Společnost Siemens se dlouhodobě věnuje vývoji vlastních síťových komponent pro sítě průmyslového Ethernetu. Jejich účelem je nabídnout ucelený koncept plně integrované automatizace s prvky od jediného dodavatele. Díky vlastnímu vývoji může Siemens pružně reagovat na potřeby svých zákazníků.

Dokonalá integrace nových technologií do průmyslových výrobních systémů vyžaduje inteligentní a spolehlivý přívod dat a energie. Nově vyvinuté přepínače eCon od HARTING technology Group nabízejí vysoce výkonné napájení PoE (Power over Ethernet) pro přívod energie k průmyslovým zařízením.

Zvýšení efektivity výroby lze docílit připojením výrobních kapacit do inteligentní průmyslové sítě. Pro řídicí systémy Sinumerik od společnosti Siemens lze využít několik velmi užitečných řešení, díky kterým se značně zlepší výrobní procesy.

Jak už napovídá název LIFT, jedná se o zařízení určené především výtahářům. SM Lift je komunikační systém, který se „stará" o bezpečnost a pohodlí lidí, kteří používají výtah. Hlavním účelem je, aby se pasažér v případě zaseknutí ve výtahu, při poruše výtahu nebo v případě jakéhokoliv jiného problému dovolal pomoci.

V oblasti průmyslové automatizace se v posledních 10 až 15 letech výrazně změnila architektura řídicího systému. Vývoj se posunul od centralizované architektury, reprezentované řídicími počítači a minipočítači k distribuovaným systémům. Pro ty je typické, že výpočetní výkon řídicích členů je dostatečně mohutný i na nejnižší úrovni řízení.

Společnost Siemens se dlouhodobě věnuje vývoji vlastních síťových komponent Scalance a RuggedCom pro sítě průmyslového Ethernetu. Jejich účelem je nabídnout koncept plně integrované automatizace s prvky od jediného dodavatele. Při rozvoji svých produktů sleduje společnost hlavní, ale i okrajové trendy rozvoje síťových komponent, aby nabídla svým zákazníkům ty nejlepší současné technogie.

Komunikační rozhraní Ethernet (IEEE 802.3) se velmi úspěšně prosadilo v běžných lokálních sítích LAN. Od vzniku standardu Ethernet byly vyvinuty četné varianty řešení jeho fyzické vrstvy. Starší verze (10Base5 a 10Base2) využívaly koaxiální kabely a pracovaly s přenosovou rychlostí 10 Mb/s.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.