Monitorovací jednotka Chipmunk pro sledování strojů ve výrobě aspiruje na Zlatou medaili MSV v Brně

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Letošní strojírenský veletrh v Brně výrazně akcentuje principy digitalizace, chytré továrny a veškerá sofistikovaná řešení pro Průmysl 4.0. V pavilonu A1 vznikne rozsáhlá expozice Digitální továrna 2.0 s desítkami různých subjektů.

V rámci tohoto konceptu představí mladá firma 4dot monitorovací jednotku Chipmunk, kterou přihlásila do soutěže o Zlatou medaili MSV 2019. Jednotka cílí zejména na obráběcí stroje a výrobní zařízení a je součástí Monitoringu 4dot pro sledování strojů ve výrobě online 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.
Že něco ve stroji nesedí, že není něco úplně v pořádku, mohou prozradit mimo jiného také vibrace. Někdy jsou viditelné či slyšitelné, ale často jsou nepozorovatelné, tak jemné, že je neodhalí ani zkušený pracovník. Jednotka Chipmunk si s tím hravě poradí. Data ze senzorů zpracuje, zašifruje a odešle do aplikace 4dot, která na základě zvoleného balíčku služeb naměřená data přehledně zobrazí a doporučí opatření k aktuálnímu stavu,“ vysvětluje obchodní zástupce společnosti Jakub Červeň.

4dot Chipmunk 1

Všechna řešení navrhovaná společností 4dot nabízí celou řadu praktických výhod. V první řadě je to komplexnost, díky které dokáží senzory hlídat každou součástku stroje včetně jednotlivých ložisek nebo konkrétních nástrojů. Monitoring 4dot využívá MUSA analýzy (multi sensors analysis), které ve svých výpočtech kombinují data z různých typů senzorů a vytváří tak komplexní obraz aktuálního stavu, díky mobilní aplikaci je možné stálé sledování aktuálního stavu stroje i na mobilním telefonu. Systém, zajistí průběžné získávání a vyhodnocování informací, které jsou důležité pro technology a pro výrobu a údržbu. Klient si může zvolit mezi třemi úrovněmi monitoringu, odborníci firmy pak namontují odpovídající jednotku, senzory a oživí systém.

Výhody a funkce Monitoringu 4dot:

 • alarmy - mail, sms, aplikace
 • webové rozhraní – přístup odkudkoliv a z čehokoliv
 • neomezený počet uživatelů
 • důkladné analýzy, srovnávání a historie dat
 • označení významných událostí
 • propojení s nadřazenými systémy, přístup k APIs
 • zvýšená jakost výroby
 • eliminace nečekaných prostojů
 • delší životnost stroje a nižší náklady na údržbu

4dot Chipmunk 2

4dot najdete na MSV Brno 2019, A1, stánek 05

Kontakt:

4dot Mechatronic Systems s.r.o.
Jaroslav Sýkora
Tel.: +420 777 857 424
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.4dot.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku