Technologie BlueLight otevírá nové úhly pohledu

Snímací a regulační technika
Typografie

Technologie BlueLight se světelným paprskem modré LED nabízí ve velkém množství aplikací vyšší účinnost než konvenční difuzní snímače s červeným světlem, zvláště při detekci tmavých nebo průhledných objektů.

SensoPart tak nyní rozšiřuje současnou produktovou nabídku: difuzní snímače s modrým světlem v miniaturním a kompaktním provedení navazují na již dříve zavedený submininiaturní typ F 10 BlueLight. Díky novým snímačům F25 a F55 BlueLight mohou být nyní pokryty snímací rozsahy až do 1200 mm.

BlueLight 1

Tyto fotoelektrické difuzní snímače s modrým světlem, původně vyvinuté pro detekci polovodičových desek ve výrobě solárních článků, již prokázaly mimořádnou spolehlivost v nesčetných průmyslových aplikacích. Snímače se vyznačují vynikající stabilitou procesu snímání, zejména při detekci objektů s povrchy silně absorbujícími světlo, např. dílců z černého plastu nebo z uhlíkových kompozitů, případně i objektů, umístěných vzhledem ke snímači v nepříznivém detekčním úhlu. Snímače také vykazují mimořádně spolehlivou detekci průhledných objektů, např. lahví, injekčních stříkaček nebo filmů. Všechny uvedené vlastnosti potvrzují předpoklad, že využití snímačů Sensopart s technologií BlueLight je zárukou optimálního řešení detekčních úloh v mnoha aplikacích.

BlueLight 2

Přístroje řady BlueLight vděčí za jejich vysokou procesní stabilitu propracované technologii SensoPart, která harmonicky slučuje optimální vyzařovací LED systém, navazující optickou soustavu i použitou metodu zpracování signálu. Ke zvýšené spolehlivosti snímačů přispívá také vysoká přesnost potlačení pozadí: ani velmi světlé nebo vysoce odrazivé povrchy, jako např. kovové části strojů, nemají vliv na kvalitu procesu detekce. U kompaktního snímače typu F 55 BlueLight může být dokonce velikost potlačení pozadí účinně a přesně nastavena pomocí potenciometru – jedná se o jediný snímač s modrým světlem na trhu, vybavený touto funkcí.

BlueLight 4

Prvním členem řady snímačů s modrým světlem byl subminiaturní fotoelektrický difuzní snímač F10 BlueLight s maximálním snímacím dosahem 30 mm, představený společností SensoPart počátkem roku 2014. Mezi novými přírůstky je nyní další verze subminiaturního provedení (max. snímací dosah 50 mm), dále provedení v miniaturním pouzdru (typ F 25 BlueLight, max. snímací dosah 80 mm) a provedení v kompaktním pouzdru (typ F 55 BlueLight, max. snímací dosah 1200 mm). Snímače SensoPart s modrým světlem, které jsou nyní k dispozici ve všech standardních průmyslových vzorech, nabízejí dodatečné aplikační možnosti s výrazně širším rozsahem snímacích dosahů.

Výhradní zastoupení pro ČR a SK:

AXIMA, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
obchod.axima.cz

Technická podpora:
Roman Krejčí
Mob.: 725 939 275

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2017 clanek

ElektroPrůmysl.cz, květen 2017

Květnové číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Vyfoukne více vzduchu z rozváděče STEGO vyvinulo novou řadu Ventilátorů s filtrem Plus. Tyto ventilátory mají účinnější proudění vzduchu a je toho více…
Nevystavujte svá zařízení teplotním stresům Nečekejte se zajištěním správné teploty pro svá zařízení na okamžik, kdy dojde k výpadku výroby. Zajistěte již nyní stabilní teplotu v rozváděčích.
OEZ - Vše pro domovní instalace Moderní firma, která je už více než sedm desítek let komplexním dodavatelem produktů a služeb v oblasti jištění elektrických obvodů a zařízení nízkého napětí.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.