Energeticky úsporné řízení frekvenčními měniči

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Plynulá regulace otáček je jedním z hlavních faktorů pro zvýšení energetické účinnosti ve strojírenství. S nově vyvinutým frekvenčním měničem EFC 3600, nabízí Bosch Rexroth ekonomické výhody pro aplikace z oblasti všeobecné automatizace a pro aplikace využívající čerpadla, ventilátory a kompresory, které byly dosud provozovány nepřetržitě a neefektivně.

fm bosch 1

Frekvenční měnič EFC 3600 je zcela nový produkt Bosch Rexroth, který doplňuje stávající portfolio, včetně frekvenčních měničů řady Fe a Fv, jakož i vysoce dynamické a efektivní regulátory servomotorů řady IndraDrive. EFC3600 zlepšuje řízení procesu prostřednictvím integrovaného PID regulátoru, případně díky sekvenčnímu řízení s až osmi kroky. Nastavení umožňují energeticky účinný provoz strojů a zařízení a dosažení optimálních pracovních podmínek. Vzhledem k vysoké přetížitelnosti až 200 procent a vysokému počátečnímu kroutícímu momentu až do 150 procent, lze EFC 3600 použít pro širokou škálu aplikací s velmi různými požadavky. Volně konfigurovatelná charakteristika U/f umožňuje úpravu křivky napětí / frekvence v závislosti na zatížení, a to zajišťuje delší životnost motoru.
EFC 3600 může být připojen do automatizační topologie pomocí volitelného rozhraní Modbus nebo PROFIBUS nebo přes digitální a analogové vstupy a výstupy. EFC 3600 pokrývá výkonové spektrum od 400 W do 4 kW. Díky integrovanému brzdnému střídači a síťovému filtru odpadá potřeba zapojení dalších periferních zařízení. EFC 3600 samozřejmě splňuje směrnice EMC pro průmyslové aplikace.

fm bosch 2
Jednoduchá struktura programu a snadné zadávání parametrů zajišťují rychlé uvedení do provozu a spuštění bez nutnosti připojení k PC. Harmonizované parametry umožňují snadný přechod mezi frekvenčními měniči celé série, tedy EFC 3600, Fe a Fv. Pomocí odnímatelného ovládacího panelu s pamětí a funkcí kopírování, může uživatel rychle nakonfigurovat několik frekvenčních měničů. Tato funkce také snižuje prostoje v případě rozšiřování systému nebo v případě výměny. Servisní technik jednoduše pomocí ovládacího panelu zkopíruje stávající parametry do nového zařízení.

fm bosch 3
Díky kompaktnímu designu, doplněnému o rozšiřující I/O terminál a optimalizované chlazení, je možná prostorově úsporná montáž bez mezer. Zařízení do 0,75 kW nevyžadují ventilátor. Zařízení s výkonem 1,5 kW a vyšším jsou dodávány s integrovanými ventilátory, které umožňují čištění a snadnou výměnu bez nutnosti použít montážní nářadí. EFC 3600 doplňuje frekvenční měniče Rexroth řady Fe a Fv, které pokrývají spektrum výkonu až do 160 kW.

Bosch Rexroth, spol. s r.o.
Těžební 1238/2, 627 00 Brno-Černovice
www.boschrexroth.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku