Analogové rozváděčové měřicí přístroje

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Analogové měřicí přístroje, zejména v oblasti panelových a rozváděčových přístrojů se stále drží v popředí zájmu o měřicí přístroje. Velkou výhodou analogových měřicích přístrojů je možnost jedním pohledem zjistit naměřenou hodnotu a její trend i ze vzdálenosti několika metrů.


Firma GMC – měřicí technika s.r.o. Blansko dodává, nejen na český trh, tyto přístroje již řadu let. V současnosti vyráběné přístroje jsou v souladu s bezpečností normou EN 61010-1:2001.
Na trh jsou dodávány nejen v mnoha různých provedeních, ale také na základě speciálních požadavků zákazníka.

analogove merici pristroje 1

Analogové rozváděčové měřicí přístroje slouží nejen k měření stejnosměrných a střídavých proudů a napětí, ale na trh jsou dodávány také měřicí přístroje pro přímé měření kmitočtu, teploty a výkonu.
Největší podíl ve výrobním programu představují kvadratické měřicí přístroje (čtvercové průčelí) o rozměrech 48x48 mm, 72x72 mm 96x96 mm a 144x144 mm s výchylkou ukazatele 90° nebo 240°.
Standardně jsou vyráběny také přístroje profilové s průčelím o rozměrech 48x24 mm 72x24 mm, 96x24 mm, 96x48 a 144x72 mm a přístroje s kruhovým průčelím o průměru 63, 80, 100 a 130 mm.
Výrobní sortiment rozváděčových měřicích přístrojů zahrnuje vedle klasických měřicích přístrojů, také měřicí přístroje kombinované. Tedy přístroje, které mají v jednom pouzdře uloženy dvě různá (elekta bimetalové) měřicí ústrojí nebo dvě až tři měřicí ústrojí stejného typu (magnetoelektrické / elektromagnetické).  Přístroje s vícenásobným měřicím ústrojím umožní měření napětí /proudu z více míst současně.  
Širokou nabídku rozváděčových měřicích přístrojů doplňují ukazatele stavu sepnutí a to jak s klasickým ukazatelem, tak také v provedení s LED diodami a ukazatele sledu fází, které slouží pro správné připojení spotřebičů do třífázové sítě.
Podstatnou část výše uvedeného sortimentu, lze na přání zákazníka, vybavit několika variantami osvětlení pro měření ve zhoršených světelných podmínkách.

analogove merici pristroje 2
Nezanedbatelnou výhodou kvadratických přístrojů je možnost výměny stupnice. Tato operace je snadná, rychlá, bez nároků na speciální nářadí. Stačí vysunout kryt na horní straně pouzdra a původní stupnici vytáhnout a vložit požadovanou novou.
Připojení přístrojů se provádí přes šroubové svorky M4 s automaticky se uvolňujícími svěracími objímkami, které usnadňují zavedení připojovacích drátů do svorek. Šrouby jsou přizpůsobeny pro křížové i standardní šroubováky. Pouzdro je vyráběno ze samozhášecího a neskapávajícího polykarbonátu podle UL94V-0. Čelní rámeček a sklo se dají bez problémů z tohoto pouzdra vyjmout a vyměnit. Standardně se přístroje dodávají se stupněm krytí čelní strany pouzdra IP52.  
Díky konfiguraci pouzder je též možnost použití přístrojů do všech běžných mozaikových rastrů.
Upevnění analogových rozváděčových přístrojů je pomocí šroubových prvků, které jsou vhodné i do ztížených podmínek (dopravní prostředky apod.), dle normy DIN EN 60051-1.
Naše měřicí přístroje vyhovují třídě přesnosti 1,5, pokud není u jednotlivých typů uvedeno jinak.
Kromě standardně vyráběných přístrojů můžeme zákazníkům nabídnout i zvláštní provedení, například zvýšený stupeň krytí na IP 54, otřesu vzdorné provedení, provedení do tropických podmínek, antireflexní čelní sklo, různé popisy na stupnici, vícebarevné provedení stupnic a řadu dalších.
Jako příslušenství k těmto přístrojům, rozšiřující měřicí rozsah přístroje, jsou k dispozici transformátory, bočníky a děliče napětí. Měřicí transformátory proudu jsou buď násuvné, nebo závitové až do 10 kA s třídou přesnosti 1 nebo 0,5.
Bočníky nabízíme se jmenovitým proudem až do 15 kA / 60 mV nebo 150 mV.
Vedle rozváděčových měřicích přístrojů nabízí firma GMC – měřicí technika s.r.o. Blansko, širokou řadu panelových měřicích přístrojů s magnetoelektrickým nebo elektromagnetickým měřícím ústrojím, pro měření stejnosměrného i střídavého proudů a napětí ve třídě přesnosti 1,5 resp. 2,5 %.

analogove merici pristroje 3
Pro celkové představení výrobního programu nelze opomenout výrobu indikátorů. Indikátory představují samostatnou, širokou skupinu informativních měřicích přístrojů rozmanitých velikostí a tvarů s magnetoelektrickým měřícím ústrojím. Oblast využití indikátorů je zejména ve spotřební elektrotechnice.
Veškerá výroba probíhá dle ISO 9001, a přístroje splňují požadavky kladené na výrobky nesoucí označení CE.

gmc logo

GMC – měřicí technika, s.r.o.
Fügnerova 1a, 678 01 Blansko
Tel.: +420 516 482 614-6
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.gmc.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.