Revoluce u větrných elektráren?

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Není snad měsíc, co by nějaká společnost nepředstavila novinky v oblasti větrných elektráren, u kterých prohlašuje, že budou revoluční v oblasti designu, účinnosti nebo hluku. Tento měsíc Vám představujeme další dvě novinky, které do tohoto segmentu zapadají. Tak uvidíme, zda se revoluce prosadí.

Inovativní McCamleyovy solární větrné elektrárny

Tým inženýrů z univerzity Bath ve spolupráci se společností SME McCamley Middle East Ltd vyvinuli nový typ větrné elektrárny, která řeší mnoho problémů, které jsou spojeny s tradičními technologiemi větrných elektráren. Jejich hybridní technologie uzavírá větrné lopatky ve vnějším rámu, který je navíc vybaven solárními články. Tím se elektrárna stává bezpečnější pro ptáky,. Navíc není hlučná a díky jejímu designu se dá instalovat na budovy v městských zástavbách.
Většina větrných elektráren ztrácí schopnost fungovat při vysokých větrech, nový typ designu je schopná bezpečně pracovat i v bouřkách. Navíc je elektrárna schopna pracovat i při nízkém proudění vzduchu 1,8 m/s. Pomocí technologie svislé osy jsou turbíny schopny lépe zvládat povětrnostní výkyvy, jako jsou změna směru a rychlosti větru. Přídavné solární články zvyšují účinnost celého systému.

vetrne elektrarny revoluce 1

Aktuálně probíhá testování 1 kW prototypu ve Velké Británii a Bulharsku. Společnost už začala přijímat objednávky pro elektrárny o výkonu 12 kW, které bude schopna dodávat již v tomto srpnu. Společnost vnímá svůj produkt jako vynikající řešení pro malé podniky, jako krok k jejich energetické nezávislosti.

Poduhvatova protiběžná větrná elektrárna

Anglický výrobce Poduhvat vyvinul větrnou turbínu, o které prohlašuje, že může produkovat až 5x více energie, než tradiční větrné turbíny o stejné velikosti rotoru. Protiběžné turbíny jsou téměř bez hluku a můžou generovat 43,58 MW/h za rok v rámci 50% zatížení.
Elektrárna má dva protiběžné rotory, které ruší vzájemné rotační síly, což výrazně snižuje vibrace a zajišťuje možnost instalace do městských oblastí např. na stožáry veřejného osvětlení. Vrchní část elektrárny tvoří dva kruhy, které fungují jako trychtýř, které sají vzduch do turbíny.

vetrne elektrarny revoluce 2

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2022

ElektroPrůmysl.cz, červen 2022

Číslo je zaměřené na energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku