Urychlujeme řízení výrobních procesů digitalizací průvodek

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Nejčastějšími cíli projektů s lokalizací průvodek bývá vytvoření systému pro okamžité vyhledání rozpracované výroby se zavedením přesného systému Track & Trace.

Dále pak urychlení procesu vyhledání všech rozpracovaných produktů a opatření průvodky časovou značkou a sledovat jednotlivé výrobní procesy z pohledu trávení času v jednotlivých oblastech výroby.

Proč digitalizovat výrobní proces lokalizačním řešením?

  • Jednoduché a okamžité vyhledání palety v provozu
  • Analytika efektivity výrobního procesu
  • Monitoring časů jednotlivých výrobních fází
  • Nastavení bezpečných rychlých tras vysokozdvižných vozíků
  • Okamžité a graficky zpracované výstupy pro manažery

Tento speciálně vyvinutý lokalizační systém zajišťuje transformaci standardní kanbanové karty neboli průvodky, do podoby digitálního média. Součástí je UWB čip, který pracuje podobně jako vnitřní GPS. Sestavou antén ve výrobním nebo jiném provozním prostoru jsou jednotlivé kanbanové karty zobrazovány na mapě. Součástí je také real-time sledování s historií a časovou značkou, která vystihuje přítomnost na jednotlivých místech výrobního procesu.

digitalizace pruvodek 1

Jak řešení funguje?

Naše speciálně vyvinutá digitální kanbanová karta může ve standardním modelu nést i papírovou dokumentaci. Na této kartě je přítomen čip v krytu, který spolu s papírovou průvodkou plní funkci komplexního nosiče informací jak digitálních, tak i viditelných dat. Prostory, kde je potřeba průvodku vyhledávat a monitorovat jsou pokryty infrastrukturou speciálního systému antén neboli RTLS kotev. Tyto kotvy mezi sebou komunikují a předávají informace o poloze jednotlivých průvodek s čipem na server, který je pak zobrazuje.

digitalizace pruvodek 2
Na začátku procesu je vždy papírová průvodka spárována pomocí systému čárových kódů s nosičem a založena k produktům na paletu. Tyto palety pak procházejí výrobním procesem s rozpracovanou výrobou, jsou mnohdy převáženy mezi jednotlivými procesy a ukládány na volná místa. V poslední fázi výrobního procesu je výroba ukončena a spojení papírové průvodky s nosičem je zrušeno pomocí načtení čárových kódů papírové průvodky a nosiče. V systému pak lze historicky vyhledat, kdy byla průvodka s daným produktem spárována.

digitalizace pruvodek 3
Mezi nejčastější důvody nasazení technologie patřilo zdlouhavé vyhledávání produktů (v průměru 15-30 minut) a zdržení procesů ověření kvality výroby.

digitalizace pruvodek 4
Celý systém je vysoce efektivní a vypracován přesně na míru požadavkům zákazníka. Více o RTLS systému si můžete přečíst na našem webu www.eprin.cz.

digitalizace pruvodek logo

EPRIN spol. s r.o.
Podnikatelská 6, B3, 602 00, Brno
Tel.: +420 538 707 200 - 202
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eprin.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2018

Číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin a senzorovou techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.