Nová verze EPLAN Platforma 2023 pro zjednodušení a urychlení inženýrské práce

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová verze EPLAN Platforma 2023 zjednodušuje a urychluje práci na projektech pomocí nové cloudové aplikace pro správu přístrojů a podporuje více variant maker podle mezinárodních standardů.

To znamená, že uživatelé mohou díky zjednodušenému systému správy dat přístrojů získat výsledky rychleji – zejména při práci na mezinárodních projektech – a zároveň zvýšit celkovou kvalitu projektu. Nové 3D grafické jádro, optimalizovaný editor pro zpracování kabelů a nové funkce Centra vkládání přinášejí do inženýrské práce transparentnost a urychlení.

Nová verze EPLAN Platforma 2023 kombinuje mnoho nových funkcí, které usnadňují používání a přinášejí uživatelům výhodu časových úspor a zvýšení výkonu. Viceprezident firmy EPLAN pro Software Portfolio Thomas Weichsel říká: „Spolu s mnoha možnostmi spolupráce v inženýrské práci vyniká zvláště novou podporou více standardů pro makra schémat. Nová verze EPLAN Platforma 2023 odstraňuje nutnost vypořádat se se správou dat zařízení, která byla dříve pro uživatele poměrně časově náročná – zejména v mezinárodních projektech.“

Vyhovující různým standardům – zařízení s až dvaceti makry schémat

Standardy specifické pro jednotlivé společnosti, směrnice, různé specifikace rozměrů a různé normy na světovém trhu – například NFPA nebo IEC – vyžadují různé způsoby prezentace přístrojů ve schématech. Dříve bylo možné uložit pro každý přístroj pouze jedno makro. S novým systémem správy dat lze nyní přiřadit každému přístroji až dvacet různých maker schémat. Výhodou pro uživatele je, že software nyní po výběru příslušného standardu automaticky přiřadí správné makro, které lze do schémat snadno přenést přetažením. Tím se zjednodušuje způsob práce, dává to lepší přehled o projektu a snižuje se potřebná administrativa.
Prospěch z toho však mají i výrobci komponent, kteří poskytují svá data pro EPLAN Data Portal, například podle standardu EPLAN Data Standard. Thomas Weichsel vysvětluje: „V budoucnu může být například pohon v EPLAN Data Portal uložen a udržován jako jeden soubor dat s různými makry – to výrazně snižuje velké úsilí, které jinak musí výrobci věnovat poskytování a údržbě svých dat.

EPLAN Platforma 2023 1

EPLAN eStock: správa přístrojů v cloudu

EPLAN eStock, nový systém správy dat ve verzi EPLAN Platforma 2023, umožňuje udržovat data přístrojů v cloudovém prostředí EPLAN. To ještě více usnadňuje spolupráci a zkracuje dobu koordinace a přerušení prací. Přístup k EPLAN eStock není závislý na místě, kde se uživatel nachází; účastníci projektu mohou snadno a bezpečně přistupovat k datům v cloudu bez ohledu na to, zda pracují z domova, nebo jsou v kterémkoliv závodě společnosti po celém světě či zda chtějí data sdílet se svými obchodními partnery. Společnosti tím šetří čas, nemluvě o nákladech na zřízení a údržbu vlastní infrastruktury IT.

3D grafický engine pro lepší výkon

Stroje a výrobní systémy jsou stále více automatizovány a nedílnou součástí řídicích systémů a procesů návrhu rozváděčů se stává digitální dvojče. To je ale stále složitější a s vyššími požadavky na 3D strukturování návrhu rozváděčů s řídicí technikou. Množství dat a informací, které je třeba spravovat, exponenciálně roste. Uživatelé dříve potřebovali hodně trpělivosti, zejména pro vykreslení velkých 3D modelů.
S novým grafickým jádrem Engine Direct3D firma EPLAN procesy projektování výrazně zrychlí. 3D vykreslování je nyní podstatně rychlejší a akce, jako jsou přiblížení nebo otáčení 3D modelu, jsou nyní mnohem plynulejší a jednodušší.

EPLAN Platforma 2023 2

Editor kabelů pro optimalizované trasování kabelů

Verze EPLAN Platforma 2023 také zjednodušuje plánování tras kabelů mezi rozváděči s řídicími systémy, které jsou decentralizovaně distribuovány v celém výrobním závodě. Například nový editor kabelů usnadňuje správu a vizualizaci kabelových tras v platformě EPLAN – bez ohledu na počet žil. V jediném dialogovém okně jsou graficky zobrazena označení kabelů, typová čísla, zdroj a cíl kabelu, stínění a způsob zakončení. Nový editor kabelů tak také poslouží jako základ pro kabelové svazky virtuálních strojů a snadné určení délky kabelů v EPLAN Harness proD. Informace o kabelech jsou nyní viditelné na první pohled – od zdroje k cíli.

 EPLAN Platforma 2023 3

Centrum vkládání: Větší přehled o projektu

Symboly, makra a přístroje lze nyní zobrazit cíleněji jako tabulku v dialogovém okně. Umožňuje to rozšířená funkce vkládání ve verzi EPLAN Platforma 2023, která tak poskytuje lepší přehled o projektu. Uživatelé také mohou intuitivně vyhledávat přístroje, a to i v externích nebo propojených dokumentech. Jaký proud je třeba pro jednotlivé součásti? Po klepnutí do tabulky se přímo zobrazí logické informace. A nová funkce tagování také usnadňuje navigaci: logické cesty výběru a lepší struktury projektu urychlují hledání i projektování obecně. Nové rozhraní aplikace Microsoft Excel zjednodušuje uživatelům práci tím, že pro výstup dat v tomto formátu již nemusí mít samotný Excel nainstalovaný, což celkově zvyšuje efektivitu výstupu seznamů a tabulek.

Více se dozvíte na: www.eplan.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku