Měřicí přístroje fy Weigel

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

Německá firma WEIGEL je tradičním výrobcem rozváděčových měřicích přístrojů. Byla založena v roce 1919 a již od samého počátku se zaměřila na vysokou kvalitu a spolehlivost nejčastěji používaných elektromagnetických a magnetoelektrických přístrojů.

Dnes firma vyrábí a úspěšně dodává široký sortiment analogových přístrojů, převodníků a dalších produktů jako jsou např. bočníky, které tvoří příslušenství magnetoelektrických přístrojů a měřicích převodníků.

Popis

Bočníky se používají pro měření stejnosměrných proudů vysokých hodnot. Průchodem proudu vzniká na bočníku úbytek napětí, který je úměrný velikosti protékajícího proudu. Úbytek napětí se měří magnetoelektrickým přístrojem nebo měřicím převodníkem. Měřicí převodník převádí napětí bočníku na výstupní analogový signál, který se používá pro dálkové měření a k regulaci.
Firma vyrábí bočníky ve třídě 0,5 (podle DIN 43 703) pro jmenovité proudy od 1 do 20 000 A s úbytkem napětí 60, 100, 150 nebo 300 mV. Na vyžádání je možno dodat i bočníky s jinými jmenovitými proudy, jiným úbytkem napětí nebo i ve třídě přesnosti 0,2.
Podle velikostí jmenovitých proudů se vyrábějí bočníky tří konstrukčních provedení A, B a C viz obr. 2.

MP Weigel 1

Provedení A

Na izolačním soklu pro montáž na plochu nebo na lištu DIN 35 mm viz obr. 3.
Používá se pro proudy do 25 A s úbytky napětí 60, 100, 150 a 300 mV nebo pro proudy od 30 do 200 A s úbytkem napětí 60 mV.

Provedení B

S přívodním profilem L pro proudy od 250 do 2 500 A.

Provedení C

S přívodním profilem T pro proudy od 4 000 do 20 000 A.

MP Weigel 2

MP Weigel 3

Materiál

Odpor přívodní část: manganin
Provedení A: mosaz
Provedení B: mosaz/měď
Provedení C: měď
Izolační sokl: černý lexan s nehořlavými přísadami, provedení podle předpisu UL 94 V-0

MP Weigel 4

Bočníky konstrukčního provedení A jsou dodávány na izolačním soklu s upevňovací západkou. Toto konstrukční řešení umožňuje, kromě běžného upevnění pomocí šroubů, také uchycení na normalizovanou lištu 35 mm, které podstatně zrychluje montáž, viz obr. 4.

GHV logo bender

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.:+420 541 235 532-4
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz brezen M

ElektroPrůmysl.cz, březen 2018

Březnové číslo je tematicky zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vytápění a regulace v prostředí s nebezpečím výbuchu STEGO nabízí řešení pro tyto podmínky: teplovzdušný ventilátor CREx 020 a kompaktní termostat REx 011 vhodný pro zónu 1 (plyn) a zónu 21 (prach).
Jednoduché Řešení s IO-link S IO-Link sběrnicovým modulem a kompetentním poradenstvím společnosti Murrelektronik sázíte na individuální řešení.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
Časopis vychází 1x měsíčně.