5 kroků k úspěšné realizaci fotovoltaické elektrárny na střeše vaší firmy

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V dnešní době se stále více firem obrací k obnovitelným zdrojům energie jako efektivnímu způsobu snižování nákladů a ochrany životního prostředí.

Jednou z nejperspektivnějších možností je využití fotovoltaických panelů, které umožňují vlastní výrobu elektřiny přímo na střeše budovy.
Investování do fotovoltaiky přináší pro firmy řadu výhod. Jednou z hlavních je snížení nákladů na elektřinu, protože vlastní výroba elektřiny umožňuje firmě snížit nebo dokonce eliminovat náklady na nákup elektřiny z vnějších zdrojů. Dalším důležitým faktorem je ochrana životního prostředí, protože fotovoltaická elektrárna produkuje čistou energii bez emisí škodlivých látek.
Pokud uvažujete nad investicí do fotovoltaiky, bude se vám hodit následujících 5 kroků s tipy, jak úspěšně realizovat firemní střešní fotovoltaickou elektrárnu.

Krok 1: Obraťte se na spolehlivého dodavatele fotovoltaiky

Společností nabízejících návrh projektu i výstavbu fotovoltaické elektrárny je mnoho. Hledejte takového partnera, který má nejen dlouholeté zkušenosti, ale dokáže vám předložit řadu realizovaných projektů a nabídne kompletní portfolio služeb, aby pro vás byla realizace FVE co nejjednodušší.
Firma reWATT, člen skupiny Solarity Group, patří na českém trhu mezi lídry v poskytování fotovoltaiky pro firmy. Nabízí komplexní služby od návrhu a projektování až po instalaci a údržbu fotovoltaických elektráren. Díky tomu, že spolupracuje s renomovanými dodavateli fotovoltaických systémů, dokáže po vybavení všech povolovacích procesů a stavebního povolení realizovat FVE už do 1 měsíce.

rewatt fve 2024 1

Krok 2: Neplaťte zálohy za projekt a realizaci FVE

Chce po vás realizační firma zálohu ještě předtím, než vůbec začne něco dělat? Na to pozor! V případě, že zaplatíte předem, vystavujete se riziku, že neuvidíte solární elektrárnu, ale ani své peníze. Dnes už se dá projekt FVE realizovat bez záloh.

Krok 3: Požadujte solární panely té nejvyšší kvality

Kde jinde investovat do kvality než tam, kde se vám investice zase vrátí? Fotovoltaické panely Tier 1 jsou nejlepší volbou pro všechny firmy, které chtějí investovat do střešní fotovoltaiky. Pojem „Tier 1" označuje výrobní společnosti, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a finanční stability. Tato kategorie zahrnuje renomované výrobce, jako jsou Jinko Solar, Canadian Solar, LONGi Solar, Phono Solar nebo JA Solar.

rewatt fve 2024 2

Investice do fotovoltaických panelů Tier 1 zajišťuje:

  • vyšší výkon solárních panelů,
  • dlouhou životnost,
  • nižší riziko poruch.

Mohlo by Vás zajímat: Efektivní řízení firemních financí díky synergii FVE a bateriových úložišť

rewatt fve 2024 3

Krok 4: Nechte si nainstalovat certifikovanou montážní konstrukci

Při instalaci fotovoltaických panelů je důležité zvolit kvalitní montážní systém, který zajistí bezpečné a spolehlivé umístění panelů na střeše. Jedním z předních dodavatelů montážních systémů je společnost K2 Systems, která se specializuje na inovativní a vysoce kvalitní produkty.

Montážní systémy K2 Systems jsou:

  • navrženy tak, aby byly jednoduché na instalaci,
  • odolné vůči povětrnostním podmínkám,
  • vysoce bezpečné pro upevnění fotovoltaických panelů.

rewatt fve 2024 4

Krok 5: Využijte dotace na fotovoltaiku pro firmy

Firmy, které se rozhodnou investovat do fotovoltaiky, mohou využít různé formy dotací a podpor. Investice do fotovoltaiky pro vás může být díky dotacím na FVE velmi výhodná. Vykročte k budoucnosti a nechte si připravit projekt střešní fotovoltaické elektrárny na klíč. Pokud potřebujete se získáním dotace pomoci, obraťte se na vašeho realizačního partnera a nechte si připravit podklady nutné pro získání finanční podpory.

Společnost reWATT působí i na Slovensku. Pobočka společnosti se nachází v městě Košice. Více o službách pro firmy zde Fotovoltika pre firmy – Slovenská republika

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku