3D tisk musíte pochopit a dát mu šanci

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3D tisk se v mnoha firmách stává standardní výrobní metodou, tento přerod zabere zprvu čas, ale dlouhodobě se vyplatí. Cílem není použít 3D tisk na co nejvíce aplikací. Je důležité pochopit výhody 3D tisku a využít ho na místech, kde přinese skutečnou hodnotu.

Mnohdy je výhodné 3D tisk kombinovat s dalšími výrobními technologiemi. Použít ho jen v určitých úsecích a fázích výroby nebo vývoje.

Není se čeho bát.

Stejně jako inženýři pochopili, že je snazší a přesnější obrábět na CNC a nezůstat u konvenčních obráběcích strojů, tak rychle pochopí i výhody 3D tisku a začnou jej využívat při své práci. Když 3D tisk dobře pochopíte, dokážete ho začlenit na správná místa ve vaší firmě a ušetříte nemalé náklady a čas. Už od začátku je lepší nechat si poradit odborníky, tyto služby nabízí firma Vytisknu.

3d tisk 2020 1

Kde je vhodné 3D tisk použít

 • Vývoj a prototypová výroba
  Velmi rychlé dodání jednotek až desítek kusů, takřka přes noc. Dostanete možnost lépe otestovat a osahat si produkt. 3D tisk vám umožní rychleji ověřovat větší množství nápadů.
 • Sériová výroba
  3D tisk je často i pro tisícové objemy výhodnější volbou než konvenční metody výroby. Některé firmy již umí nabídnout standardy, na které jste zvyklí (pravidelné zásobování v průběhu roku, konsignační sklady atd.).
 • Kusová výroba a výroba na míru
  V tomto segmentu má 3D tisk nezastupitelné místo. Urychlí a zlevní vaši kusovou a malosériovou výrobu. Získáte možnost přizpůsobení jednotlivých dílů.

3d tisk 2020 2

Výhody 3D tisku na zakázku

 • Díky 3D tisku nepotřebujete drahé speciální nástroje, formy, šablony, které navíc musíte s každou změnou upravit nebo pořídit nové.
 • S využitím 3D tisku budete efektivně upravovat svůj produkt během vývoje bez přidaných nákladů. Budete si moci dovolit větší kreativitu.
 • Výrazně snížíte rizika – nulová prvotní investice. I během započaté a objednané výroby můžete efektivně zasahovat do návrhu produktu.
 • Nástup 3D tisku umožnil všem firmám, bez rozdílu velikosti nebo kapitálu, otestovat svoje produkty na reálném trhu a začít vyrábět pilotní série svých produktů.

3d tisk 2020 3

Vlastní vs. zakázkový 3D tisk

Kvalitní 3D tisk vyžaduje know-how, ke kterému se musíte „protisknout“ a věnovat mu dostatek času. Většinou si firmy nakoupí 1 – 3 kusy vlastních 3D tiskáren, ale velmi rychle zjistí, že je nemá kdo obsluhovat nebo že mu to zabírá neúměrně moc času. Pořízení vlastní 3D tiskárny není významnou položkou v rozpočtu a tiskové základy se také dají rychle naučit, ale brzy začne 3D tisk vaše lidi zdržovat od práce, na kterou jste je najali.
Firma Vytisknu.com pomůže vašim zaměstnancům se změnou přístupu k 3D modelování pro kvalitní 3D tisk, předá vám konstrukční tipy a další know-how.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz duben 2021

ElektroPrůmysl.cz, duben 2021

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
Získejte zdarma vlastní UNIKÁTNÍ tlačítko HARMONY! Použij konfigurátor a jím vygenerované ID úpravy společně s typovým označením tlačítka nám pošli a origální tlačítko je tvé.
Volně svorkovatelné konektory s technologií ecolink Volně svorkovatelné konektory jsou vhodné pro hygienická a vlhká prostředí, do drsných a obtížných podmínek, pro elektromagentická pole při svařování a pro oblasti s nebezpečím výbuchu.
Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.

Najdete nás na Facebooku