Spojování a ukončování vodičů snadno, rychle a kvalitně

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Naše společnost má již šedesátiletou zkušenost s výrobou spojovacích a ukončovacích prvků pro energetické kabely. Soustavně se zaměřujeme na požadavky trhu, snažíme se zajistit co nejdelší životnost našich výrobků a vyrábíme podle nejnovějších poznatků.

Každý rok vyrobíme více než 10 milionů kabelových spojovačů a ok. Máme více než 20 mezinárodních patentů. Naše patentované šrouby s vícestupňovou trhací hlavou GPH® poskytují již 20 let dlouhodobé spojení a připojení v sítích nízkého a vysokého napětí po celém světě. Rádi bychom Vám nyní představili šroubová oka a spojovače řady D, M a C.

Tato univerzální šroubová oka a spojovače jsou určena k použití ve všech zařízeních a aplikacích nízkého napětí (série D) a vysokého napětí (série M a C).
Mechanická šroubová oka a spojovače řady D, M a C jsou vyráběny z vysoce legované hliníkové slitiny a jsou povrchově upraveny cínováním. Díky použití legované hliníkové slitiny lze těmito šroubovými spojovači spojovat měděné a hliníkové vodiče různých konstrukcí a průřezů, případně připojovat měděné vodiče na hliníkové sběrnice a naopak. Pouhými třemi spojkami či oky jsme schopni spojovat, případně připojovat, vodiče od průřezu 1,5 mm2 do 240 mm2.

gph spojovani 2
Mechanická šroubová oka a spojovače využívají patentované technologie, založené na speciálním tvaru otvoru pro vodič a nové typové řadě trhacích šroubů. Tato technologie umožňuje kompenzovat tvarové a rozměrové odchylky vodiče a zároveň dodržet optimální přítlačnou kontaktní sílu.
Nejdůležitější vlastností těchto typových řad spojovačů a ok je dlouhodobá kontaktní kvalita spoje mezi okem/spojovačem a vodičem. Toho je dosáhnuto díky použití vícestupňových šroubů s trhací hlavou a s vnitřním šestihranem v kombinaci s unikátní konstrukcí těla spojovače, nebo oka, které je vybaveno speciálním drážkováním (viz. obrázky), díky kterému se výrazně zvyšuje styčná plocha mezi vodičem a tělem spojovače či oka. Výsledkem použití všech těchto inovativních technologií je spoj té nejvyšší kvality a zároveň je i zajištěna minimální délka vyčnívajících šroubů.
Oka a spojovače řady D, Ca M úspěšně prošla typovými zkouškami dle normy ČSN EN 61238-1, třída A pro zkoušení vysoko napěťové konektorové techniky.

gph spojovani 3
Další velkou předností šroubových ok a spojovačů je jednoduchá a rychlá montáž. Instalaci lze provést s běžně dostupným nářadím jako jsou stranové a očkové klíče, popřípadě klíčů s šestihranem. Tuto výhodu ocení zejména montážní firmy, které musí mnohdy operovat ve velmi stísněných prostorách rozvodných skříní, či výkopů. Již není třeba těžkopádného a velmi nákladného lisovacího zařízení. Mechanická šroubová oka a spojovače řady D, M a C, díky své unikátní konstrukci a vynikajícím elektrickým vlastnostem, umožňují kvalitně a úsporně ukončovat a spojovat vodiče ve všech zařízeních NN a VN ať již použité samostatně, anebo jako součást Kabelového souboru.
Prezentační video šroubových spojovačů.

Sázíme na spolehlivá spojení... Přesvědčte se sami!

GPH, spol. sr.o.
Okružní 836, 357 51 Kynšperk nad Ohří
Tel.: +420 352 683 514
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gph.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.