Monitorovací jednotka Chipmunk pro sledování strojů ve výrobě aspiruje na Zlatou medaili MSV v Brně

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Letošní strojírenský veletrh v Brně výrazně akcentuje principy digitalizace, chytré továrny a veškerá sofistikovaná řešení pro Průmysl 4.0. V pavilonu A1 vznikne rozsáhlá expozice Digitální továrna 2.0 s desítkami různých subjektů.

V rámci tohoto konceptu představí mladá firma 4dot monitorovací jednotku Chipmunk, kterou přihlásila do soutěže o Zlatou medaili MSV 2019. Jednotka cílí zejména na obráběcí stroje a výrobní zařízení a je součástí Monitoringu 4dot pro sledování strojů ve výrobě online 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.
Že něco ve stroji nesedí, že není něco úplně v pořádku, mohou prozradit mimo jiného také vibrace. Někdy jsou viditelné či slyšitelné, ale často jsou nepozorovatelné, tak jemné, že je neodhalí ani zkušený pracovník. Jednotka Chipmunk si s tím hravě poradí. Data ze senzorů zpracuje, zašifruje a odešle do aplikace 4dot, která na základě zvoleného balíčku služeb naměřená data přehledně zobrazí a doporučí opatření k aktuálnímu stavu,“ vysvětluje obchodní zástupce společnosti Jakub Červeň.

4dot Chipmunk 1

Všechna řešení navrhovaná společností 4dot nabízí celou řadu praktických výhod. V první řadě je to komplexnost, díky které dokáží senzory hlídat každou součástku stroje včetně jednotlivých ložisek nebo konkrétních nástrojů. Monitoring 4dot využívá MUSA analýzy (multi sensors analysis), které ve svých výpočtech kombinují data z různých typů senzorů a vytváří tak komplexní obraz aktuálního stavu, díky mobilní aplikaci je možné stálé sledování aktuálního stavu stroje i na mobilním telefonu. Systém, zajistí průběžné získávání a vyhodnocování informací, které jsou důležité pro technology a pro výrobu a údržbu. Klient si může zvolit mezi třemi úrovněmi monitoringu, odborníci firmy pak namontují odpovídající jednotku, senzory a oživí systém.

Výhody a funkce Monitoringu 4dot:

 • alarmy - mail, sms, aplikace
 • webové rozhraní – přístup odkudkoliv a z čehokoliv
 • neomezený počet uživatelů
 • důkladné analýzy, srovnávání a historie dat
 • označení významných událostí
 • propojení s nadřazenými systémy, přístup k APIs
 • zvýšená jakost výroby
 • eliminace nečekaných prostojů
 • delší životnost stroje a nižší náklady na údržbu

4dot Chipmunk 2

4dot najdete na MSV Brno 2019, A1, stánek 05

Kontakt:

4dot Mechatronic Systems s.r.o.
Jaroslav Sýkora
Tel.: +420 777 857 424
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.4dot.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz rijen 2021

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2021

Číslo je zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí a monitorovací techniku.

Zajímavé odkazy

Bezpapírový zapisovač OMR 700 Modulový registrační přístroj do provozů, kde je potřeba na jednom místě zobrazovat a zaznamenávat větší množství elektrických či neelektrických veličin.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Z našich inovativních výrobků z oboru rozváděčů, rozvodu proudu, klimatizace a IT infrastruktury jsme vytvořili ucelený systém pro váš úspěch.
Moduly PAPAGO Pro měření nejrůznějších veličin, monitorování i ovládání přes Ethernet (síť LAN), WiFi nebo GSM.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.

Najdete nás na Facebooku