Přehled kategorií

Měření neelektrických veličin je nedílnou součástí práce většiny elektrikářů a pracovníků údržby.  Vývoj moderních technologií klade zvýšené nároky nejen na pracovníky samotné, ale také na vybavení, které používají.

Zvyšující se digitalizace a rozšiřování sítí mění kompletní výrobní řetězec. To se týká také měřicích přístrojů, které se musí integrovat do stávajících sítí - heslo: Průmysl 4.0. Díky nové webové technologii získává firma Ahlborn v oblasti rozšiřujících se sítí dobrou pozici do budoucna. ALMEMO® 500 je přesný měřicí přístroj s funkcí dataloggeru, obsahující až 90 měřicích vstupů a s rozsáhlými funkcemi pro všechny oblasti použití.

Spoločnosť MAHRLO, s.r.o., ako dovozca meracích prístrojov zn. SONEL, už tradične na stránkach odborného časopisu ElektroPrůmysl.cz informuje o novinkách v sortimente meracej techniky tohto renomovaného výrobcu. Meracie a revízne prístroje zn. Sonel si za posledné roky právom rýchlo vydobyli miesto na trhu a svojou kvalitou a cenou skvele konkurujú aj dlhoročne známym značkám iných svetových výrobcov meracej techniky.

V minulém roce jsme vám v květnovém čísle časopisu Elektroprůmysl představili novou řadu přístrojů pro sledování stavu izolace iso685 společnosti Bender. O rok později vám přinášíme rozšíření této řady přístrojů o systém vyhledávání poruchy izolace iso685-D-P s lokalizačními jednotkami EDS440/441.

Společnost HARTING doplňuje svůj sortiment proudových senzorů o transformátory střídavého proudu. Tyto převodníky dokážou zavčas detekovat zbytkové proudy a vyřešit hrozící problém vysláním signálů ještě předtím, než dojde k sepnutí přerušovačů a zastavení systému.

Systém DIRIS Digiware je inovativní způsob měření elektrických parametrů sítě. Systém poskytuje vysokou úroveň flexibility instalací, usnadňuje jejích zapojení a konfiguraci.

Rušivé impulzy, kolísání hodinového signálu, havárie systému. Tyto události jsou noční můrou servisního technika. Jsou to problémy, které se mohou skrývat v elektrické síti napájející zařízení těsně mimo rozlišovací schopnosti běžných měřicích přístrojů jak multimetr, klešťový ampérmetr nebo dokonce pouhá zkoušečka.

Digitální osciloskop je pravděpodobně nejčastější přístroj, se kterým se setkáte na stole vývojáře elektronických zařízení. Společnost Keysight Technologies proto těmto přístrojům věnuje mimořádnou pozornost a kontinuálně vylepšuje svoji nabídku těchto nezbytných nástrojů.

Elektromotory jsou klíčovými prvky v řadě průmyslových procesů. Jejich spotřeba energie může tvořit až 70 % celkové spotřeby energie průmyslového podniku a spotřebují až 46 % celosvětově vyrobené energie. Vzhledem k zásadní důležitosti elektromotorů v průmyslových procesech mohou náklady spojené s poruchami motorů dosahovat až stovky tisíc korun za hodinu. Zajištění účinnosti a spolehlivosti provozu elektromotorů je jedním z nejdůležitějších každodenních úkolů inženýrů a techniků údržby.

Přinášíme Vám poslední díl ze seriálu článků zaměřených na kontroly a zkoušení svařovacích zařízení dle nové edice normy ČSN EN 60974-4 ed. 3. která vstoupila v platnost v dubnu 2017 a která nahrazuje ed. 2 normy z června 2013. Do 25. 8. 2019 platí souběžně obě normy.

Přinášíme Vám další díl zaměřený na kontroly a zkoušení svařovacích zařízení dle nové edice normy ČSN EN 60974-4 ed. 3. Svářečka je spotřebič velmi rozšířený v průmyslu, stavebnictví i ve službách technického charakteru.

Svářečka je spotřebič velmi rozšířený v průmyslu, stavebnictví i ve službách technického charakteru a způsobem svého použití je předurčen k práci v provozně náročných podmínkách, v prašném, mnohdy i vlhkém prostředí.

FLIR Systems, Inc. představil profesionální termokamery T530 a T540 určené pro termovizní techniky pracující v různých prostředích, např. v odvětví výroby a distribuce energie či ve výzkumných laboratořích.

Nová termokamera FLIR ETS320 je vůbec první kamera od FLIR, která byla navržena speciálně pro testování na zkušebních stolech a analyzování tepelných vlastností elektronických komponentů a desek s plošnými spoji, a je určena k pokročilému testování a přesné diagnostice v elektronickém průmyslu.

FLIR Systems, Inc. uvádí na trh termokameru FLIR GFx320 se schopností optického zobrazení plynů (OGI) pro ropný a plynárenský průmysl, která je určena pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Konfigurátor OEZ - nová verze 7 Konfigurátor OEZ je program pro snadný výběr jednotlivých výrobků včetně jejich příslušenství. Ka stažení je zdrama.
Nevystavujte svá zařízení teplotním stresům Nečekejte se zajištěním správné teploty pro svá zařízení na okamžik, kdy dojde k výpadku výroby. Zajistěte již nyní stabilní teplotu v rozváděčích.
Kompaktní ultrazvukový snímač UPR-B 100-1000 mm Snímač je k dispozici jako spínač vzdálenosti s PNP nebo NPN výstupem. Je vhodný pro detekci objektů všech druhů materiálů, ale hladiny.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Rozšíření řady hlídačů izolace iso685 Firma Bender rozšiřuje svou řadu přístrojů o iso685-D s displejem a iso685-S s externím ovládacím panelem FP200. Obě varianty s podporou systému ISOnet.
Komponenty pro průmyslovou automatizace Vestavné počítače, panelové počítače, přenosné počítače, průmyslový ethernet, průmyslová komunikace, řídicí a I/O systémy.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.