Eplan a Rittal se na veletrhu AMPER 2022 představí s motem: „Vaši silní partneři pro výrobu rozváděčů“

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Praktické výhody a příležitosti digitalizace v rámci procesu výroby řídicích a distribučních rozváděčů, to je téma, které spojuje Eplan a Rittal.

Obě firmy společně představují, co projektanti a výrobci rozváděčů potřebují znát, aby mohli naplno využít síťových inženýrských řešení a digitálních dat. Důraz je kladen především na přímý a dlouhodobý přínos řešení – zcela v souladu s filozofií obou společností. Společně prezentují možnosti vývoje rozváděčů od návrhu až po výrobu dle konceptu Průmyslu 4.0. Při této příležitosti budou představena následující řešení a produkty: EPLAN Platforma 2022, cloudové řešení EPLAN, RiPanel a strojní vybavení z nabídky Rittal Automation Systems a produkty pro výrobu průmyslových rozváděčů a IT řešení.

Stejně jako strojírenství i výroba řídicích a distribučních rozváděčů čelí výzvám, mezi které patří neustálé zlepšování produktivity, systematicky vytvářené inovace a výroba/dodání výrobků pod stále větším časovým a finančním tlakem. Příležitosti, které se otevřely díky digitalizaci procesů v souladu s průmyslovým internetem věcí (Průmysl 4.0), jsou stále zřejmější. Eplan a Rittal se snaží zákazníkům společně a v praxi předvést potenciální výhody svých řešení.
Inteligentní interakce softwaru, dat a konfiguračních řešení nabízených společnostmi Rittal a Eplan napomáhá objasnit, jak jednotlivé nástroje fungují společně, a tím podporují tvorbu hodnoty inženýrských procesů prostřednictvím posílené účinnosti. EPLAN představuje inovativní řešení pro zvýšení efektivity během procesu vývoje výrobku. Ústředními body jsou nová verze EPLAN Platforma 2022 podporující mezioborovou spolupráci a sdílení dat prostřednictvím cloudu, integrace tepelného návrhu (Thermal Design Integration), konfigurační nástroj RiPanel a Rittal Therm, a také portály pro CAD / CAE data (Eplan Data Portal, PARTcommunity).

amper 2022 1

Automatizace ve výrobě rozváděčů

Naživo si návštěvníci rovněž vyzkouší produkty z nabídky Rittal Automation Systems, jako jsou: přířezové centrum Secarex AC18 pro přípravu kabelových kanálů a DIN lišt, mobilní stanice CW 120-M pro dělení, děrování a ohýbání měděných přípojnic, poloautomaty pro úpravu vodičů, Smart Lifter, což je zdvihací a přepravní zařízení pro rozváděčové skříně a v neposlední řadě sortiment ručního nářadí. Propojení reálného a virtuálního světa si bude možné vyzkoušet při zapojování rozváděče pomocí aplikace EPLAN Smart Wiring.

amper 2022 2

Rozváděčové skříně a rozvod proudu do 6300 A

Z portfolia skříní bude k vidění řada malých skříněk KX a kompaktních skříní AX, které úspěšně nahradily předcházející řady. V sekci věnované rozvodu proudu bude k vidění skříň s ověřeným řešením dle ČSN EN 61439 až do 6300 A, vedle kterého bude pole s ochranou proti obloukovému zkratu tzv. Arc Flash. Nedílnou součástí stánku je i sekce věnovaná venkovním skříním Rittal.

amper 2022 3

Průmyslové chlazení

Na letošním veletrhu budete mít, kromě jiných systémů chlazení společnosti Rittal, možnost vidět novou rozváděčovou chladicí jednotku o výkonu 500 W. Jedná se o zástupce nové řady Blue e+ S, která je právě uváděna na trh (k dispozici budou výkony 300, 500 a 1000 W). Doplňuje nástěnné chladicí jednotky Blue e+ vyšších výkonů (1,6 – 5,8 kW), přebírá veškeré atributy technologie Blue e+ (invertorem řízený výkon jednotky, aktivní a pasivní chladicí okruh, atd.), a přináší inovace, po kterých naši zákazníci volají – nové chladivo R513A s nižším GWP (potenciál globálního oteplování) a integrovanou možnost připojení k systému dálkového dohledu Smart Service Portal.

amper 2022 4

IT připravené na budoucí výzvy

Dnešní doba zažívá obrovský nárůst zařízení připojených k internetu, ať už se bavíme o Smart Home, Smart Cities nebo IoT případně IIoT zařízeních. Všechna tato zařízení generují obrovské množství dat, které je potřeba zpracovávat a ukládat. Zároveň je velký tlak na tzv. zelená řešení, která jsou specializovaná na monitorování okolních podmínek a efektivní řízení výkonu jednotlivých komponent na základě naměřených hodnot. V souvislosti s tím nabízí společnost Rittal ucelené řešení v podobě systému RiMatrix Next Generation, který v sobě zahrnuje všechny prvky IT infrastruktury. Na veletrhu bude k vidění nový rack VX IT, který je základem systému RiMatrix NG, síťový rack TX CableNet s inovativním systémem zavedení kabelů střechou, inteligentní napájecí lišty PDU, umožňující monitorování okolního prostředí a řízení přístupů nebo bezpečnostní řešení v podobě Micro Data Centra.

Více informací naleznete na
www.eplan.cz a www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku