AC transformátory HARTING: Robustní a přesné

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost HARTING doplňuje svůj sortiment proudových senzorů o transformátory střídavého proudu. Tyto převodníky dokážou zavčas detekovat zbytkové proudy a vyřešit hrozící problém vysláním signálů ještě předtím, než dojde k sepnutí přerušovačů a zastavení systému.

Prvním produktem této řady je proudový transformátor (CBCT) měřící střídavé proudy až do 10 A, optimalizovaný pro využití ve větrné energetice.

Tento transformátor s neděleným jádrem od společnosti HARTING měří střídavé proudy v jednofázových nebo vícefázových napájecích kabelech. Komponenty měří proudové odchylky na přívodních a výstupních vodičích u zákazníků. Transformátor je určen pro kabely o maximálním průměru 110 mm a detekuje primární nominální proudy až do 10 A s převodním poměrem 1:600. Tento převodní poměr umožňuje zpracovat signály pomocí analyzační elektroniky. Transformátor je možné využít pro frekvence od 5 Hz do 400 Hz.

ac senzor harting
Tento transformátor střídavého proudu má stupeň krytí IP65 dle normy IEC 60529. Prověřené IDC konektory HARAX® zajišťují snadnou, rychlou a beznástrojovou montáž. Díky velkému teplotnímu rozsahu od −15 °C až do +55 °C lze tato zařízení použít i v náročných aplikacích.
Kryt proudového převodníku je velmi robustní a optimalizovaný pro vysoké zatížení až 250 kg. Proto je ideální k využití ve větrných elektrárnách, kde jsou převodníky vystaveny vysokému mechanickému namáhání (například bývají používány jako záchytné body při šplhání na stožár).
Popisovaný převodník střídavého proudu je prvním produktem tohoto druhu v kategorii senzorů od společnosti HARTING, rozhodně však ne posledním: Prezentovanou verzi, která je konfigurována pro primární proudy až 10 A, lze rychle přizpůsobit, a to nejen s ohledem na měřicí rozsah, převodní poměr a přesnost – můžete také provádět mechanické či designové změny.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
Fax: +420 220 380 461
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2017 s

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2017

Prosincové číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin, snímací a regulační techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Měřicí a testovací přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
Český výrobce měřicích přístrojů Panelové měřící přístroje, sloupcové zapisovače, velkoplošné displeje, převodníky na DIN lištu, bezpapírové zapisovače, PLC
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Průmyslové klávesnice pro každého Odolné klávesnice do prašného prostředí a vodě odolné.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.