Flexibilní a individuální propojení téměř bez limitů – konfekční konektory CONEC

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Průmysl 4.0, pokročilá decentralizovaná automatizace, vyžaduje v určitých oblastech flexibilní a individuální propojení přímo v terénu a u stroje.

Rovněž neustále rostoucí počet senzorů sloužících k monitorování stavu provozních a strojových stavů podmiňuje nasazení konfekčních konektorových variant za účelem umožnění flexibilního elektrického propojení přímo v terénu.

CONEC nabízí konfekční konektory s následujícími spojovacími technologiemi

Šroubovací konektory jsou zřejmě nejrozšířenější technologií, prostřednictvím které lze snadno za použití za použití standardních nástrojů v podobě šroubováku, či přiloženého šestihranného klíče propojovat navzájem. Tyto konektory pokrývají široký rozsah kabelových průřezů dovolují spojení jak flexibilních, tak nepružných kabelů ve variantách M8, M12, 7/8“ a M24.
Krimpovací technologie je přednostně nasazována v transportním průmyslu a vyžaduje používání krimpovacích kleští, prostřednictvím kterých dojde k vytvoření spolehlivých a reprodukovatelných propojení. Také krimpovací kontakty existují pro široký rozsah kabelových průřezů, ovšem ve většině případů jsou potřebné vždy dva kontakty z rozdílnou krimpovací zónou, aby pokryly jedno šroubovací spojení. Konfekční konektory s krimpovacím spojením jsou k dispozici v provedení M8, M12 a rovněž v provedení CONEC hybrid.
Spojovací technika prostřednictvím pérových spojek (spring clamp technology) může být rovněž použita bez požadavku na speciální nástroje. V širokém rozsahu průřezů umožňuje tato technika konektorového propojení flexibilních kabelů. K dispozici je v provedení M8 a M12 se standardním kódováním typu A.

conec konektory 2019 1

Výše popsané spojovací techniky jsou použity v následujících sériích CONEC konektorů:
V oblasti 7/8“ a M24 konektorů, které jsou primárně používány v oblasti napájení distribučních modulů, jsou k dispozici šroubovací konfekční konektory v celém početním rozsahu pinů až do průřezu 1,5 mm2.
CONEC M8 konfekční konektory jsou k dispozici jak v provedení 3- a 4-pinových konektorů s kódováním A pro senzorovou techniku, tak pro běžné průmyslové bus systémy „EtherCat, EtherCatP a Industrial Ethernet“ se šroubovacím spojením až do 0,75 mm2 nebo s krimpovacími kontakty až do 0,5 mm2 kabelového průřezu v přímém provedení jak v nestíněném, tak ve stíněném provedení.
Pro variantu M12 je k mání šroubovací provedení ve standardním přímých i úhlových variantách s kódováním v 4-, 5- a 8-pinovém stíněném i nestíněném provedení.
L-kódované konfekční M12 konektory ve šroubovacím provedení do 2,5 mm2 průřezu je nejnovějším produktem této rodiny konektorů.
Kromě toho nabízí CONEC konektory M12 v kódování typu A, B, D, a X s krimpovacím napojením v přímém stíněném provedení (X-kódování pouze v provedení zástrčka). Zde je rozličnými krimpovacími kontakty pokryt rozsah od 0,16 mm2 do 0,5 mm2. Vedle kabelových konektorů doplňují nabídku konfekční flanše pro montáž za panel v zástrčkovém A-kódovaném provedení se 4,5, a 8 piny.
Přehled všech velikostí, počtů pinů a připojovacích technik, které jsou k dispozici nabízí brožura zdarma „Overview Circular Connectors“ (Obj. č. 790-700830).
Nejmladší členové skupiny konfekční skupiny konektorů nabízených firmou CONEC jsou hybridní konektory. Zde jsou v jednom konektoru realizovány přenosy jak datových signálů, tak energie a takto jsou realizovány jednokabelovou technologií, která odpovídá nejmodernějším požadavkům na spojovací techniku. Hybridní konektory CONEC jsou vybaveny krimpovací technikou a k dostání ve velikostech B12, B17 a B23.

conec konektory 2019 2

Aplikace:

 • Pohonná technika
 • Lékařská technika
 • Automatizační technika
 • Průmyslová rozhraní
 • Montážní a výrobní linky
 • Kabelová konfekce
 • Procesní automatizace
 • Komunikační technika
 • Řízení procesů
 • Strojírenství
 • Dopravní průmysl

Výhody:

 • Flexibilní propojení kabelů v terénu
 • Rozličné možnosti propojování
 • Jednoduchá montáž
 • 360° stínění od rušivých signálů u stíněného provedení
 • Robustní tělo konektoru pro nasazení ve zvlášť drsném prostředí
 • Kompaktní tělo konektoru
 • Krátké kabelové vývody u úhlového provedení pro vestavbu ve stísněných prostorových podmínkách
 • Stupeň ochrany IP67
 • RoHS
 • Odolnost proti vibracím
 • Vibrační a šoková zatížitelnost

Conec s.r.o.
Loučka 137, 76325 Újezd u Val. Klobouk
Tel: +420 577 350 132
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.conec.cz

conec konektory 2019 3

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz kveten 2019 s

ElektroPrůmysl.cz, květen 2019

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

IT chlazení - řešení od firmy Rittal Koncepce chlazení společnosti Rittal nabízí řešení pro širokou škálu aplikací – od chlazení jednotlivých rozváděčů až po celá datová centra.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.