3D tisk musíte pochopit a dát mu šanci

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3D tisk se v mnoha firmách stává standardní výrobní metodou, tento přerod zabere zprvu čas, ale dlouhodobě se vyplatí. Cílem není použít 3D tisk na co nejvíce aplikací. Je důležité pochopit výhody 3D tisku a využít ho na místech, kde přinese skutečnou hodnotu.

Mnohdy je výhodné 3D tisk kombinovat s dalšími výrobními technologiemi. Použít ho jen v určitých úsecích a fázích výroby nebo vývoje.

Není se čeho bát.

Stejně jako inženýři pochopili, že je snazší a přesnější obrábět na CNC a nezůstat u konvenčních obráběcích strojů, tak rychle pochopí i výhody 3D tisku a začnou jej využívat při své práci. Když 3D tisk dobře pochopíte, dokážete ho začlenit na správná místa ve vaší firmě a ušetříte nemalé náklady a čas. Už od začátku je lepší nechat si poradit odborníky, tyto služby nabízí firma Vytisknu.

3d tisk 2020 1

Kde je vhodné 3D tisk použít

 • Vývoj a prototypová výroba
  Velmi rychlé dodání jednotek až desítek kusů, takřka přes noc. Dostanete možnost lépe otestovat a osahat si produkt. 3D tisk vám umožní rychleji ověřovat větší množství nápadů.
 • Sériová výroba
  3D tisk je často i pro tisícové objemy výhodnější volbou než konvenční metody výroby. Některé firmy již umí nabídnout standardy, na které jste zvyklí (pravidelné zásobování v průběhu roku, konsignační sklady atd.).
 • Kusová výroba a výroba na míru
  V tomto segmentu má 3D tisk nezastupitelné místo. Urychlí a zlevní vaši kusovou a malosériovou výrobu. Získáte možnost přizpůsobení jednotlivých dílů.

3d tisk 2020 2

Výhody 3D tisku na zakázku

 • Díky 3D tisku nepotřebujete drahé speciální nástroje, formy, šablony, které navíc musíte s každou změnou upravit nebo pořídit nové.
 • S využitím 3D tisku budete efektivně upravovat svůj produkt během vývoje bez přidaných nákladů. Budete si moci dovolit větší kreativitu.
 • Výrazně snížíte rizika – nulová prvotní investice. I během započaté a objednané výroby můžete efektivně zasahovat do návrhu produktu.
 • Nástup 3D tisku umožnil všem firmám, bez rozdílu velikosti nebo kapitálu, otestovat svoje produkty na reálném trhu a začít vyrábět pilotní série svých produktů.

3d tisk 2020 3

Vlastní vs. zakázkový 3D tisk

Kvalitní 3D tisk vyžaduje know-how, ke kterému se musíte „protisknout“ a věnovat mu dostatek času. Většinou si firmy nakoupí 1 – 3 kusy vlastních 3D tiskáren, ale velmi rychle zjistí, že je nemá kdo obsluhovat nebo že mu to zabírá neúměrně moc času. Pořízení vlastní 3D tiskárny není významnou položkou v rozpočtu a tiskové základy se také dají rychle naučit, ale brzy začne 3D tisk vaše lidi zdržovat od práce, na kterou jste je najali.
Firma Vytisknu.com pomůže vašim zaměstnancům se změnou přístupu k 3D modelování pro kvalitní 3D tisk, předá vám konstrukční tipy a další know-how.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku