Bezkartáčové motory DCmind od OEM Automatic

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Výchozí Helvetica Segoe Georgia Times

OEM Automatic ve své nabídce komponent pro průmyslovou automatizaci zahrnuje i segment pohonů a řídicích jednotek. Zastoupeny jsou produkty předních světových výrobců, především široká škála DC motorů s kartáčovou i bezkartáčovou technologií (brushless), krokových motorů, malých synchronních i asynchronních motorů.

Výkonově lze pokrýt poptávku do 500 W a krouticí momenty do 120 Nm. Motory lze doplnit dle požadavků vhodnou převodovkou a řídicí elektronikou.

Velmi zajímavou možností jsou brushless motory s integrovaným řízením od francouzského výrobce Crouzet.
DCmind brushless je nová generace kompaktních bezkartáčo­vých motorů s velkým výkonem do 200 W (špičkově až 400 W), dvěma typy ovládacích elektronik TNi21 nebo SMi21 a řadou převodovek (planetových nebo šnekových) až do 120 Nm.

motory DCmind 1

DCmind motory nabízí:

  • jednoduché a přesné řízení díky integrované regulační smyčce
  • bezpečný a spolehlivý provoz jako výsledek excelentních EMC charakteristik
  • Integrovanou ochranu proti přehřátí
  • úsporu času při instalaci i řešení potíží s řízením díky méně komponentám nutných propojit a ovládat
  • úsporu místa dosaženou kompaktním provedením

motory DCmind 2

Elektronika TNi21: jednodušší varianta řízení pro aplikace, kde stačí ovládat rychlost a krouticí moment. Připojení IO signálů a napájení je možné přes konektor nebo kabel a motor je ihned připravený k použití bez dalšího nastavování. Motor může pracovat samostatně nebo ve spojení s řídicím PLC.

Elektronika SMi21: sofistikovanější řízení, které je navrženo nejen pro ovládání rychlosti a krouticího momentu, ale i pro polohování – jedná se o výkonný DC servo systém. Nastavení probíhá v dedikovaném DCmind softwaru, kde je možné vybrat z několika šablon dle zamýšleného způsobu použití, tyto šablony je možné dále modifikovat dle požadavků aplikace a následně je stáhnout do motoru.

DCmind SOFT: je volně stažitelný software pro nastavení SMi21 elektroniky, umožňující pracovat ve 2 módech – jednodušší s použitím přednastavených šablon (ovládání ventilů, dopravníků, peristal. čerpadel,…) nebo expertní, kde je možné libovolně definovat všechny dostupné parametry. Nastavení je z PC nahráváno do elektroniky přes USB port, příp. volitelně přes CANopen sběrnici.

Některé z typických aplikací pro BLDC motory s SMI21 elektronikou, tedy kde řízení polohy, opakování pohybu a přesnost jsou klíčovou záležitostí prezentuje grafika níže:

motory DCmind 3
OEM Automatic nabízí plnou zákaznickou podporu od analýzy potřeb, návrhu řešení, přes prototypy až po dodávky a logistickou podporu.
Pro dotazy týkající se prodeje nebo otázky k produktům nás kontaktujte.

snk svorky 5

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 734 674 807
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2018 S

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2018

Číslo je tematicky zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Excelentní znalosti v oblasti decentralizaceZískejte cenné informace o cestě k inteligentnějšímu řešení automatizace.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová norma pro požární klasifikaci kabelů Jste připraveni na nový standard? Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Novinka - ALMEMO 710! Univerzální přístroj pro měření všech fyzikálních, chemických a elektrických veličin. Možnost i vícekanálového měření se záznamem hodnot včetně zpracování dat v PC. Jednoduchá obsluha a automatické nastavení.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.