Dvoupólové zkoušečky napětí Fluke T110, T130 a T150 - Výzva k dobrovolnému vrácení výrobků z důvodu závady

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Fluke Corporation zjistila bezpečnostní problém, který se týká některých dvoupólových měřicích přístrojů Fluke T110, T130 a T150.

Jako preventivní opatření se společnost Fluke rozhodla dobrovolně svolat všechny tyto výrobky a poskytnout zákazníkům nové a vylepšené ekvivalentní náhradní produkty.

Popis problému

Bylo zjištěno, že u některých svolávaných přístrojů může dojít k předčasnému selhání propojovacího kabelu při cyklickém namáhání v ohybu. Nedávné experimenty prováděné firmou Fluke ukázaly široký rozptyl v počtu cyklů potřebných k selhání, které vykazovaly svolávané měřicí přístroje, což znamená, že některé svolávané přístroje podléhají selhání dříve než se očekávalo, což vede ke zkrácení životnosti některých z nich, což považuje společnost Fluke za nepřijatelné.

Dále, kabel může selhávat přerušovaně, takže, v závislosti na orientaci ohybu kabelu se může stát, že přístroj projde zkouškou samokontroly kontinuity, nebo validací na známém zdroji napětí, zatímco následné testy mohou vykazovat falešně negativní výsledky.

Primární funkcí měřiče napětí je, že detekuje přítomnost nebo nepřítomnost napětí, čímž umožňuje uživateli určit, zda se může dotknout elektrické instalace a začít bezpečně pracovat.

Falešně negativní výsledek může vést k úrazu elektrickým proudem nebo k elektrickému oblouku při následných činnostech uživatele v důsledku falešně negativní indikace, což může vést ke zranění nebo dokonce ke smrti. Kvůli tomuto riziku prosíme zákazníky, ABY OKAMŽITĚ UKONČILI používání svých měřičů napětí série T a aby postupovali podle svolávacích pokynů uvedených v části níže.

svolani fluke TZ

Čeho se výměna týká:

  • Jde o veškeré zkoušečky řady Fluke T110, T130, T150 (ve standardních verzích i ve verzích / VDE) dodané na trh s výrobními čísly od 2157000(0) do 4351999(9)
  • Týká se všech variant a akčních setů
  • Netýká se modelu T90, ten není touto akcí dotčen
  • Zkoušečky dodané naší firmou GHV Trading po 1.11.2018 již budou ze sérií s odstraněnou závadou

Kompletní průvodní informaci týkající se této svolávací akce najdete na tomto odkazu.

Co musíte nyní udělat

Přejděte na adresu www.fluke.cz/tpt-recall. Tato webová stránka bude obsahovat všechny podrobnosti spojené s tímto svoláváním výrobků.

Na této stránce vyplňte úplně formulář pro svolání, včetně Vašeho jména a dodací adresy.
Odkaz na formulář naleznete zde.

Uveďte množství měřičů napětí T110, T130 a/nebo T150, které vlastníte.
Společnost Fluke vám zašle předplacenou přepravní nálepku s vyplněnou adresou pro vrácení každého z vašich svolávaných přístrojů. Po obdržení nálepky na balík prosím objednejte vyzvednutí balíku na tel. v České republice +420 233 003 300 a na Slovensku + 421 2-16877.

Přístroje prosím zabalte do krabice, jednu vytištěnou kopii přepravního listu nalepte z vnější strany krabice a druhou kopii prosím vložte dovnitř balíku. Vždy zasílejte zpět pouze samotné přístroje bez krabiček nebo dalšího příslušenství.

Po obdržení svolávaných měřičů vám společnost Fluke zašle náhradní výrobky. Náhradní výrobek by měl být odeslán společností Fluke do 24 až 48 hodin po obdržení vašeho svolávaného měřiče napětí.

Kontaktní informace naleznete na adrese www.fluke.cz/tpt-recall
Nebo se můžete obrátit přímo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Popřípadě telefonicky na čísle: +31 4 0267 5406

Jako dovozce firmy Fluke do České a Slovenské republiky je firma GHV Trading, spol s r.o. připravena Vám zodpovědět vaše dotazy popřípadě poradit při procesu registrace vaší výměny zařízení.

GHV Trading, spol. s r.o.
Ing. Jan Kančo
Tel.: +420 724 570 101
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz brezen 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, březen 2019

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu a mnoho dalšího.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti s NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.