Využití termokamer testo při kontrole elektrických zařízení

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nejrychlejším nástrojem pro nalezení přechodových odporů v elektrickém rozváděči je bezpochyby termokamera. Rychlá kontrola může být provedena během několika vteřin. Termokamera nalezne jakékoliv zvýšení povrchové teploty.

Funkce vyhledání nejteplejšíhobodu na displeji termokamery nalezne elektrickou svorku s nejvyšší teplotou, označí přesné místo a uvede teplotu spoje.

Vysoké rozlišení a kvalita snímku

Termokamery nabízí rozlišení snímku až do 320 x 240 pixelů, s funkcí testo SuperResolution je to pak dokonce až do 640 x 480 pixelů. Kvalita snímku a rozlišení jsou ideální pro všechny aplikace v oblastech vytápění, klimatizace, chlazení, elektro, staveb či v průmyslu.

Propojení s aplikací a s dalšími měřicími přístroji testo

S moderní termografickou aplikací od společnosti Testo můžete nyní ihned na místě vytvořit a odeslat Vaše kompaktní zprávy z měření. Hodnoty naměřené hygrometrem testo 605i nebo klešťovým multimetrem testo 770 můžete nyní bezdrátově přenést do termokamer. Ihned tak zjistíte, zda nehrozí nebezpečí vzniku plísní, nebo doplníte své termosnímky o hodnoty proudu či napětí.

termokamera testo zam 1

Automatické nastavení stupně emisivity

Funkce testo ε-Assist automaticky nastaví stupeň emisivity i teploty měřeného objektu a výrazně tak urychluje a zjednodušuje proces pořízení termosnímku.

Objektivně srovnatelné termosnímky

Funkce testo Scale-Assist přizpůsobí stupnici termosnímku k venkovní a vnitřní teplotě měřeného objektu, stejně tak jako k jejich rozdílům. To Vám zajistí porovnatelné a bezchybné termosnímky tepelně izolačního chování budov.
Termokamery umožňují sledovat rozložení teplot na elektrickém rozvaděči zcela bezkontaktně a nedestruktivně. Díky tomu je možné kontrolovat, zda nedochází na elektrickém rozvaděči k nadměrnému zahřátí vlivem přechodového odporu.
Veškerá kontrola probíhá velice rychle a pod napětím. Na níže uvedeném termogramu je teplota spoje vyšší než 190 °C. Je zde nutné provést urychlenou údržbu. Výřezy ukazují přínos funkce SuperResolution.

termokamera testo zam 2

IRSoft – profesionální vyhodnocovací software

V tomto softwaru je možné otevřít více termografických snímků najednou a analyzovat je paralelně i navzájem. Všechny analýzy jsou v termogramech viditelné na první pohled a vzájemně srovnatelné.
Nastavené změny termogramů mohou být snadno kopírovány na všechny otevřené termogramy pomocí kliknutí myši.

Snadná tvorba termografických zpráv

Termogramy a reálné snímky jsou zobrazeny na obrazovce již během analýzy a automaticky jsou převzaty do termografické zprávy. Asistent tvorby zprávy vede uživatele krok za krokem k vytvoření jasné a srozumitelné zprávy. Jsou k dispozici různé šablony jak pro krátké zprávy, tak pro úplnou dokumentaci. Šablony obsahují veškeré relevantní informace o místě měření, úkolu měření a výsledcích měření. Kromě toho může uživatel využít vlastní šablonu, kterou si může vytvořit pomocí Designéru zprávy.

termokamera testo zam 3

Veškeré uvedené ceny jsou bez 21 % DPH a jsou platné pro rok 2018.

ZAM - SERVIS s. r. o.
Křišťanova 1116/14, 702 00 Ostrava
Tel.: + 420 / 556 685 111
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.zam.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.