Budoucnost průmyslového osvětlení

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

TRACK ALPHA to je LED osvětlovací systém vhodný pro osvětlení vnitřního pracovního prostoru středních a velkých průmyslových obráběcích strojů s lehkou, korozivzdornou a vůči vibracím odolnou konstrukcí.

Konstrukce je z eloxovaného hliníku s lakovanými bočnicemi a stupňem krytí IP67 s využitím těsnicích O-kroužků z Vitonu, zaručujících úplnou ochranu svítidla proti působení prachu a mnoha druhů olejů a chladicích kapalin.

Svítidla se vyznačují dokonalou kombinací konstrukčních vlastností a výkonnostních parametrů, výsledkem je pak mimořádně robustní a odolná konstrukce, ideálně vhodná pro použití v extrémně náročných pracovních podmínkách.
Všechna svítidla řady TRACK ALPHA s krytím IP67 jsou individuálně testována na odolnost vůči nárazům, vibracím a odletujícím kovovým třískám vznikajícím v procesu mechanického obrábění, současně je ověřována dokonalost ochrany proti prachu. Hliníkové bočnice a těsnicí O-kroužky z Vitonu® zaručují ochranu vůči vniknutí vody a mnoha druhů mazacích a chladicích kapalin.
Dalším důsledkem užití kvalitních konstrukčních materiálů je odolnost svítidel řady TRACK ALPHA vůči působení vysokých teplot. Součástí konstrukce je krycí sklo s tloušťkou 5 mm a speciální hranolový difuzor rozptylující světlo výkonného světelného paprsku se stálým světelným tokem rovnoměrně po celé délce. Navržená koncepce svítidla zabraňuje vytvoření oslňujícího efektu.
Svítidla jsou dodávána s konektorem M12 pro zabezpečení rychlého a bezpečného připojení.

Alphatrack 1

Jas

Svítidla TRACK ALPHA jsou vybavena vyzařovacím LED systémem, poskytujícím vysoce výkonný, časově stálý světelný tok s paprskem 120° pro difuzní, rovnoměrné světlo uvnitř tělesa svítidla.
V souladu s mezinárodními standardy pro nízké napětí umožňuje výbava integrovaným systémem napájecích zdrojů IDS (Integrated Driver System) přímé připojení svítidel k napájecímu napětí 24 V DC bez dodatečných externích komponent.  
Obvodové i konstrukční řešení je podřízeno nalezení optimálního způsobu rozptylu světla při zachování rovnováhy mezi výkonností a dlouhou životností, s cílem dosažení průměrné doby životnosti 60000 hodin.
Použitá technologie zaručuje úsporu energie až o 50 % ve srovnání s tradičním zářivkovým osvětlením, oproti trubicovým zářivkám poskytuje konstantní časově stálý jas při zachování stejné účinnosti po celou dobu životnosti svítidla.

Renovace

Tajemství tohoto svítidla spočívá v míře jeho naprosté flexibility.
K dispozici je celkem 7 provedení v různých délkových variantách, což umožňuje využití řady TRACK ALPHA v nekonečném množství aplikací.
Tato svítidla byla navržena tak, že je lze připojit k napájecímu napětí 24 V DC nebo 230 V AC bez dodatečných vnějších prvků.   
Navíc díky rozměrové i výkonové variabilitě mohou rychle a snadno nahradit tradiční zářivková svítidla a tím přispět k optimalizaci renovačních operací při modernizaci starších nehospodárných osvětlovacích systémů.  
Řada svítidel TRACK ALPHA nebyla vyvinuta jako pouhé příslušenství, nýbrž jako plnohodnotná součást obráběcího stroje.

Alphatrack 2

Montážní prvky

Hliníkové montážní prvky byly navrženy pro dvě možnosti upevnění svítidla – zadní nebo boční montáž.
Objímky jsou určeny pro zadní montáž, svítidlo může být natočeno do 30° nebo při použití přídavných adaptérů lze upevnit svítidlo příčně a získat větší úhel natočení až do 100° při zajištění plné stability svítidla. Případně lze využít nerezových montážních držáků montovaných na bočnice.
Poloha montážních prvků může být snadno přizpůsobena roztečím stávajících připevňovacích otvorů, což snižuje pracnost při renovačních pracích při výměně starších svítidel.

Hlavní vlastnosti TRACK ALPHA

 • LED osvětlovací systém vhodný pro osvětlení vnitřního pracovního prostoru středních a velkých průmyslových obráběcích strojů
 • Lehká, korozivzdorná a vůči vibracím odolná konstrukce z eloxovaného hliníku s lakovanými bočnicemi
 • Stupeň krytí IP67 s využitím těsnicích O-kroužků z Vitonu, zaručující úplnou ochranu svítidla proti působení prachu a mnoha druhů olejů a chladicích kapalin
 • Tvrzené čelní sklo tloušťky 5 mm jako účinná ochrana proti odletujícím kovovým třískám a jiným mechanickým částicím
 • Výkonný LED vyzařovací systém se životností 60000 hodin, eliminující náklady na údržbu a umožňující energetické úspory ve výši až 50 %
 • Monochromatické bílé světlo s barevnou teplotou 5000 K, vytvářející pracovní prostředí s účinným a přirozeným denním světlem
 • Světelný paprsek s vyzařovacím úhlem 120°, vyznačující se rovnoměrným a difuzním světelným tokem, poskytuje příjemné světlo bez možnosti vzniku fotobiologického rizika v souladu se standardem EN 62471:2009
 • Přímé připojení k napájecímu napětí 24 V DC nebo 230 V AC umožňuje snadnou záměnu všech zastaralých a nehospodárných svítidel
 • Konektor M12 pro rychlé a bezpečné připojení
 • K dispozici je 7 délkových variant, umožňujících flexibilní aplikační využití, přizpůsobitelné nejrůznějším požadavkům

AXIMA, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
Tel.: +420 547 424 021
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
obchod.axima.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.