlně na tabletu. Také je možné provádět export dat do Excelu, což je důležité zejména tehdy, když musí být výsledky měření v Excelu nebo jiných programech dále zpracovávány.
Díky webové službě se může k přístroji přihlásit více uživatelů současně, např. z různých míst v případě decentralizovaného monitoringu naměřených hodnot. Inteligentní řízení oprávnění zajišťuje, aby nedocházelo k neúmyslným změnám měření.
Propojení mezi tabletem a dataloggerem přebírá WLAN Hotspot integrovaný v dataloggeru. Ve standardním nastavení je nakonfigurován jako Acces Point a poskytuje uživateli zajištěnou WLAN síť.
Díky tomu, že je v měřicím přístroji speciálně vytvořen mód klienta, který umožňuje uživateli přístup prostřednictvím firemní sítě nebo také prostřednictvím externího připojení VPN, se může datalogger do stávající sítě alternativně připojit také jako klient.
Konfigurace WLAN Hotspotů, jako např. nastavení sítě a kódování, provede uživatele v několika málo krocích konfigurační webovou stránkou integrovanou v dataloggeru. Tento proces funguje podobně jako u routeru.
Za účelem posouzení uložených křivek naměřených hodnot nabízí přístroj ALMEMO® 500 uživateli možnost zobrazovat historické křivky z paměti naměřených hodnot v aplikaci, a to offline nebo také během probíhajícího měření.

Zabezpečená kontrola až 90 měřicích vstupů

Firma Ahlborn nabízí přístroj ALMEMO® 500 standardně s 20 galvanicky oddělenými měřicími vstupy. Pomocí dalších zásuvných karet lze přístroj v závislosti na šířce skříně rozšířit až na 90 měřicích vstupů.
Pro měření pomocí termočlánků nabízí datalogger možnost interní kompenzace referenčních bodů.
Volitelně zakoupitelné zásuvné moduly akumulátorů umožňují dlouhodobá měření zabezpečená proti výpadku. Navíc lze přístroj ALMEMO® 500 s baterií použít také mobilně.

Interní paměť až pro 600 milionů naměřených hodnot

V dataloggeru ALMEMO® 500 je integrována SD karta o velikosti 4 GB, na kterou lze v závislosti na rozlišení uložit až 600 milionů naměřených hodnot. Paměť může být pro dlouhodobou kontrolu nakonfigurována také jako kruhová. Pokud není interní paměť dostačující, připojí uživatel přes USB port modul rozšíření paměti v podobě USB klíče, nebo pevného disku USB. Přístroj ALMEMO® 500 pak ukládá všechna naměřená data na externí médium.

Připojení do sítě prostřednictvím moderních rozhraní

Možnost vzájemného propojení několika přístrojů ALMEMO® 500 pomocí integrovaného Acces Pointu, prostřednictvím LAN nebo WLAN, nebo přes rozhraní USB. Uživatel obsluhuje všechny přístroje přes aplikaci ALMEMO® 500. Kromě toho lze naměřené hodnoty vyvolat a zobrazit také pomocí softwaru WinControl pro evidenci naměřených hodnot.

almemo 500 2016 1

Podle použití: Stolní přístroj nebo rám pro montážní celek

Firma Ahlborn nabízí přístroj ALMEMO® 500 ve stolním provedení 63 TE (dílčí jednotky) a 84 TE. Boční díly jsou vyrobeny formou 2komponentního vstřikovacího lití (technika 2K). Přístroj lze přenášet pomocí stabilních hliníkových držadel. Měkké komponenty zabraňují posunutí přístroje ALMEMO® 500. Díky speciálnímu tvaru bočních stěn jsou skříně stohovatelné.
Kromě stolního provedení nabízí firma Ahlborn další variantu přístroje v klasickém 19palcovém rámu pro montážní celek pro vestavbu do rozvaděčů.

Technická specifikace a funkce ALMEMO® 500

 • Datalogger ALMEMO® nejnovější generace V7
 • Přístup prostřednictvím integrované webové služby a Acces-Pointu, dva přístupové režimy WLAN: Acces Point nebo Client (pro začlenění do stávající sítě)
 • Jednoduchá a intuitivní obsluha pomocí dodaného 8palcového tabletu a předinstalované aplikace
 • Vizualizace naměřených dat a konfigurace dataloggeru prostřednictvím aplikace, možnost přihlášení několika uživatelů současně, integrovaná správa uživatelů a oprávnění
 • Připojení nové generace senzorů ALMEMO® D7: rychlost měření až 1000 m/s, současný provoz rychlých a pomalých senzorů, 8místné naměřené hodnoty, až 10 kanálů pro každý snímač, až 20místné komentáře, až 6místná fyzikální jednotka, tlumení naměřených hodnot až pro 4 kanály/senzor
 • Zobrazení naměřených hodnot jako číselné zobrazení dílčích hodnot, seznam naměřených hodnot nebo volně konfigurovatelné zobrazení
 • Grafické znázornění naměřených hodnot pomocí liniového grafu pro zobrazení až 20 křivek naměřených hodnot, integrovaný postranní panel pro rychlé přepínání mezi třemi režimy zobrazení
 • Měřicí funkce: naměřená hodnota, minimální hodnota, maximální hodnota, vynulování, porovnání s požadovanou hodnotou, tlumení, průměrná hodnota vyplývající za určitou dobu nebo z měřicích míst, kontrola mezních hodnot a kompenzace referenčních bodů a teplot
 • Rychlý AD převodník s vysokým rozlišením
 • Zobrazení uložených křivek naměřených hodnot v režimu offline, jakož i během probíhajícího měření
 • Moderní stolní provedení v šířkách 63 a 84 TE, boční části (technika 2K) stohovatelné, nebo jako 19" rám pro montážní celek
 • Standardně 20 vstupních zásuvek ALMEMO®, galvanicky oddělené, pro připojení až 20 senzorů ALMEMO® všech generací, až 200 měřicích kanálů, rozšiřitelné až na 90 vstupních zásuvek ALMEMO®, až 900 měřicích kanálů
 • 2 USB zdířky pro připojení externích paměťových médií a PC, Ethernetu a WLAN pro přístup k webové službě prostřednictvím aplikace
 • Připojení do sítě přes integrovaný Acces Point pomocí LAN nebo WLAN, nebo přes USB pomocí WinControl
 • Integrovaná SD karta o velikosti 4 GB, uložení až 600 mil naměřených hodnot, konfigurovatelná jako lineární nebo kruhová paměť, možnost rozšíření paměti pomocí USB portu
 • Výběr z jazyka německého, anglického, ostatní volitelně
 • Programovací menu pro přehlednou parametrizaci např. cyklů, časů, paměti a napájení
 • OLED displej (0,82") a LED indikátory pro vizualizaci parametrů sítě a systémových zpráv přímo na zařízení
 • Volitelná opce KL: vícebodové nastavení, linearizace dle požadavků zákazníka
 • Zásuvné moduly akumulátorů pro dlouhodobé a spolehlivé měření bez výpadků nebo pro mobilní použití

AHLBORN měřicí a regulační technika spol. s r.o.
Dvorecká 359/4, 147 00 Praha 4
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: +420 261 218 907
www.ahlborn.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku