Jak už napovídá název LIFT, jedná se o zařízení určené především výtahářům. SM Lift je komunikační systém, který se „stará" o bezpečnost a pohodlí lidí, kteří používají výtah. Hlavním účelem je, aby se pasažér v případě zaseknutí ve výtahu, při poruše výtahu nebo v případě jakéhokoliv jiného problému dovolal pomoci.

V oblasti průmyslové automatizace se v posledních 10 až 15 letech výrazně změnila architektura řídicího systému. Vývoj se posunul od centralizované architektury, reprezentované řídicími počítači a minipočítači k distribuovaným systémům. Pro ty je typické, že výpočetní výkon řídicích členů je dostatečně mohutný i na nejnižší úrovni řízení.

Společnost Siemens se dlouhodobě věnuje vývoji vlastních síťových komponent Scalance a RuggedCom pro sítě průmyslového Ethernetu. Jejich účelem je nabídnout koncept plně integrované automatizace s prvky od jediného dodavatele. Při rozvoji svých produktů sleduje společnost hlavní, ale i okrajové trendy rozvoje síťových komponent, aby nabídla svým zákazníkům ty nejlepší současné technogie.

Komunikační rozhraní Ethernet (IEEE 802.3) se velmi úspěšně prosadilo v běžných lokálních sítích LAN. Od vzniku standardu Ethernet byly vyvinuty četné varianty řešení jeho fyzické vrstvy. Starší verze (10Base5 a 10Base2) využívaly koaxiální kabely a pracovaly s přenosovou rychlostí 10 Mb/s.

Schneider Electric nabízí širokou škálu řízených i neřízených průmyslových ethernetových přepínačů a firewallů. Přepínače řady ConneXium se instalují na lištu DIN, mají vysokou odolnost proti otřesům, široký rozsah pracovních teplot od 0°C do +60 °C, napájení 24 V DC a mezinárodní certifikace (GOST, cUL atd.).

Společnost ORBIT MERRET, spol. s r. o., je tradiční český výrobce měřících přístrojů pro průmysl. Základní sortiment tvoří panelové přístroje s číselným nebo sloupcovým zobrazením, velkoplošné číselné displeje, převodníky a modulové PLC, které nabízí širokou škálu měřících funkcí spolu se standardními funkcemi PLC, tak jak je požaduje norma IEC 61131.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

ProfCom, s.r.o. (Professional Component Services) Autorizované zastoupení a distribuce produktů průmyslové automatizace značky Delta pro ČR a SR.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.