Revoluce u větrných elektráren?

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Není snad měsíc, co by nějaká společnost nepředstavila novinky v oblasti větrných elektráren, u kterých prohlašuje, že budou revoluční v oblasti designu, účinnosti nebo hluku. Tento měsíc Vám představujeme další dvě novinky, které do tohoto segmentu zapadají. Tak uvidíme, zda se revoluce prosadí.

Inovativní McCamleyovy solární větrné elektrárny

Tým inženýrů z univerzity Bath ve spolupráci se společností SME McCamley Middle East Ltd vyvinuli nový typ větrné elektrárny, která řeší mnoho problémů, které jsou spojeny s tradičními technologiemi větrných elektráren. Jejich hybridní technologie uzavírá větrné lopatky ve vnějším rámu, který je navíc vybaven solárními články. Tím se elektrárna stává bezpečnější pro ptáky,. Navíc není hlučná a díky jejímu designu se dá instalovat na budovy v městských zástavbách.
Většina větrných elektráren ztrácí schopnost fungovat při vysokých větrech, nový typ designu je schopná bezpečně pracovat i v bouřkách. Navíc je elektrárna schopna pracovat i při nízkém proudění vzduchu 1,8 m/s. Pomocí technologie svislé osy jsou turbíny schopny lépe zvládat povětrnostní výkyvy, jako jsou změna směru a rychlosti větru. Přídavné solární články zvyšují účinnost celého systému.

vetrne elektrarny revoluce 1

Aktuálně probíhá testování 1 kW prototypu ve Velké Británii a Bulharsku. Společnost už začala přijímat objednávky pro elektrárny o výkonu 12 kW, které bude schopna dodávat již v tomto srpnu. Společnost vnímá svůj produkt jako vynikající řešení pro malé podniky, jako krok k jejich energetické nezávislosti.

Poduhvatova protiběžná větrná elektrárna

Anglický výrobce Poduhvat vyvinul větrnou turbínu, o které prohlašuje, že může produkovat až 5x více energie, než tradiční větrné turbíny o stejné velikosti rotoru. Protiběžné turbíny jsou téměř bez hluku a můžou generovat 43,58 MW/h za rok v rámci 50% zatížení.
Elektrárna má dva protiběžné rotory, které ruší vzájemné rotační síly, což výrazně snižuje vibrace a zajišťuje možnost instalace do městských oblastí např. na stožáry veřejného osvětlení. Vrchní část elektrárny tvoří dva kruhy, které fungují jako trychtýř, které sají vzduch do turbíny.

vetrne elektrarny revoluce 2

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku