Velká inovace přístrojů pro měření izolačních odporů ve firmě Chauvin Arnoux

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

3 speciální testery izolace pro použití v telekomunikacích, elektronice a armádě a letectví a 3 standardní testery izolace pro průmyslové použití. Nová řada přístrojů pro měření izolačních odporů přinesla 6 nových testerů izolace. První tři v řadě jsou pro průmyslové použití, další 3 pak pro použití speciální.

Mechanická konstrukce si zachovala stejné osvědčené provedení s gumovým odolným ochranným krytem žluté barvy typické pro firmu Chauvin Arnoux, uvnitř se však nacházejí zcela modernizované přístroje. Kromě 3 průmyslových verzí odlišených vybavením zaujmou jistě i tři speciální verze, určené pro telekomunikace (C.A 6532), letectví a armádu (C.A 6536) a elektroniku (C.A 6534).

tester izolace 2016 1

Speciální přístroje pro měření izolace:

1) Přístroj C.A 6536 najde vzhledem ke svým speciálním vlastnostem uplatnění např. v armádě a letectví. Umožňuje velmi jemné nastavení tetovacího napětí od 10 V do 100 V po jednom voltu pro měření izolačního odporu od hodnoty 2 kΩ do 20 GΩ. Přístroje jsou určeny např. k měření izolačního odporu palivových nádrží např. letadel a raket a pitotových trubic.
2) Přístroj C.A 6532 je určený pro měření izolace např. v telekomunikacích. Tester umožňuje měření izolace při napětí 50 V v rozmezí 10 kΩ až 10 GΩ a při napětí 100 V v rozsahu 20 kΩ až 20 GΩ.
3) Přístroj C.A 6534 je určený pro použití v elektronice. To mu umožňuje rozsah testovacích napětí od 10 V do 500 V při rozsazích izolace od 2 kΩ do 50 GΩ.

Standardní přístroje pro měření izolačních odporů

1) Základní verzí je přístroj C.A 6522. Umožňuje měření izolace napětím 250 V, 500 V a 1000 V v rozsahu 50 kΩ až 40 GΩ. Přístroj měří napětí do 700 V a je vybaven časovačem.
2) Vyšší verze C.A 6524 slouží k měření izolací od 10 kΩ do 200 GΩ při testovacích napětích od 50 V do 1000 V. Přístroj umožňuje také měření propojení proudem 200 mA a 20 mA, měření odporu, napětí, kmitočtu, indexu polarizace IP a dielektrické absorpce DAR. Praktické jsou funkce ALAM a ΔREL, funkce „vyhověl / nevyhověl", časovač do 40 minut a paměť na 300 měření.
3) Nejvybavenější verze C.A 6526 obsahuje navíc měření kapacit od 0,1 nF do 10 µF, funkci „vyhověl / nevyhověl", s barevným alarmem, paměť na 1300 měření a komunikaci Bluetooth třídy I.

Všechny přístroje převzaly ze starší řady velký, dobře čitelný displej s příjemným modrým podsvětlením a jsou zkonstruovány v kategorii CAT IV/600 V s krytím IP54. Tyto vlastnosti je předurčují pro použití v obtížných prostředích.
Napájení přístrojů zajišťuje 6 baterií 1,5 V LR6.

tester izolace 2016 2

Dodávané příslušenství

Obsah dodávky je závislý na verzi přístroje. Standardně je vybraný přístroj vybaven měřicími vodiči, krokosvorkou, měřicím hrotem, přenosným pouzdrem, bateriemi a návodem. Vyšší verze obsahují navíc např. háčkové sondy a program SW Transfer. Z příslušenství na objednávku lze objednat např. ovládací sondu pro spouštění přístroje „z ruky", profesionální Software DataView, BT adaptér a teploměr pro měření teploty prostředí.

Podrobnější informace naleznete na našich internetových nebo kontaktech:

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 541 235 533
www.ghvtrading.cz

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +421 255 640 293
www.ghvtrading.sk

Přístroje budou také vystaveny na našem stánku č. 4.16 v hale P během veletrhu AMPER 2016, který se koná ve dnech 15. až 18. března 2016.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cerven 2019 CL

ElektroPrůmysl.cz, červen 2019

Číslo je zaměřené na identifikační systémy a průmyslové značení, trafostanice a transformátory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová řada svítidel VARIOLINE Poskytuje výjimečné LED osvětlení v rozváděčích v jejich plné hloubce a výšce.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.