Zásuvky s přepěťovou ochranou od firmy Hakel

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spínací přepětí v síti může ohrozit elektronická zařízení. Zásuvky s přepěťovou ochranou typu 3 zabraňují možnému poškození. Firma Hakel z Hradce Králové vyrábí celou řadu zásuvek s přepěťovou ochranou a je schopna vyhovět i speciálním požadavkům zákazníka.

Zásuvky s přepěťovou ochranou se používají jako jemná ochrana přístrojů, které mají napěťovou ochrannou hladinu do 1,5 kV. Na rozdíl od běžné zásuvky chrání koncová zařízení proti spínacím procesům v síti. Firma Hakel vyrábí zásuvky s přepěťovou ochranou s červenou nebo zelenou signalizací. První zmíněná upozorňuje na poruchu. Pokud je vše v pořádku, tak nesvítí a rozsvítí se až při poruše. Naopak zelená kontrolka je kontrolkou funkčnosti. Signalizace stále svítí, pokud je zásuvka pod napětím a přepěťová ochrana je v zásuvce v pořádku.

prepetove ochrany 2020 1
Stávající zásuvku není potřeba měnit za novou. Je totiž možné dodat doplňkový modul do běžné zásuvky, který také splňuje podmínky svodiče přepětí typu 3. Modul se instaluje paralelně pod zásuvku v elektroinstalační krabici. Disponuje zvukovou signalizací, při poruše píská.
Chraňte vše, na čem vám záleží, a co je důležité. Dobré je mít zásuvku s přepěťovou ochranou například pro televizi, myčku, ledničku nebo pro jakékoliv spínané zdroje.
Chránit by se měly všechny vstupující sítě do objektu. Při instalaci zásuvek s přepěťovou ochranou je nejlepší instalovat první z nich na začátek vstupu sítě. Další se pak instalují po pěti metrech vedení po směru toku elektrické energie, ostatní zásuvky v rozmezí 0-5 metrů jsou také chráněny.

prepetove ochrany 2020 2
Zásuvka s přepěťovou ochranou je dobrou investicí, po svedení přepětí je i nadále v provozu a přestane fungovat až vlivem stáří, které se počítá přibližně na 10, 15 let, nebo vlivem nadměrného svedení přepětí. Důležité je ale dodržet koordinaci svodičů přepětí. Pokud budou v objektu chybět ochrany typu 1 a 2, nemusí samotný svodič přepětí typu 3 ochránit potřebná zařízení. Přístroje totiž neohrožuje pouze spínací přepětí v síti, ale také atmosférická přepětí (blesky).
Firma Hakel je schopná osadit jakoukoliv zásuvku, záleží na individuálních požadavcích zákazníka.

HAKEL spol. s r.o.
Bratří Štefanů 980, 500 03 Hradec Králové
Tel.: +420 724 324 642
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.hakel.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku