Výkon pro bezpečnost - samos® PRO COMPACT

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Výkonné kontroléry nové generace samos® PRO COMPACT jsou dalším členem portfolia bezpečnostních produktů společnosti Wieland Electric. Se svojí šířkou pouhých 45 mm se tyto kontroléry hodí k univerzálnímu využití ve všech typech zařízení i průmyslových aplikacích.

Kompaktní modul významně snižuje výdaje za logistiku a zjednodušuje bezpečnostní řešení. Skvěle se doplňuje s novým bezplatným grafickým nástrojem samos® PLAN5+, který je zárukou ještě snazšího, spolehlivějšího a flexibilnějšího programování.

Kontroléry samos® PRO COMPACT od společnosti Wieland Electric představují nový standard pro automatizační úlohy s nepřekonatelnou úsporou času a nákladů.

samos 1

Kompaktní, efektivní, bezpečné

Jediný kompaktní modul má všechno, co je potřeba: 16 bezpečnostních vstupů, 4 bezpečnostní výstupy, 4 bezpečnostní konfigurovatelné vstupy nebo výstupy a SD kartu s vyměnitelnou 512MB programovou pamětí. Práce s pamětí je díky jejímu formátu velmi snadná a šetří čas při uvádění systému do provozu, kopírování a případném servisu. V programu samos® PLAN5+ mají uživatelé navíc k dispozici bohatou knihovnu certifikovaných funkčních bloků.

Komunikativní a výkonné

Díky integrovanému rozhraní USB a Ethernetu mají uživatelé k systému neustálý přístup. Ethernetové protokoly, které jsou součástí každého modulu, lze doplnit také o další brány pro protokoly fieldbus, které zajistí naprosto bezproblémové připojení do řady průmyslových sítí. Uživatelé tak mimo jiné získávají i vyšší míru transparentnosti. Další výhodou je velmi snadná vzdálená údržba prostřednictvím online diagnostiky a knihy záznamů dostupné v programu samos® PLAN5+.
Kontroléry samos® PRO COMPACT jsou nejen výkonné, ale i odolné – díky své spínací kapacitě 4 A na každém výstupu a rozsahu teplot -25 °C až +65 °C je lze využít i v náročných okolních podmínkách.

Malý modul pro velká zařízení

Pomocí jednotlivých modulů lze kontroléry samos® PRO COMPACT rozšířit až na 168 bezpečnostních vstupů a výstupů, které zajistí bezpečnost dokonce i velkých zařízení a provozů. Uživatelé mohou kdykoli přímo reagovat na měnící se požadavky aplikace také díky variabilním možnostem připojení – všechny moduly se dodávají se šroubovacími výsuvnými svorkami nebo se zásuvnými svorkami.

samos 2

Bezpečné a certifikované

Za účelem zajištění bezpečného provozu mají všechny vstupy a výstupy jednoznačnou vizuální signalizaci, která neustále informuje uživatele o provozním stavu systému. Toto opatření je jednoduché, ale zároveň i účinné.

Software samos® PLAN5+ umožňuje vytváření vlastních zpráv, které vyhoví legislativním požadavkům na dokumentaci k zařízení. Všechny příslušné bezpečnostní normy splňuje také samotný modul, a to včetně úrovně SIL CL 3 dle EN 62061 a PL e / kategorie 4 dle EN ISO 13849-1.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vestec 185, 252 42 Jesenice
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.