Zásuvky s přepěťovou ochranou od firmy Hakel

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spínací přepětí v síti může ohrozit elektronická zařízení. Zásuvky s přepěťovou ochranou typu 3 zabraňují možnému poškození. Firma Hakel z Hradce Králové vyrábí celou řadu zásuvek s přepěťovou ochranou a je schopna vyhovět i speciálním požadavkům zákazníka.

Zásuvky s přepěťovou ochranou se používají jako jemná ochrana přístrojů, které mají napěťovou ochrannou hladinu do 1,5 kV. Na rozdíl od běžné zásuvky chrání koncová zařízení proti spínacím procesům v síti. Firma Hakel vyrábí zásuvky s přepěťovou ochranou s červenou nebo zelenou signalizací. První zmíněná upozorňuje na poruchu. Pokud je vše v pořádku, tak nesvítí a rozsvítí se až při poruše. Naopak zelená kontrolka je kontrolkou funkčnosti. Signalizace stále svítí, pokud je zásuvka pod napětím a přepěťová ochrana je v zásuvce v pořádku.

prepetove ochrany 2020 1
Stávající zásuvku není potřeba měnit za novou. Je totiž možné dodat doplňkový modul do běžné zásuvky, který také splňuje podmínky svodiče přepětí typu 3. Modul se instaluje paralelně pod zásuvku v elektroinstalační krabici. Disponuje zvukovou signalizací, při poruše píská.
Chraňte vše, na čem vám záleží, a co je důležité. Dobré je mít zásuvku s přepěťovou ochranou například pro televizi, myčku, ledničku nebo pro jakékoliv spínané zdroje.
Chránit by se měly všechny vstupující sítě do objektu. Při instalaci zásuvek s přepěťovou ochranou je nejlepší instalovat první z nich na začátek vstupu sítě. Další se pak instalují po pěti metrech vedení po směru toku elektrické energie, ostatní zásuvky v rozmezí 0-5 metrů jsou také chráněny.

prepetove ochrany 2020 2
Zásuvka s přepěťovou ochranou je dobrou investicí, po svedení přepětí je i nadále v provozu a přestane fungovat až vlivem stáří, které se počítá přibližně na 10, 15 let, nebo vlivem nadměrného svedení přepětí. Důležité je ale dodržet koordinaci svodičů přepětí. Pokud budou v objektu chybět ochrany typu 1 a 2, nemusí samotný svodič přepětí typu 3 ochránit potřebná zařízení. Přístroje totiž neohrožuje pouze spínací přepětí v síti, ale také atmosférická přepětí (blesky).
Firma Hakel je schopná osadit jakoukoliv zásuvku, záleží na individuálních požadavcích zákazníka.

HAKEL spol. s r.o.
Bratří Štefanů 980, 500 03 Hradec Králové
Tel.: +420 724 324 642
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.hakel.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2020

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí, zkušební a monitorovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.