Vyhledávání dat nebylo nikdy snazší

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Výběr správných dat, obsahujících informace o produktu, bývá v projekční praxi časově náročným procesem. Nový EPLAN Data Portal s inovovaným uživatelským rozhraním a vylepšenými vyhledávacími algoritmy však vyhledávání zjednodušuje a zrychluje více než kdykoli dříve.

Díky rozšířeným parametrům pro vyhledávání rychle najdete přesně ty komponenty, které potřebujete. Lze také intuitivně vytvářet individuální řešení založená na různých konfigurátorech – jak ukazuje např. konfigurátor produktů Lenze.

Již brzy uvedeme na trh novou verzi platformy EPLAN – a to bude současně okamžik, od něhož bude databáze EPLAN Data Portal k dispozici pro použití exkluzivně v cloudovém prostředí EPLAN ePulse. Aktualizované uživatelské rozhraní platformy EPLAN nabízí mnoho vylepšení pro vyhledávání a výběr dat zařízení. Vylepšené vyhledávací algoritmy a parametry usnadní rychlé nalezení odpovídajících komponent ke stažení. Zvýšený výpočetní výkon systému zajišťuje vyšší rychlost při výběru komponent. Další novou funkcí je integrace konfigurátoru produktů Lenze.

Konfigurátory zefektivňují výběr produktů

Jak vysvětluje Bernd Spiegel, ředitel týmu Procesy a data společnosti Lenze: „Přímá integrace našeho konfigurátoru produktů do nové platformy EPLAN umožňuje zákazníkům velmi rychle najít produkt, který potřebují. Není třeba hledat zařízení v rozsáhlých seznamech a zákazníci snadno najdou ta zařízení, která odpovídají jejich požadavkům. Kromě toho tato spolupráce přináší výhody i pro firmu Lenze jako výrobce mnoha produktů a produktových variant. Správa dat pro konfigurátor v aplikaci EPLAN Electric P8 je pro nás mnohem snazší než spravovat data pro všechny odlišné varianty produktové řady zvlášť.

vyhledavani dat 2021 1
Příklad z reálného života: Uživatel potřebuje měnič frekvence. K nalezení vhodného zařízení z řady měničů i550 pomocí nástroje Lenze Easy Product Finder mu stačí jen pár kroků. Jako kritéria výběru jsou zahrnuty určující vlastnosti jako jmenovitý výkon, typ napájecí sítě a typ průmyslové komunikační sítě. Jakmile se uživatel na základě těchto parametrů rozhodne pro konkrétní zařízení, lze příslušná data EPLAN vygenerovat v detailním zobrazení a poté importovat do nástroje pro správu zařízení, který je součástí tohoto CAE systému.

Na tři milióny datových sad dostupných v EPLAN Data Portal

Podobně pracují konfigurátory dalších výrobců, jako jsou Endress+Hauser, Bosch Rexroth či Rittal. To konstruktérům zjednodušuje přístup k sortimentu jednotlivých výrobců. Výběr zařízení a získání vysoce kvalitních dat je tak snadné a intuitivní. Data jsou vždy aktuální a můžete je přenést přímo do projektu. Podobně jako při konfiguraci nového automobilu budete vedeni napříč různými skupinami produktů od nejrůznějších výrobců. Integrace konfigurátorů nejenže rozšiřuje množství dat dostupných v databázi (více než 1 milion datových sad) o přibližně dva miliony konfigurovatelných variant, ale zároveň usnadňuje zpracování vysoce kvalitních dat zařízení.
K dispozici jsou také nástroje zajišťující rychlý výběr produktů – od společností Aventics, IPF a Schneider Electric. Díky cílenému zúžení výběru pomocí parametrů vyhledávání není pochyb o tom, zda jsou data správná. Sortiment navíc brzy rozšíříme o nabídky dalších dvou známých globálních výrobců – máte se zkrátka stále nač těšit.

vyhledavani dat 2021 2

EPLAN Data Standard zapustil kořeny

Více než třetina dat v databázi již odpovídá novému datovému standardu pro vysokou kvalitu dat – EPLAN Data Standard, a společnost EPLAN si stanovila další ambiciózní cíl: do konce roku 2022 by polovina všech dat zařízení měla být v souladu s tímto standardem. To vyžaduje od výrobců zařízení, z nichž mnozí již poznávají výhody 100% digitálních dat, další úsilí. Mezi velké firmy, které jsou v této oblasti průkopníky, patří Chint (Čína), ifm, Pilz, Rittal a SMC (Evropa), Numatics (USA) a Omron (Japonsko).
Arndt Christ, viceprezident pro mezinárodní podporu zákazníků společnosti Pilz, k tomu říká: „Jsme rádi, že nyní můžeme našim zákazníkům nabídnout vysoce kvalitní technická data. V roce 2020 jsme se rozhodli, že budeme naše produktová makra vytvářet v souladu se standardem EPLAN Data Standard. Standardizace dat, jaká je v současné době již možná, usnadňuje používání maker a přináší výhody projekčním oddělením našich spolupracujících firem a externě i našim zákazníkům po celém světě. Zatímco makra dříve musela být do projektů vkládána jako sady hodnot, dnes toho lze dosáhnout pomocí šablony funkcí. Mezi výhody standardizace maker patří vylepšené propojení dat – například mezi 2D a 3D, méně chyb, neboť kabelová spojení v elektrotechnických projektech jsou přesně definována, a celkově úspora času. Nový EPLAN Data Standard, zejména jeho funkční šablona, je značkou kvality našich maker a splňuje naše očekávání na vysoce kvalitní data. Ve společnosti EPLAN máme spolehlivého partnera pro budoucnost, někoho, s kým můžeme spolupracovat, abychom mohli tento přístup dále rozvíjet.“

vyhledavani dat 2021 3
Ředitel firmy EPLAN pro Cloud Business Master Data Timm Hauschke dodává: „Snaha výrobců o vysokou kvalitu dat se shoduje s požadavky našich uživatelů. Koneckonců pouze kompletní a integrovaná data typu end-to-end tvoří základ digitálního dvojčete, které poskytuje informace pro procesy a stroje ve všech etapách technického života – od vývoje a konstrukce až po výrobu. EPLAN Data Standard byl po svém zavedení implementován celosvětově. Naším cílem je, aby data zařízení byla k dispozici 100% digitálně, a poskytovala tak ideální základ pro vysoce efektivní inženýrskou práci.

Více najdete na: www.epulse.com

Novinky o EPLAN Platforma 2022: www.eplan.cz/inyourhands

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku