Urychlujeme řízení výrobních procesů digitalizací průvodek

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejčastějšími cíli projektů s lokalizací průvodek bývá vytvoření systému pro okamžité vyhledání rozpracované výroby se zavedením přesného systému Track & Trace.

Dále pak urychlení procesu vyhledání všech rozpracovaných produktů a opatření průvodky časovou značkou a sledovat jednotlivé výrobní procesy z pohledu trávení času v jednotlivých oblastech výroby.

Proč digitalizovat výrobní proces lokalizačním řešením?

  • Jednoduché a okamžité vyhledání palety v provozu
  • Analytika efektivity výrobního procesu
  • Monitoring časů jednotlivých výrobních fází
  • Nastavení bezpečných rychlých tras vysokozdvižných vozíků
  • Okamžité a graficky zpracované výstupy pro manažery

Tento speciálně vyvinutý lokalizační systém zajišťuje transformaci standardní kanbanové karty neboli průvodky, do podoby digitálního média. Součástí je UWB čip, který pracuje podobně jako vnitřní GPS. Sestavou antén ve výrobním nebo jiném provozním prostoru jsou jednotlivé kanbanové karty zobrazovány na mapě. Součástí je také real-time sledování s historií a časovou značkou, která vystihuje přítomnost na jednotlivých místech výrobního procesu.

digitalizace pruvodek 1

Jak řešení funguje?

Naše speciálně vyvinutá digitální kanbanová karta může ve standardním modelu nést i papírovou dokumentaci. Na této kartě je přítomen čip v krytu, který spolu s papírovou průvodkou plní funkci komplexního nosiče informací jak digitálních, tak i viditelných dat. Prostory, kde je potřeba průvodku vyhledávat a monitorovat jsou pokryty infrastrukturou speciálního systému antén neboli RTLS kotev. Tyto kotvy mezi sebou komunikují a předávají informace o poloze jednotlivých průvodek s čipem na server, který je pak zobrazuje.

digitalizace pruvodek 2
Na začátku procesu je vždy papírová průvodka spárována pomocí systému čárových kódů s nosičem a založena k produktům na paletu. Tyto palety pak procházejí výrobním procesem s rozpracovanou výrobou, jsou mnohdy převáženy mezi jednotlivými procesy a ukládány na volná místa. V poslední fázi výrobního procesu je výroba ukončena a spojení papírové průvodky s nosičem je zrušeno pomocí načtení čárových kódů papírové průvodky a nosiče. V systému pak lze historicky vyhledat, kdy byla průvodka s daným produktem spárována.

digitalizace pruvodek 3
Mezi nejčastější důvody nasazení technologie patřilo zdlouhavé vyhledávání produktů (v průměru 15-30 minut) a zdržení procesů ověření kvality výroby.

digitalizace pruvodek 4
Celý systém je vysoce efektivní a vypracován přesně na míru požadavkům zákazníka. Více o RTLS systému si můžete přečíst na našem webu www.eprin.cz.

digitalizace pruvodek logo

EPRIN spol. s r.o.
Podnikatelská 6, B3, 602 00, Brno
Tel.: +420 538 707 200 - 202
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eprin.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.