Technologie BlueLight otevírá nové úhly pohledu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Technologie BlueLight se světelným paprskem modré LED nabízí ve velkém množství aplikací vyšší účinnost než konvenční difuzní snímače s červeným světlem, zvláště při detekci tmavých nebo průhledných objektů.

SensoPart tak nyní rozšiřuje současnou produktovou nabídku: difuzní snímače s modrým světlem v miniaturním a kompaktním provedení navazují na již dříve zavedený submininiaturní typ F 10 BlueLight. Díky novým snímačům F25 a F55 BlueLight mohou být nyní pokryty snímací rozsahy až do 1200 mm.

BlueLight 1

Tyto fotoelektrické difuzní snímače s modrým světlem, původně vyvinuté pro detekci polovodičových desek ve výrobě solárních článků, již prokázaly mimořádnou spolehlivost v nesčetných průmyslových aplikacích. Snímače se vyznačují vynikající stabilitou procesu snímání, zejména při detekci objektů s povrchy silně absorbujícími světlo, např. dílců z černého plastu nebo z uhlíkových kompozitů, případně i objektů, umístěných vzhledem ke snímači v nepříznivém detekčním úhlu. Snímače také vykazují mimořádně spolehlivou detekci průhledných objektů, např. lahví, injekčních stříkaček nebo filmů. Všechny uvedené vlastnosti potvrzují předpoklad, že využití snímačů Sensopart s technologií BlueLight je zárukou optimálního řešení detekčních úloh v mnoha aplikacích.

BlueLight 2

Přístroje řady BlueLight vděčí za jejich vysokou procesní stabilitu propracované technologii SensoPart, která harmonicky slučuje optimální vyzařovací LED systém, navazující optickou soustavu i použitou metodu zpracování signálu. Ke zvýšené spolehlivosti snímačů přispívá také vysoká přesnost potlačení pozadí: ani velmi světlé nebo vysoce odrazivé povrchy, jako např. kovové části strojů, nemají vliv na kvalitu procesu detekce. U kompaktního snímače typu F 55 BlueLight může být dokonce velikost potlačení pozadí účinně a přesně nastavena pomocí potenciometru – jedná se o jediný snímač s modrým světlem na trhu, vybavený touto funkcí.

BlueLight 4

Prvním členem řady snímačů s modrým světlem byl subminiaturní fotoelektrický difuzní snímač F10 BlueLight s maximálním snímacím dosahem 30 mm, představený společností SensoPart počátkem roku 2014. Mezi novými přírůstky je nyní další verze subminiaturního provedení (max. snímací dosah 50 mm), dále provedení v miniaturním pouzdru (typ F 25 BlueLight, max. snímací dosah 80 mm) a provedení v kompaktním pouzdru (typ F 55 BlueLight, max. snímací dosah 1200 mm). Snímače SensoPart s modrým světlem, které jsou nyní k dispozici ve všech standardních průmyslových vzorech, nabízejí dodatečné aplikační možnosti s výrazně širším rozsahem snímacích dosahů.

Výhradní zastoupení pro ČR a SK:

AXIMA, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
obchod.axima.cz

Technická podpora:
Roman Krejčí
Mob.: 725 939 275

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz prosinec 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, prosinec 2018

Číslo je tematicky zaměřené na měření neelektrických veličin a senzorovou techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Revizní a provozní měřicí přístroje Prodej měřicí techniky a komponent pro rozvaděče, měřicích a testovacích přístrojů a zařízení pro kontrolu elektrické bezpečnosti.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.