AC transformátory HARTING: Robustní a přesné

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost HARTING doplňuje svůj sortiment proudových senzorů o transformátory střídavého proudu. Tyto převodníky dokážou zavčas detekovat zbytkové proudy a vyřešit hrozící problém vysláním signálů ještě předtím, než dojde k sepnutí přerušovačů a zastavení systému.

Prvním produktem této řady je proudový transformátor (CBCT) měřící střídavé proudy až do 10 A, optimalizovaný pro využití ve větrné energetice.

Tento transformátor s neděleným jádrem od společnosti HARTING měří střídavé proudy v jednofázových nebo vícefázových napájecích kabelech. Komponenty měří proudové odchylky na přívodních a výstupních vodičích u zákazníků. Transformátor je určen pro kabely o maximálním průměru 110 mm a detekuje primární nominální proudy až do 10 A s převodním poměrem 1:600. Tento převodní poměr umožňuje zpracovat signály pomocí analyzační elektroniky. Transformátor je možné využít pro frekvence od 5 Hz do 400 Hz.

ac senzor harting
Tento transformátor střídavého proudu má stupeň krytí IP65 dle normy IEC 60529. Prověřené IDC konektory HARAX® zajišťují snadnou, rychlou a beznástrojovou montáž. Díky velkému teplotnímu rozsahu od −15 °C až do +55 °C lze tato zařízení použít i v náročných aplikacích.
Kryt proudového převodníku je velmi robustní a optimalizovaný pro vysoké zatížení až 250 kg. Proto je ideální k využití ve větrných elektrárnách, kde jsou převodníky vystaveny vysokému mechanickému namáhání (například bývají používány jako záchytné body při šplhání na stožár).
Popisovaný převodník střídavého proudu je prvním produktem tohoto druhu v kategorii senzorů od společnosti HARTING, rozhodně však ne posledním: Prezentovanou verzi, která je konfigurována pro primární proudy až 10 A, lze rychle přizpůsobit, a to nejen s ohledem na měřicí rozsah, převodní poměr a přesnost – můžete také provádět mechanické či designové změny.

HARTING s.r.o.
Mlýnská 2, 160 00 Praha 6
Tel: +420 220 380 460
Fax: +420 220 380 461
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.harting.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl rijen 2018 s

ElektroPrůmysl.cz, říjen 2018

Číslo je tematicky zaměřené na rozváděče a rozváděčovou techniku, měřicí, zkušební a monitorovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Ovládací a signalizační přístroje Harmony Objevte ovládací a signalizační přístroje Harmony pro snadné a spolehlivé řízení průmyslových aplikací!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.