Po mnoho desetiletí bylo mechanické řízení toku kapalin a plynů jedinou volbou jak nastavit rychlost dodávky na požadavky příslušného procesu. V tomto případě pracuje motor při jmenovitých otáčkách potřebných pro maximální rychlost téměř nepřetržitě.

Firma KONZULT PRAHA s.r.o., která již osmnáct let prodává a zajišťuje servis měničů frekvence TECO rozšířila nabídku o frekvenční měniče firmy INVT ELECTRIC Co., Ltd. Měniče jsou dodávány v těchto výkonových řadách: řŘada GD 100, výkon 1,5 až 15 kW a řada GD 200, výkon 18,5 až 55 kW.

Existují různé typy řízení měniče: skalární, vektorové (bez snímačů nebo se zpětnou vazbou), přímé řízení toku a momentu motoru atd. Každý typ má odlišné charakteristiky.

Plynulá regulace otáček je jedním z hlavních faktorů pro zvýšení energetické účinnosti ve strojírenství. S nově vyvinutým měničem frekvence EFC 3600, nabízí Bosch Rexroth ekonomické výhody pro aplikace z oblasti všeobecné automatizace a pro aplikace využívající čerpadla, ventilátory a kompresory, které byly dosud provozovány nepřetržitě a neefektivně.

Plynulá regulace otáček je jedním z hlavních faktorů pro zvýšení energetické účinnosti ve strojírenství. S nově vyvinutým frekvenčním měničem EFC 3600, nabízí Bosch Rexroth ekonomické výhody pro aplikace z oblasti všeobecné automatizace a pro aplikace využívající čerpadla, ventilátory a kompresory, které byly dosud provozovány nepřetržitě a neefektivně.

Navíjení a odvíjení materiálů, jako jsou dráty nebo tkaniny kladou vysoké požadavky na řízení a vybavení pohonu, protože musí být dokonale vzájemně sladěny odlišné parametry, jako je rychlost, průměr návinu a tah. To je důležité zejména pro materiály, které jsou náchylné k přetržení, jako je papír, tenké dráty nebo fólie.

Produktová skupina frekvenčních měničů Sinamics dokazuje, že ve vývoji nezahálí a neustále inovuje. Příkladem je nový frekvenční měnič pro jednoduché aplikace Sinamics V20 a high-end řídicí jednotka pro stávající typ měniče Sinamics G120. Také v oblasti softwaru přibyl nový konfigurační nástroj Stardrive V12.

Nová řada frekvenčních měničů, která nese označení PowerXLTM, působí robustní konstrukcí a disponuje efektivní řídicí částí. Základem jsou dvě produktové série DC1 a DA1, které dokáží pokrýt oblasti od jednoduchých až po vysoce komplexních aplikací jak pro sériovou výrobu ve strojírenství tak i mimo ni.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2019

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení a jejich bezpečnost, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Extra jističe navíc od OEZ Chcete ušetřit při nákupu modulárních přístrojů? Nakupujte výhodné extra balení s jističi navíc od OEZ!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.