Bezpečnostní laserový skener RSL 400 od firmy Leuze

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Představujeme vám řadu kompaktních bezpečnostních laserových skenerů RSL 400, která do světa špičkové senzorové techniky pro bezpečnost práce vnáší zcela nové trendy.

Díky našim mnohaletým zkušenostem jsme vyvinuli zařízení, které pomocí chytrých funkcí dokáže v mnoha případech vykonávat dvě úlohy současně. Nespornou výhodou těchto zařízení je široký skenovací úhel 270°. Při umístění v rohu nebo na okraji skenovaného pole si tak v závislosti na aplikaci jediný skener vystačí i tam, kde by dříve bylo další zařízení nutností.
Provozní dosah až 8,25 m, dvě nezávisle nastavitelné konfigurace a dva páry bezpečnostních výstupů (OSSD) umožňují vykonávání dvou různých bezpečnostních úloh současně. Naše skenery splňuji požadavky normy ISO EN 13849 a evropské směrnice pro strojní zařízení.
Celý skener RSL 400, umístěný v kovo-plastovém pouzdře, má velmi kompaktní rozměry 140 x 149 x 140 mm. Cca 1/3 povrchu pak zabírá skenovací plocha krytá pomocí plexiskla, která navíc netypicky současně slouží i jako efektní zobrazovač, na který se průběžně promítají všechny důležité provozní informace a data.

skener leuze 3 1
Snímací část tvoří optický vysílač světelných pulsů tvořený infračerveným laserem, optický přijímač a horizontální rotační skenovací mechanismus, který rychle periodicky vysílá (rozmítá) paprsky světla do celé skenované oblasti v podobě téměř celé 3/4 kruhu (přesně 270°) s úhlovým rozlišením 0,1°. Rychlost snímání je 25 skenů za sekundu (tj. 1x proskenování celého prostoru trvá 40 ms).
Nastavení skeneru probíhá pomocí volně šiřitelného softwaru ve kterém můžete nadefinovat jednotlivé oblasti hlídání. První je ochranná oblast ( Protection area), která může být definována až na dosah 8,5 m a druhou je varovná oblast (Warning area). V obou těchto oblastech lze v softwarovém nastavení přístroje zvolit rozlišení 30 mm (pro detekci ruky), 40 mm (pro detekci paže), 50 / 60 / 70 mm (pro detekci nohy) nebo 150 mm (pro detekci těla). Maximální rozlišení samotné technologie skeneru je 5 mm.
Velmi užitečnou vlastností je možnost nastavení dvou na sobě nezávislých funkcí ochrany "Protective function A" a "Protective function B". S tímto systémem lze současně provozovat dvě libovolné snímací / detekční charakteristiky (tzv. Bank A a Bank B), které narušení svého prostoru oznamují svými vlastními nezávislými bezpečnostními OSSD výstupy. Zařízení RSL400 tak prakticky funguje jako dva laserové skenery. Tato vlastnost vám umožní vytvořit oblasti vzájemně se prolínající nebo můžete libovolně rozdělit celý skenovaný prostor na dvě nezávislé skenované oblasti, např. na pravou a levou apod.

skener leuze 3 2Řadu RSL 400 tvoří 16 typů zařízení se čtyřmi odstupňovanými provozními dosahy a řadou funkcí. Díky tomu si vždy můžete vybrat produkt s optimálním poměrem ceny a výkonu. Ať je vaše aplikace mobilní nebo pevná v řadě RSL 400 určitě najdete pro vás vhodné řešení.
Vyberte si skener, který nejlépe splňuje vaše požadavky a investujte tak jen do takové technologie, kterou skutečně využijete.
Pokud se navíc v budoucnu rozhodnete pro změnu modelu (např. v rámci modernizace provozu), máte jistotu, že všechny produkty budou navzájem plně kompatibilní. Stačí jen umístit nový skener na dříve namontovanou připojovací jednotku.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
Fax: +420 244 910 700
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2018s

ElektroPrůmysl.cz, leden 2018

Lednové číslo je tematicky zaměřené na inteligentní elektroinstalace a dále na průmyslové komunikační sítě, Průmysl 4.0 a IoT.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

Elektrotechnický velkoobchod Spustili jsme nový elektrotechnický velkoobchod. Dlouhodobě podporujeme elektrotechnické projekty našich partnerů od nápadů až po realizaci.
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
www.elektroprogramy.cz Kompletní softwarová výbava nejen pro elektrikáře, revizní techniky a projektanty.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Český výrobce měřicích přístrojů Panelové měřící přístroje, sloupcové zapisovače, velkoplošné displeje, převodníky na DIN lištu, bezpapírové zapisovače, PLC
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.