Dokážete si představit energii 50.000 kroků, které denně uděláte? Společnost Pavegen systems si to představila a vytvořila dlažbu s nízkým obsahem uhlíku, která si klade za cíl sběr kinetické energie z ulic. Dlažba budí velkou pozornost, jako řešení pro napájení městských ulic s frekventovaným pohybem lidí.

Pohled na některé pokusy s ultrahorkou plazmou a vytvořením malé hvězdy na zemi. Fúze je mystické zvíře energetických technologií, která by mohla vyřešit všechny energetické problémy světa tím, že poskytuje téměř neomezené zdroje energie, ale jak se zdá, je po celá desetiletí daleko od reality.

Odporové dotykové obrazovky jsou vhodnými kandidáty na multidotykové aplikace, jako jsou mobilní telefony, gps jednotky, apod. Nový druh dotykových obrazovek s odporovými regulátory umožňuje přejít do multidotykového prostoru, který byl až doposud ovládán pouze kapacitní technologií.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku