Přehled kategorií

Aby mohl průmyslový robot s vysokou přesností uchopit díl detekovaný kamerovým snímačem, musejí být nejprve obrazové body (pixely) snímku pořízeného snímačem převedeny do souřadnic, ve kterých robot pracuje.

Kamerové snímače VISOR® jsou nově standardně vybaveny integrovaným webovým rozhraním s funkcí „SensoWeb“, která umožňuje pohodlné sledování spuštěných kamerových snímačů bez nutnosti instalace speciálního software.

Společnost Eaton nabízí ve svém portfoliu snímačů několik speciálních produktových řad, která jsou zaměřena na snímání různorodých a atypických materiálů nebo neelektrických veličin jako je měření vzdálenosti, barvy, luminescence apod.

Tento článek bude o zařízeních, která slouží k rozvádění Ethernetové nebo profinetové sítě po stroji nebo po výrobní hale. Využívají se např. pro propojení mezi PLC a HMI panely nebo mezi PLC a vzdálenými periferiemi.

Při požadavcích na připojení stále většího počtu zařízení k Internetu se stává mobilní komunikace neocenitelným řešením jak tyto zařízení s cloudem spojit.

Vzdálený přístup k závodům, strojům a mobilním aplikacím z jakéhokoliv místa na světě je dnes stále více požadovanou službou. Digitální a inteligentní dálkové monitorování se stává klíčovou konkurenční výhodou jak v průmyslu, tak i v různých odvětvích, které s průmyslem jakkoliv souvisí.

Lanový robot umožnuje manipulaci s předmětem paralelně zavěšeným na několika napnutých lanech. Navíjením a odvíjením těchto lan pomocí servopohonů dochází ke změně polohy a orientace předmětu v prostoru. Velký dosah lan je největší výhodou této zajímavé kinematiky.

Tchajwanská korporace HIWIN Technologies uvádí prostřednictvím HIWIN s.r.o. na český trh svůj šestiosý robot RA605-710. Tento kompaktní robot má poloměr dosahu 700 milimetrů a pracovní zatížení 5 – 20 kg. Je určený pro aplikace zahrnující manipulační úkoly od transportu mechanických dílů až po aplikace montážních linek a kompletování elektronických dílů.

V plastikářském průmyslu vyžadují krátké životní cykly výrobků a komponentů a jejich vysoká složitost maximální flexibilitu výroby. Plasty jsou materiál 21. století. Jsou to materiály lehké, odolné vůči korozi, výrobky z nich mohou být vytvořeny trojrozměrně a s vysokou tuhostí: plasty stále častěji nahrazují jiné materiály, jako jsou např. kovy.

Dobrý obchodník v segmentu průmyslové automatizace musí skloubit dvě zásadní dovednosti, musí být výborným technickým konzultantem a k tomu umět prodávat. Proto se také pozice nazývá technický a obchodní konzultant.

Společnost Schneider Electric uvádí na český a slovenský trh Magelis HMI STO. Nový mikropanel disponuje dotykovým displejem s vysokým rozlišením, širokou paletou 65 536 barev a intuitivním ovládáním typickým pro SMART zařízení (např. zoom, posouvání snímku nebo volba ikon).

Pneumatická technika je svou podstatou z pohledu uživatele jednoduchá technologie. Nyní se stává ještě jednodušší, univerzálnější a více přizpůsobivou.

Technologie BlueLight se světelným paprskem modré LED nabízí ve velkém množství aplikací vyšší účinnost než konvenční difuzní snímače s červeným světlem, zvláště při detekci tmavých nebo průhledných objektů.

Představujeme vám řadu kompaktních bezpečnostních laserových skenerů RSL 400, která do světa špičkové senzorové techniky pro bezpečnost práce vnáší zcela nové trendy.

Z bohatého portfolia produktů společnosti Balluff, určených především pro snímání objektů, měření délek a průmyslovou identifikaci jsou v článku představeny dvě technické novinky z oblasti snímání objektů.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Najdete nás na Facebooku

Zajímavé odkazy

Nevystavujte svá zařízení teplotním stresům Nečekejte se zajištěním správné teploty pro svá zařízení na okamžik, kdy dojde k výpadku výroby. Zajistěte již nyní stabilní teplotu v rozváděčích.
OEZ - Vše pro domovní instalace Moderní firma, která je už více než sedm desítek let komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí.
Vyfoukne více vzduchu z rozváděče STEGO vyvinulo novou řadu Ventilátorů s filtrem Plus. Tyto ventilátory mají účinnější proudění vzduchu a je toho více…
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.