Podzimní úroda z Norimberku

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tu jíž tradičně představila i Delta. Nové měniče, servopohony a motory, PLC, HMI panely a mnoho dalšího včetně periferních zařízení zaujali nejednoho návštěvníka.

I tento rok Delta Electronics nechyběla na veletrhu SPS IPC Drives v německém Norimberku a znovu nám ukázala, že peníze investované do vývoje přináší ovoce. Návštěvníci mohli vidět mnoho ověřených výrobků a řešení, doplněných o již uvedené nebo připravované novinky.

Polohování je v kurzu

Frekvenční měniče CFP2000 s krytím IP55 a multifunkční kompaktní měniče MS300 již uvedené na našem trhu doplnil připravovaný měnič MH300, kterého se dočkáme po novém roce. Zaujme zejména funkcí polohování, řízením momentu a větším PLC oproti MS300.
Servoměniče ASDA-A3 jsou plánované na konec roku 2018, ale prototypy se už testují přímo v poli. Základ známý z měničů ASDA-A2 je vměstnaný do skoro poloviční velikosti a doplněn funkcí STO kategorie SIL2 dle IEC 61508.
CNC řídicí systém NC300 pro frézy a NC200 pro soustruhy zase v příštím roce doplní nová koncepce CNC řízení na báze IPC, která uřídí až 12 os.

podzimni uroda 1

Delta umí i měřit, vnímat a snímat

Měřiče výkonu DPM vzpomínané v čísle 11/2016 budou doplněny o verzi DPM-C530E s Ethernetem a zabudovaným webserverem a verzi C520W s komunikací přes sériovou linku nebo přes WiFi. Pro měření středně velkých proudů bez nutnosti použití proudového trafa bude sloužit měřič s označením DPM-D520I. Tento měřič nemá na sobě displej, je vybaven sériovou linkou s komunikací po Modbus ASCII/RTU a umožňuje přímo měřit proudy do 63 A.
Na českém a slovenském trhu se již nějakou dobu dají objednat fotoelektrické snímače. Aktuálně jsou dostupné ploché snímače s fixní intenzitou a signalizační LED diodou, nebo větší verze s nastavitelnou intenzitou a dvěma LED diodami. Oba modely jsou vyráběny s přímou, difúzní, nebo polarizovanou reflexní detekcí, nebo také ve verzi vysílače s přijímačem, která dosahuje maximální snímací vzdálenost do 12 metrů. Vyhotovení v krytí IP67 a odolnost vůči acetonu, xylenu, naftě, alkoholu a různým plynům zaručuje široký rozsah aplikací pro jejich použití. Výstup NPN nebo PNP je vyveden na 2 metry dlouhém kabelu.

podzimni uroda 3

podzimni uroda 4

Indukční snímače jsou novinkou nabízenou v standardních rozměrech pro M12 a M18 a s detekcí od 2 do 12mm. Výstup je opět vyveden spolu s napájením na 2 metry dlouhém kabelu a zákazník má volbu verze NPN, nebo PNP. Kovové části těla s krytím IP67 jsou poniklovány, aby se zaručila lepší odolnost.
Připravovanou novinkou, která přijde na náš trh po novém roce, jsou optické závory. Robustní hliníkové tělo v krytí IP67 bude dostupné v délkách od 160 po 1920 mm. Modely s roztečí snímaných bodů 10 mm pokryjí mezeru do velikosti 5 metrů. Rozteč 20 mm a 40 mm pokryje 10 metrů. Snímače mají vždy dva výstupy – jeden NPN a jeden PNP, které je možné vyvést zvoleným kabelem o délce 3,5, 5, nebo 10 metrů. Stav snímané oblasti indikuje LED dioda pomocí více barev.
Další vyvíjenou novinkou je laserový snímač, který měří vzdálenost s přesností až na 2 µm.

podzimni uroda 2
Všechny snímače disponují elektrickou ochranou proti přepólování napájení, proti výstupnímu nadproudu a proti přepětí z obou stran – vstupu od zdroje i výstupů.
V příštím roce by naši nabídku měl rozšířit také celkem nový produkt v portfoliu Delty – vizuální inspekční systém DMV. Delta nabídne kompletní řešení objektivů různých ohniskových vzdáleností a kamer s rozlišením od 0,3Mpx do 12Mpx. Obě aktuálně představené verze nabízí spojení přes sériovou linku a Ethernet. Takže je na co se těšit.

ProfCom, s.r.o.
Autorizovaný distributor
firmy DELTA pro ČR a SR
Na poříčí 1067/25, 110 00 Praha 1

Provozovna firmy:
Havlíčkova 822, 280 02 Kolín 4
Tel.: +420 311 240 058
Fax.: +420 321 679 119
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.delta-electronics.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.