Komunikační rozhraní Ethernet (IEEE 802.3) se velmi úspěšně prosadilo v běžných lokálních sítích LAN. Od vzniku standardu Ethernet byly vyvinuty četné varianty řešení jeho fyzické vrstvy. Starší verze (10Base5 a 10Base2) využívaly koaxiální kabely a pracovaly s přenosovou rychlostí 10 Mb/s.

Schneider Electric nabízí širokou škálu řízených i neřízených průmyslových ethernetových přepínačů a firewallů. Přepínače řady ConneXium se instalují na lištu DIN, mají vysokou odolnost proti otřesům, široký rozsah pracovních teplot od 0°C do +60 °C, napájení 24 V DC a mezinárodní certifikace (GOST, cUL atd.).

Společnost ORBIT MERRET, spol. s r. o., je tradiční český výrobce měřících přístrojů pro průmysl. Základní sortiment tvoří panelové přístroje s číselným nebo sloupcovým zobrazením, velkoplošné číselné displeje, převodníky a modulové PLC, které nabízí širokou škálu měřících funkcí spolu se standardními funkcemi PLC, tak jak je požaduje norma IEC 61131.

Nový security modul Scalance S627-2M, vyvinutý společností Siemens, chrání pomocí firewallu automatizační sítě před neoprávněným přístupem. Je to poprvé, kdy lze zabezpečeným způsobem připojit také redundantní síťové struktury, např. redundantní kruhové sítě, využívající protokoly MRP (Media Redundancy Protocol) nebo HRP (HighSpeed Redundancy Protocol).

Ethernetový přepínač Ruggedcom RSG2488 určený k použití v náročných provozních podmínkách - například při výrobě a rozvodu elektrické energie. Má až 28 plně gigabitových portů v kompaktním šasi výšky 1U v rozměru pro rozváděče o velikosti 19" a jedná se o první komponent z nové produktové řady Siemens Ruggedcom.

Údržba a řízení procesů a jeho částí ve vzdálených oblastech vyžaduje spolehlivé a efektivní systémy vzdáleného řízení. Pro tuto oblast existuje široké spektrum řešení s příslušnými produkty. Pro nenáročné základní úkoly jsou k dispozici řešení na bázi jednoduchých autonomních kompaktních kontrolérů doplněných o příslušné komunikační rozhraní s GPRS připojením.

Real-time I/O systém Axioline od společnosti Phoenix Contact se rozšiřuje o vazební člen Sercos-3. Jeho výhody zahrnují rychlé doby odezvy a synchronizovanou funkci. Díky tomu je vazební člen ideálním řešením pro použití v balicích a tiskařských strojích nebo jako sběrnice pro hydraulické systémy nebo jiné systémy s regulací tlaku, kde I/O a řídicí jednotky pracují ve společné síti.

Aktuální číslo časopisu

elektroprumysl cz leden 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2019

Číslo je tematicky zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nový katalog STEGO INOVACE Přinášející dokonalý teplotní management kdekoli na světě.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.