Revoluce u větrných elektráren?

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Není snad měsíc, co by nějaká společnost nepředstavila novinky v oblasti větrných elektráren, u kterých prohlašuje, že budou revoluční v oblasti designu, účinnosti nebo hluku. Tento měsíc Vám představujeme další dvě novinky, které do tohoto segmentu zapadají. Tak uvidíme, zda se revoluce prosadí.

Inovativní McCamleyovy solární větrné elektrárny

Tým inženýrů z univerzity Bath ve spolupráci se společností SME McCamley Middle East Ltd vyvinuli nový typ větrné elektrárny, která řeší mnoho problémů, které jsou spojeny s tradičními technologiemi větrných elektráren. Jejich hybridní technologie uzavírá větrné lopatky ve vnějším rámu, který je navíc vybaven solárními články. Tím se elektrárna stává bezpečnější pro ptáky,. Navíc není hlučná a díky jejímu designu se dá instalovat na budovy v městských zástavbách.
Většina větrných elektráren ztrácí schopnost fungovat při vysokých větrech, nový typ designu je schopná bezpečně pracovat i v bouřkách. Navíc je elektrárna schopna pracovat i při nízkém proudění vzduchu 1,8 m/s. Pomocí technologie svislé osy jsou turbíny schopny lépe zvládat povětrnostní výkyvy, jako jsou změna směru a rychlosti větru. Přídavné solární články zvyšují účinnost celého systému.

vetrne elektrarny revoluce 1

Aktuálně probíhá testování 1 kW prototypu ve Velké Británii a Bulharsku. Společnost už začala přijímat objednávky pro elektrárny o výkonu 12 kW, které bude schopna dodávat již v tomto srpnu. Společnost vnímá svůj produkt jako vynikající řešení pro malé podniky, jako krok k jejich energetické nezávislosti.

Poduhvatova protiběžná větrná elektrárna

Anglický výrobce Poduhvat vyvinul větrnou turbínu, o které prohlašuje, že může produkovat až 5x více energie, než tradiční větrné turbíny o stejné velikosti rotoru. Protiběžné turbíny jsou téměř bez hluku a můžou generovat 43,58 MW/h za rok v rámci 50% zatížení.
Elektrárna má dva protiběžné rotory, které ruší vzájemné rotační síly, což výrazně snižuje vibrace a zajišťuje možnost instalace do městských oblastí např. na stožáry veřejného osvětlení. Vrchní část elektrárny tvoří dva kruhy, které fungují jako trychtýř, které sají vzduch do turbíny.

vetrne elektrarny revoluce 2

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku