Trasování inženýrských sítí s přístroji radiodetection

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bezpečnost, rychlost a přesnost - To jsou hlavní vlastnosti vylepšených TOP lokátorů tradiční britské značky Radiodetection. Vše je umocněno opět prvotřídní kvalitou zpracování v kultovním designu s hmotností pouhých 1,8 kg a automatickou zárukou 3 roky jako standard, kterou ovšem lze prodloužit až na v oboru nevídaných 7 let.

Top řada lokátorů byla inovována s velkým důrazem na bezpečnost, rychlost a přesnost při trasování podzemních inženýrských sítí.

U lokátorů Radiodetection je již dlouhodobě nastavena vysoká míra bezpečnosti v režimu trasování Minimum (se zvednutou hlavou bez nutnosti sledovat display). Nyní se k tomu přidala inovace v podobě silnějšího reproduktoru, aby byl zvuk lokátoru slyšet i v mimořádně hlučném prostředí. Lze si také nově zvolit dvě výšky tónu – vyšší tón vnímají i lidé s poruchami sluchu. Ke zvýšení bezpečnosti přispívá i nová vibrační rukojeť, která upozorňuje uživatele v případě výstrah jako jsou např. mělce uložené kabely, silné rušení nebo chybné máchání s lokátorem.

Od roku 2023 platí povinnost pro všechny správce mít sítě digitálně zaměřené. Lokátor je plně vybaven funkcemi pro tento projekt. Navíc umíme zprostředkovat dotace určené na tuto digitalizaci a stávajícím i novým zákazníkům zajistit spoustu nové práce.

radiodetection lokatory 2023 2

Inovací v oblasti přesnosti je systém SWING, který uživatele upozorňuje na nadměrné vychýlení, jež může zhoršovat přesnost vytyčení. Při pasivním vyhledávání sítí pomocí silových harmonických frekvencí na režim POWER má nyní uživatel také mocnou zbraň v tom, že může aktivovat 5 jednotlivých harmonických frekvencí (primární 50 Hz, 3. 150 Hz, 5. 250 Hz, 7. 350 Hz a 9. 450 Hz), a tím přesněji určit, jestli signál přijímaný na režim POWER vychází z jednoho nebo více kabelů. Režim POWER totiž skenuje všechny harmonické frekvence od 5 až do 1000 Hz. Dalším výrazným pomocníkem v přesnosti je současné zobrazení režimů Maxima a Minima na displeji, které lokátory Radiodetection mají již řadu let. Tím uživatel ihned vidí, jestli je signál rušený a může okamžitě přesněji určit trasu.

radiodetection lokatory 2023 3
A pokud někomu chybí v pasivním režimu POWER na displeji kompas a pravolevé navádění šipkami, máme dobrou zprávu. Stačí zapnout jakoukoli harmonickou frekvenci a kompas i šipky máte tam! A poletíte při pasivním předhledávání jako vítr :-)
V neposlední řadě k rychlosti u obou modelů přispívá už dobře známý tzv. „nemáchací režim“, kterými jsou lokátory Radiodetection vybaveny již dlouho, a který zrychluje práci právě tím, že uživatel nemusí s lokátorem nutně máchat ze strany na stranu, ale nese jej jen rovně a sleduje na displeji indikátor, který mu zobrazuje přítomnost vedení vlevo nebo vpravo od lokátoru. Velmi se hodí např. při trasování tzv. „za plotem“.

radiodetection lokatory 2023 4
Díky nové Android aplikaci RD MapTM+ a externím polohovacím zařízením, jako je např. Trimble Catalyst RTK můžete vytvářet velice přesné mapy nebo zpřesňovat ty stávající. A to s přesností až 1 cm.
Jak dobře ovládáte svůj lokátor, tak to si budete moci již brzy vyzkoušet na našem Polygonu Radeton - unikátním testovacím centru, kde vám můžeme nasimulovat více než 200 poruch na všech tipech inženýrských sítí.

radiodetection lokatory 2023 5

Radeton s.r.o.
Edisonova 7, 612 00 Brno
Tel.: +420 777 777 665
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.radeton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.

Najdete nás na Facebooku