Vážní systémy používané ve skladech, továrnách a logistice - využíváte je?

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Výkonnost ve skladech, průmyslových a výrobních továrnách nebo v distribučních centrech je závislá na práci s přesnými daty. Vážní systémy ve velké míře přispívají ke zvýšení příjmů v těchto oblastech podnikání. Jaké vážní systémy se nejčastěji používají a s čím vám pomohou?


Vážní systémy navržené na míru každé činnosti umožňují sledovat data, naplnit kapacitu vozidel, aniž by došlo k jejich přetížení, správně počítat zásoby, zpřesňovat expedici i fakturaci nebo zvyšovat produktivitu.
Pro vážení ve skladech, v logistických centrech i ve výrobních závodech se využívá hned několik typů profesionálních vážních systémů. S jejich návrhem a instalací vám pomůže společnost M.E.N. expert, která dokáže podle vašich požadavků a očekávání připravit váhu přesně pro vaše potřeby.

Stolní a expediční váhy

Tento typ vah najde uplatnění snad ve všech oblastech podnikání. V továrnách a podnicích lze nalézt různé typy stolních vah - digitální stolní váhy, kompaktní váhy, váhy s displejem na sloupku nebo dvěma displeji (pro prodávajícího i kupujícího), váhy s vysokou nebo nízkou schopností kontroly vážení atd. Stolní váhy se dají díky malým rozměrům umístit kdekoliv.
Využití stolních a expedičních vah je především při kontrole váhy zboží, při vážení obalů nebo při vážení zásob. Váhy mohou být propojeny s dalšími systémy a jejich data lze zaznamenávat k pozdějšímu využití.

Vazni systemy 2023 3

Balíkové váhy

Zjistit rozměry a váhu balíků je v mnoha oblastech stěžejní. Váhy na balíky jsou proto navrženy tak, aby ve zlomku sekundy zjistily rozměr, objem i hmotnost balíků. U moderních balíkových vah se lze setkat s technologiemi využívající zpracování 3D obrazu, s ultrazvukovým nebo laserovým měřením. Váhy na balíky mohou mít integrované skenery čárových kódů nebo kamery.

Vazni systemy 2023 2

Počítací váhy

Praktické počítací váhy velmi zjednodušují ruční počítání, při kterém dojde snadno k chybě. Tam, kde se počítají velké objemy identických dílů nebo čehokoli, co má identickou a neměnnou váhu, mohou počítací váhy uspořit značnou část nákladů. Oceníte je i při inventurách nebo během správy zásob.

Podlahové a plošinové váhy

Největší využití podlahových nebo plošinových vah je při přejímce zboží, a to jak do skladů, tak i ze skladů. Tyto vážní systémy dokáží přesně detekovat váhu zboží a mohou v procesu přejímek předcházet ztrátám zboží.

Vazni systemy 2023 4

Automobilové silniční váhy

Ve většině podniků je potřeba kontrolovat váhu vozidel. Přejezdové váhy jsou důležité pro kontrolu hmotnosti vozidel, eliminaci jejich přetížení a pro přehled o tom, zda náklad splňuje limity hmotnosti na nápravu. Profesionální pevné silniční mostové váhy i mobilní přejezdové váhy slouží k důkladné kontrole hmotnosti vozidel a tím i k eliminaci pokut za přetížení vozu. Kontrola váhy přispívá i ke správnému nastavení vyúčtování, vede ke snížení spotřeby paliva (přetížený vůz spotřebuje více paliva), k rovnoměrnému zatížení náprav a ke snížení opotřebení vozů.
Aby byly vážní systémy opravdu užitečné, mohou být doplněny o vážní terminály. Samoobslužné terminály nebo terminály pro palubní vážení vozidel celý proces vážení značně zjednodušují a díky napojení na další software vám umožní s daty dále pracovat. Komplexní vážní systémy jsou profesionálními pomocníky, kteří zlepší výsledky vašeho podnikání.

Vazni systemy 2023 5

Samoobslužné vážení regálů pomocí integrovaných vážních systémů už není sci-fi

Samoobslužné pokladny a skenery zboží jsou dnes již běžnou praxí. K lepší kontrole a automatizaci prodeje může přispět také samoobslužné vážení regálů.
Samoobslužné vážení regálů pomocí vážních systémů je inovativní technologie, která umožňuje rychlé a přesné vážení produktů přímo na regálech. Tento systém je často využíván v různých odvětvích, jako je maloobchod potravin, distribuce, logistika nebo skladování.

Vazni systemy 2023 1

Úspora času, minimalizace krádeží i přehled o stavu zásob

Funguje to tak, že tenzometrické snímače (vážní senzory) jsou integrovány přímo do regálů, což umožňuje přesné měření hmotnosti produktů, aniž by bylo nutné je přenášet na samostatné váhy. Zaměstnanci mohou snadno a rychle zvážit zboží při jeho příjmu, výdeji nebo přestavbě regálů, což zvyšuje produktivitu a snižuje riziko chyb.
Tato technologie také snižuje riziko krádeží zboží, protože chytrý regál s integrovaným vážním systémem dokáže sám hlídat, kolik zboží je na regálu a porovnat vše s tím, co bylo zaplaceno.
Tzv. regálové váhy, které můžete poptat též u společnosti M.E.N. expert, najdou smysluplné využití i ve skladech, kde poskytují okamžitý přehled o stavu položek v reálném čase. Samoobslužné vážení regálů je ideální pro obchody i sklady, které mají velký sortiment produktů a potřebují pravidelně monitorovat jejich hmotnost nebo počet.
Celkově lze říci, že samoobslužné vážení regálů pomocí vážních systémů přináší efektivitu, přesnost a zjednodušení skladových a distribučních procesů, což v konečném důsledku přináší úspory času a nákladů.

Mohlo by Vás zajímat: Efektivní řízení vašeho podnikání – využijte chytré průmyslové váhy

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku