Software chránící před výpadky sítě PowerChute™ pro prostředí virtuálních clusterů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Schneider Electric, globální specialista v oblasti energetického managementu, oznámil vydání nové verze softwaru PowerChuteTM Network Shutdown v3.1. Jedná se o síťové řešení výpadků serverů pro IT, nyní s vylepšenou podporou vizualizace.

PowerChute Network Shutdown v3.1, vybavený rozšířenými možnostmi vizualizace, pracuje ve spojení s UPS network management kartami APC a umožňuje automatický přesun virtuálních serverů popřípadě legální vypnutí virtuálních serverů nebo hostů v clusterech VMware® a Microsoft® Hyper-V. Tím poskytují uživatelům jistotu, že kritická zařízení budou chráněna před dlouhými výpadky napájení.

powerchute

"Zatímco virtualizace výrazně změnila prostředí IT, potřeba ochrany napájení zůstala stejně významná. Vzhledem k důležitosti dat v dnešní společnosti je obchodní úspěch více než kdy dříve závislý na nepřetržité provozuschopnosti a dostupnosti kritické IT infrastruktury v dané firmě," říká Paul Bohan, viceprezident pro Network Management ve Schneider Electric. "PowerChute Network Shutdown v3.1 vychází z bohatých zkušeností APC by Schneider Electric jakožto poskytovatele spolehlivých řešení síťového managementu pro bezpečné ovládání virtuálních serverů během výpadků."

S PowerChute Network Shutdown v3.1 od APC by Schneider Electric se mohou IT manažeři spolehnout na nepřetržitou dostupnost jejich virtuální infrastruktury. Podpora přesunu virtuálních serverů v prostředí virtuálních clusterů zajišťuje, že virtuální stroje mohou migrovat ze zařízení zasažených nestabilním napájením na hostující zařízení, která zasažena nebyla, čímž zajistí IT manažerům dostatek času pro zhodnocení a řešení problému s napájením.
PowerChute Network Shutdown v3.1 je současně také jediným UPS softwarem schopným spustit přesun virtuálních strojů bez nutnosti zapojení migračních technologií jako je Distributed Resource Scheduler (DRS). V případě výpadku proudu software automaticky zjistí, zda je DRS k dispozici, a pokud ano, bude využit. Pokud ne, PowerChute provede migraci sám.

V případech, kdy virtuální servery nemohou být přesunuty, může PowerChute Network Shutdown v3.1 provést legální vypnutí systému, aby bylo zabráněno ztrátě nebo poškození dat i zařízeníV minulosti mohli uživatelé virtuálních clusterů provádět vypínání pouze pomocí skriptů přizpůsobených na míru. Naproti tomu PowerChute Network Shutdown v3.1 je s platformami VMware a Microsoft Hyper-V plně integrován, což umožňuje jednoduchou konfiguraci pomocí průvodce a plnou ochranu virtuálních serverů. Navíc mohou uživatelé prostředí VMware konfigurovat vypínání a zapínání virtuálních serverů pomocí vApps.

PowerChute Network Shutdown v3.1 je VMware Ready certifikován a mezi jeho další klíčové vlastnosti patří:

  • Jednoduchá instalace: Uživatelé mohou software využít jako virtuální zařízení v rámci VMware prostředí.
  • Nejlepší použitelnost v IT odvětví: Patentované rozhraní "Virtual Cluster View" dovoluje grafické zobrazení prostředí virtuálních clusterů a nastavení UPS na jediné obrazovce. V prostředí VMware může být toto rozhraní monitorováno také pomocí vSphere klienta s využitím nového pluginu PowerChute vCenter.
  • Kompatibilita se současným vizualizačním softwarem: Software má zabudovanou podporu nejnovějších virtuálních platforem včetně VMware vSphere 5.5 a Microsoft Hyper-V Server 2012 R2.

PowerChute Network Shutdown v3.1, dodávaný s UPS Network Management kartami, je dostupný ke stažení zdarma z webu APC by Schneider Electric. Uživatelé mohou software stahovat také jako virtuální zařízení pro VMware ze stránky https://solutionexchange.vmware.com/store. Technická podpora je zdarma dostupná zde.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.