3D tisk musíte pochopit a dát mu šanci

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3D tisk se v mnoha firmách stává standardní výrobní metodou, tento přerod zabere zprvu čas, ale dlouhodobě se vyplatí. Cílem není použít 3D tisk na co nejvíce aplikací. Je důležité pochopit výhody 3D tisku a využít ho na místech, kde přinese skutečnou hodnotu.

Mnohdy je výhodné 3D tisk kombinovat s dalšími výrobními technologiemi. Použít ho jen v určitých úsecích a fázích výroby nebo vývoje.

Není se čeho bát.

Stejně jako inženýři pochopili, že je snazší a přesnější obrábět na CNC a nezůstat u konvenčních obráběcích strojů, tak rychle pochopí i výhody 3D tisku a začnou jej využívat při své práci. Když 3D tisk dobře pochopíte, dokážete ho začlenit na správná místa ve vaší firmě a ušetříte nemalé náklady a čas. Už od začátku je lepší nechat si poradit odborníky, tyto služby nabízí firma Vytisknu.

3d tisk 2020 1

Kde je vhodné 3D tisk použít

 • Vývoj a prototypová výroba
  Velmi rychlé dodání jednotek až desítek kusů, takřka přes noc. Dostanete možnost lépe otestovat a osahat si produkt. 3D tisk vám umožní rychleji ověřovat větší množství nápadů.
 • Sériová výroba
  3D tisk je často i pro tisícové objemy výhodnější volbou než konvenční metody výroby. Některé firmy již umí nabídnout standardy, na které jste zvyklí (pravidelné zásobování v průběhu roku, konsignační sklady atd.).
 • Kusová výroba a výroba na míru
  V tomto segmentu má 3D tisk nezastupitelné místo. Urychlí a zlevní vaši kusovou a malosériovou výrobu. Získáte možnost přizpůsobení jednotlivých dílů.

3d tisk 2020 2

Výhody 3D tisku na zakázku

 • Díky 3D tisku nepotřebujete drahé speciální nástroje, formy, šablony, které navíc musíte s každou změnou upravit nebo pořídit nové.
 • S využitím 3D tisku budete efektivně upravovat svůj produkt během vývoje bez přidaných nákladů. Budete si moci dovolit větší kreativitu.
 • Výrazně snížíte rizika – nulová prvotní investice. I během započaté a objednané výroby můžete efektivně zasahovat do návrhu produktu.
 • Nástup 3D tisku umožnil všem firmám, bez rozdílu velikosti nebo kapitálu, otestovat svoje produkty na reálném trhu a začít vyrábět pilotní série svých produktů.

3d tisk 2020 3

Vlastní vs. zakázkový 3D tisk

Kvalitní 3D tisk vyžaduje know-how, ke kterému se musíte „protisknout“ a věnovat mu dostatek času. Většinou si firmy nakoupí 1 – 3 kusy vlastních 3D tiskáren, ale velmi rychle zjistí, že je nemá kdo obsluhovat nebo že mu to zabírá neúměrně moc času. Pořízení vlastní 3D tiskárny není významnou položkou v rozpočtu a tiskové základy se také dají rychle naučit, ale brzy začne 3D tisk vaše lidi zdržovat od práce, na kterou jste je najali.
Firma Vytisknu.com pomůže vašim zaměstnancům se změnou přístupu k 3D modelování pro kvalitní 3D tisk, předá vám konstrukční tipy a další know-how.

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.