Průmyslové kolaborativní roboty DOBOT NOVA, CR, MG400

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

S nabídkou robotů určených pro různé typy náročných průmyslových aplikací se setkáváme často. Firma DOBOT však vychází vstříc i zájemcům z řad malých a rodinných firem nejen nabídkou cenově dostupných robotů, ale i snadno programovatelných.

Nabízí efektivní řešení všude tam, kde se k robotizaci teprve odhodlávají nebo kde se obávají složitého nasazení robotů a vysokých nákladů za práci externích programátorů.

Šestiosé kolaborativní roboty DOBOT Nova míří nejen do lehčího průmyslu, ale i do zdravotnictví pro účely fyzioterapie a díky snadnému použití, bezpečnému provozu, široké paletě barevných variant a čistému estetickému designu i do podniků, prodejen a restaurací coby atraktivní pomocník.
Roboty Nova jsou vybaveny celou řadou senzorů pro detekci kolize. Nabízí pět úrovní citlivosti detekce a robota zastaví v setině sekundy. Inteligentní snímání lidského pohybu i okamžité zastavení ramene robotu v případě výpadku napájení zajišťují bezpečnou práci s člověkem.
Kompaktní provedení kloubů ramene robotu umožnilo snížení hmotnosti a tím i usnadňuje manipulaci s robotem při přemisťování. Roboty jsou i prostorově úsporné a nevyžadují instalaci jinak nezbytných klecí a dalších bezpečnostních prvků. Bonusem je plnohodnotná řídící jednotka, která se vejde do dlaně.
Zprovoznění robotů DOBOT není o moc složitější než zapojení počítače a programovat je lze i bez znalosti programování jednoduchou formou učení, díky které robot přesně opakuje naučené operace. Naváděním robota do požadovaných míst a s jednoduchým ovládáním uchopovacích mechanismů lze připravit většinu běžných aplikací během pár chvil.

roboty DOBOT 2023 1
Zajímavou novinkou, určenou především pro menší aplikace, je malý kolaborativní robot DOBOT MG400. S půdorysem základny menším, než je papír formátu A4, s dosahem až 440 mm a nosností do 750 g je ideálním řešením pro lehké desktopové aplikace. Díky rychlému a jednoduchému zprovoznění, programování formou učení a schopnosti včas detekovat kolizi najde tento robot uplatnění všude tam, kde je zapotřebí flexibilita, bezpečnost a rychlé nasazení. Robot MG400 je vybaven servomotory s vysoce přesnými absolutními enkodéry. Ve spojení s vlastním servopohonem a řízením, který si firma DOBOT sama vyvíjí, s algoritmem potlačení vibrací a zajištěnou přesností trajektorie víceosého pohybu se přesnost robota pohybuje do ± 0,05 mm. Řídicí jednotka umístěná v základně robota včetně nezbytných konektorů i vstupů a výstupů představuje praktické kompaktní provedení se snadným přístupem a obsluhou. Pro řadu aplikací oceníte i interní vedení vzduchu pro pneumatické a vakuové uchopovače.
V portfoliu firmy DOBOT samozřejmě naleznete i klasické čtyřosé SCARA roboty a flexibilní šestiosé kolaborativní roboty řady CR pro náročné průmyslové aplikace.
S postupujícím trendem vyšší bezpečnosti kolaborativních robotů přichází na řadu i další řešení včasné detekce překážky a bezpečného zastavení ramene robotu ještě před nárazem do překážky. DOBOT SafeSkin je volitelným příslušenství pro roboty řady CR. Na rozdíl od tradičních kolaborativních robotů, u kterých dochází k detekci překážky po nárazu, DOBOT SafeSkin využívá sofistikované bezkontaktní technologie kapacitních senzorů, které jsou rozmístěných po jeho povrchu. Kapacitní senzory zaručují včasné zastavení před nárazem i ve ztížených pracovních podmínkách a na lidské tělo reaguje, aniž by byl ovlivněn látkou, gumovými rukavicemi nebo světelnými podmínkami.

roboty DOBOT 2023 2
DOBOT SafeSkin dokáže rozpoznat objekty v pracovním prostoru až na vzdálenost 15 cm. Díky velmi rychlé odezvě dokáže robot zareagovat na objekt a zastavit veškerý svůj pohyb do 10 ms. Přitom nevyžaduje žádné předchozí varování či snížení rychlosti pohybu. Poté, co je objekt z pracovního prostoru odebrán, robot automaticky obnoví svou činnost bez nutnosti zásahu obsluhy. Jedná se tak o velice efektivní režim kolaborativního chování. DOBOT SafeSkin lze pomocí jednoduchých příkazů aktivovat i deaktivovat v programovém kódu i v blokovém programování. Díky tomu není problém v průběhu operace specifikovat bezpečný prostor s aktivním SafetySkinem a naopak prostor, kde v neaktivním módu nebude robot reagovat na předměty, které bude míjet.
Všechny řady robotů DOBOT nabízí přesnou reprodukci trajektorie, kterou lze roboty naučit jednoduché operace i bez znalosti programování. Začátečníci i pokročilí uživatelé pak mohou využít intuitivního grafického programování, které nevyžaduje znalost přesné syntaxe programovacího jazyka, a i bez hlubších zkušeností umožňuje vyvíjet poměrně náročné aplikace. K dispozici je samozřejmě i plnohodnotné programování pomocí skriptů jazyka Lua. Kromě toho roboty DOBOT podporují i celou řadu dalších programovacích jazyků jako je C#, C++, Java, Visual Basic, ROS, MatLab apod.

roboty DOBOT 2023 3
Jedním z klíčových faktorů, který dělá roboty DOBOT vynikající volbou pro průmyslové aplikace, je jejich schopnost rychle a přesně reagovat na změny výrobního prostředí. Další výhodou robotů DOBOT je jejich přizpůsobivost. Tyto roboty mohou být snadno integrovány do různých průmyslových procesů a výrobních linek, což zvyšuje produktivitu a účinnost celého systému. To umožňuje průmyslovým podnikům rychle reagovat na nové výrobní procesy a zvyšovat svou konkurenceschopnost.
Kromě toho jsou roboty DOBOT velmi uživatelsky přívětivé. S jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním se manipulace s roboty stává snadnou a přístupnou pro širokou škálu uživatelů. Díky své výkonnosti a přizpůsobivosti jsou roboty DOBOT také velmi bezpečné. Jsou vybaveny mnoha bezpečnostními prvky, které minimalizují rizika pro uživatele a okolí.
Vzhledem ke všem těmto výhodám jsou roboty DOBOT stále populárnější volbou pro průmyslové podniky po celém světě. Tyto roboty jsou cenově dostupné, snadno se integrují do existujících výrobních procesů a jsou velmi výkonné a spolehlivé.

Kompletní nabídku robotů a příslušenství najdete na www.dobotmagician.cz.

Pro více informací nás kontaktujte na:

ControlTech s. r. o.
Ovčáry 297, 280 02 Ovčáry
Tel: +420 607 170 914
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.controltech.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku