Portfolio kabelů Turck

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Žádný senzor, komunikační či řídicí jednotka, pneumatický člen nebo elektromotor se neobejde bez propojovacích kabelů. Moderní doba spěje k snadno propojitelné a velmi flexibilní konektivitě.

S tím souvisí již déle trvající přechod od senzorů a modulů s pevnými kabely k provedení s flexibilními kulatými konektory s různým počtem vývodů. Průmyslové komponenty připojované prostřednictvím konektorů se snáze a výrazně rychleji vyměňují, což zkracuje čas odstávky strojů a linek i čas placené údržby.

Použití připojovacích a komunikačních kabelů s konektory je tedy provozně výhodné, a proto se jejich sortiment stále rozšiřuje na nejrůznější provedení podle potřeb jednotlivých průmyslových odvětví, ať jde již o velmi znečištěný a na mechanickou odolnost náročný těžký průmysl (například v podobě dolů / lomů, cementáren, uhelných elektráren), na chemickou odolnost náročný chemický a petrochemický průmysl a vysokou čistotu vyžadující potravinářský a farmaceutický průmysl. Velmi široký sortiment připojovacích kabelů i samostatných konektorů a jejich příslušenství v podobě cca 115 tisíc položek najdete v nabídce společnosti Turck.

Kabeláž s konektory

Hlavními zástupci v nabídce jsou varianty kabelů různých materiálů, délek a s různým typem konektorů. Konkrétně jsou zastoupeny provedení s pláštěm PVC, PUR a PP v široké škále barev (černá, žlutá, oranžová, šedá, modrá, bílá, zelená a fialová) a v délkách 0,3 až 10 metrů. Různé materiály dovolují vybrat vhodné provedení dle požadavku uživatele na chemickou i mechanickou odolnost vůči okolnímu prostředí a snadná barevná rozlišitelnost umožňuje větší přehlednost v kabeláži.

kabely turck 2019 1
Kabely s konektory M8x1 v přímém nebo úhlovém provedení s 2 až 12 vývody jsou ideální pro rozměrově malé senzory a prostorově omezené aplikace s elektrickým napětím do 30V. Pro aplikace vyžadující větší mechanickou odolnost a větší elektrické zatížení (až 300 V/16 A) jsou pak určeny kabely s konektory M12x1. Ty jsou také nabízeny v přímém nebo úhlovém provedení a jejich vysoká kvalita je již otestovaná na miliónech různých aplikací. Velmi zajímavá a také velmi praktická je varianta s barevnými LED diodami na těle konektoru indikující stav a úroveň signálu. Šroubovací matice mohou být v mosazném, plastovém nebo nerezovém provedení.

kabely turck 2019 2
Pro certifikovaná čistá prostředí ještě nezabalených potravin nebo farmaceutických produktů jsou určeny speciální hladká bílá provedení pláště kabelů i konektorů. Ty zamezují ulpívání látek či bakterií na povrchu a také umožňují snadné čistění a desinfekci.
Pro současné připojení a odvedení většího počtu signálů, například sdružovacích jednotek nebo rotačních enkodérů, slouží kabely s většími konektory M16x0,75 a M23x1 obsahující až 19 vývodů. Pro aplikace s velkým výkonovým zatížením až 400V/20A slouží větší verze šroubovacích konektorů s v palcích definovaných rozměrech 1/2", 7/8", 1", 11/8" a 13/8".

kabely turck 2019 3

Samostatné konektory

Neméně důležitou oblastí je sortiment samostatných konektorů M8x1, M12x1, 1/2", 7/8", M16x0,75 a M23x1 a konektorů pro pneumatické ventily, které jsou určeny pro montáž na kabely až v místě instalace. Hodí se všude tam, kde požadovaná délka kabelů předem není známá nebo je větší než 10 m, a nebo kde by již pevně osazený konektor bránil pokládce a protahování kabelů malými otvory (průchodkami). S tím souvisí i široká nabídka různých typů sdružovačů a rozdělovačů (tzv. Splitterů) a také propojovacích jednotek (tzv. Junction boxů) umožňujících napojit více senzorů na jeden společný páteřní kabelový rozvod.

kabely turck 2019 7

kabely turck 2019 6

Komunikační kabely

S rozšířením vzdálených I/O jednotek a modulů komunikujících prostřednictvím průmyslových sběrnic založených na průmyslovém ethernetu (PROFINET, Modbus-TCP, EtherNet/IP, EtherCAT), je dnes velmi důležitá i dostupnost kompletních komunikačních propojovacích kabelů s konektory RJ-45 na straně jedné (například pro připojení do PLC jednotky) a kruhovým konektorem M8 nebo M12 na straně druhé (pro připojení do I/O jednotek). V portfóliu společnosti Turck jsou dostupné i varianty s kruhovými konektory pro sběrnice PROFIBUS-DP a CAN/DeviceNet.

kabely turck 2019 4

Kabeláž na přání

V poslední řadě nelze opomenout sortiment signálových kabelů s PVC, PUR nebo PP pláštěm v libovolných délkách a v různých barvách dodávaných samostatně bez konektorů nebo s prefabrikovanými konektory dle konkrétního požadavku a aplikace uživatele.

kabely turck 2019 5

Turck, s.r.o.
Na Brně 2065, 500 06 Hradec Králové
Tel.: +420 495 518 766
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.turck.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2019

Číslo je zaměřené na PLC, řídicí systémy, operátorské panely, průmyslové a kolaborativní roboty.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Turck Cloud - vzhůru do oblak! Se speciálním cloudovým systémem pro sběr, ukládání a zpracování produkčních dat pro potřeby monitorování různých úloh ve sféře průmyslového internetu věcí (IIoT) a Industry 4.0.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Magnetizujeme svět. Vše okolo magnetů. Přesné součásti pro přední světové inovátory v oblasti osobních automobilů, užitkových vozidel a průmyslových aplikací.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.