Jak spojit kabely rychle a spolehlivě? Svorkovnice Wago jsou k tomu jako stvořené

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Určitě to znáte. Potřebujete doma připojit svítidlo na kabely visící ze stropu nebo zapojit bodové osvětlení a to hlavně rychle a bez zbytečné námahy či nepořádku. Praxe není to jediné, co je k tomu třeba. Potřebujete i správné součástky, s jejichž zapojením budete mít minimálně starosti.

Pojďte to zkusit s bezpečným a pohodlným systémem svorkovnic Wago, se kterým zvládnete všechny tyto a podobné situace opravdu hravě.

Svorkovnice pro kutily

Pokud jste domácí kutil, určitě víte, že svorkovnice jsou pro takové úkoly vhodným řešením. A i přesto, že ne všichni máte odborné zkušenosti, svorky nebo jinak nazývané spojovací konektory vám s napájecími problémy hravě pomohou. Svorkovnice udržují spojení vodičů bezpečné a dobře organizované.
V nabídce jsou různé typy svorek, a pokud opravdu nepatříte k úplným odborníkům, je velmi těžké si vybrat. Svorky Wago s označením 221 nebo 222 jsou určeny i pro amatéry a pomohou vám hravě vyřešit jakýkoliv napájecí problém. Pomocí svorek spojíte i různé druhy vodičů a to bez větších překážek.
A pokud chcete, aby svorky držely pevně na místě, je třeba je upevnit do držáku, který uchytíte tak, aby nepřekážel, a máte vše hotové.

wago221 2021 1

Tak jednoduché použití, že ho zvládnou i amatéři

O elektronické součástky v domácnosti se většinou starají muži. Bez ohledu na to, kdo této práci rozumí nejlépe, se svorkami to bude pohodlné a rychlejší.
Ať už chcete zapojit zvonek nebo osvětlení, svorky Wago série 221 a 222 mají tak snadné použití, že na něm skutečně není co pokazit. Jednoduše odizolujete kabel podle měřítka na svorkovnici (221 má kontrolní měrku na boční straně a 222 ji má zespodu), nadzvednete páčku, vložíte odizolovaný vodič a spustíte páčku. Vše bez zbytečného nepořádku, utahování a uvolňování šroubů a hlavně za pár minut.

wago221 2021 2

Proč zvolit svorkovnice série 221 a 222?

Je důležité uvědomit si, že řada 221 je modernizovanou verzí starší série 222.


Svorky 222 jsou velmi všestranné, vhodné pro širokou škálu velikostí pevných, lankových a pružných měděných vodičů. Jejich zapojení je o 30 % rychlejší než u klasických typů svorek. Tato série nabízí 3 varianty: 2, 3 a 5 vodičové spojovací konektory.
Abyste se přesvědčili, že vše funguje jak má, je třeba udělat zkoušku. Testování je umožněno přes testovací otvor, který je na konci svorky proti vstupu vodičů.
Distributoři Wago nabízejí sérii 221 s novými standardy. Svorky této série jsou o 40 % menší než předešlý model a ergonomičtější než jejich předchůdkyně ze série 222.
Nové konektory pro elektrické instalace můžete využívat pro spojení pevných, lankových a jemných lankových vodičů. Díky sérii 221 můžete vodiče spojit rychleji, mnohem spolehlivěji a hlavně ušetříte prostor.
V porovnání se sérií 222 vám stačí vynaložit menší úsilí k tomu, abyste páčku otevřeli a zavřeli. Díky průhlednému krytu dokážete jednoduše zkontrolovat, zda máte vodič správně zasunutý.

wago221 2021 3
Na výběr máte 2 testovací body, jeden z přední strany, tam kde vstupují vodiče, druhý ze zadní strany svorky.
Tak co povíte? Nevyzkoušíte s nimi konečně zapojit tolik odkládaný vchodový zvonek nebo vysněné bodové osvětlení?

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku